Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Зовнішня торгівля товарами України з Сирією (2008-2009 рр.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Русскоязычный заголовок: Внешняя торговля товарами Украины с Сирией (2008-2009 гг.)

 
Зовнішня торгівля товарами України з Сирією (2008-2009 рр.)
 
Торгівля товарами
 
У 2008 роціспостерігалось збільшення товарообігу, який переважив позначку в 1 мільярд дол. США. Товарообіг зріс на 29,22% або на 258,13 млн. дол. США, експорт збільшився на 190,47 млн. дол. США (22,49%), імпорт збільшився на 67,66 млн. дол. США (в 2,7 рази). Сальдо позитивне – 933,4 млн. дол. США.
 
Характерною особливістю 2009 року було падіння експорту по більшості товарних позицій в основному через різке зменшення експортних цін, в той час як зменшення фізичних показників експорту було порівняно незначним. По окремих товарах мала місце навіть протилежна тенденція: зменшення вартісних показників експорту на фоні збільшення натуральних показників
 
У 2009 роцітоварообіг склав 768 млн. 895 тис. дол. США, що на 372,524 млн. дол. США (-32,6%) менше ніж за аналогічний період 2008 р. Експорт зменшився на 284,142 млн. дол. США (-27,39%) і склав 753,286 млн. дол. США.
 
Основний вплив на скорочення обсягів експорту мало зменшення поставок ячменю (на 75% у дол. США та на 55,6% у тонах), 7214 прутків та брусків (на 85,8% та на 72% відповідно), 7208 прокату плоского (на 50,5% та 17,6% відповідно). Таким чином, ціновий фактор мав визначальний вплив на зменшення експорту.
 
Мали місце також і певні позитивні тенденції у структурі експорту. Відбулось зростання поставок кукурудзи (у 4 рази у вартісних та у 6 у натуральних показниках, питома вага цієї продукції зросла з 3,3% до 18,3%) та пшениці (у 3,8 рази у доларах та у 6,2 рази у тонах.
 
Основними статтями експорту до Сирії за 9 місяців 2009 р. були:
  • Чорні метали – 59,59 % (381,163 млн. дол. США)
  • Зернові культури – 30,21 % (227,492 млн. дол. США)
  • Їстівні плоди та горіхи – 4,46% (33,560 млн. дол. США)
  • Олія соняшникова – 4,23% (31,853 млн. дол. США)
  • Молоко та вершки – 1,49% (11,255 млн. дол. США)
Частка Сирії у загальному товарному експорті до регіону країн Близького та Середнього Сходу становить 11,92%.
 
 
Частка Сирії у загальному імпорті з регіону країн Близького та Середнього Сходу становить 1,4%.
 
Товарний імпорт з Сирії скоротився на 85% або на 88,412 млн. дол.. США і склав 15,6 млн. дол. США. Падіння імпорту спостерігається по всіх основних товарних позиціях. Найбільше скоротився імпорт фосфатів (на 71,9 млн. дол. США або на 83,3%), слід зазначити, що фосфати у 2008 році були основною імпортною позицією з Сирії на їх поставки припадало 74% імпорту. Зменшення відбулось головним чином за рахунок практичного припинення імпорту українськими споживачами сирійських фосфатів, що обумовлено фінансовими труднощами українських виробників фосфатних добрив.
 
Зростання поставок спостерігається лише по одній позиції – помідори, яка збільшилась з 72 тис. дол. США у 2008 році до 2,5 млн. дол. США у 2009.
 
Основними статтями імпорту з Сирії за 9 місяців 2009 р. були наступні:
  • Фосфати кальцію природні – 5,044 млн. дол.. США (32,32%)
  • помідори – 2,525 млн. дол. США (16,18%)
  • светри, пуловери, джемпери – 1,013 млн. дол.. США (6,49%)
  • інше взуття - 0,71 млн. дол. США (4,55 %)
  • майки та сорочки – 0,605 млн. дол. США (3,88 %)
 
Торгівельне сальдо у 2009 році позитивне і складає 737,677 млн. дол. США. За цим показником торгівля з Сирією наразі посідає третє місце серед всіх торговельних партнерів України у світі (після Туреччини, Єгипту).
 
Згідно з даними Держкомстату України, зниження обсягів українсько-сирійського експорту загалом корелює з середніми значеннями зниження обсягів українського експорту до країн азіатського регіону за 2009 р.
 
Разом з тим, на увагу заслуговують нещодавно опубліковані Центральним бюро статистики (ЦБС) CAP офіційні дані щодо українсько-сирійського товарообігу за 2008 р. та неофіційні дані за перший квартал 2009 p., які суттєво відрізняються від даних Держкомстату України.
 
Згідно з сирійською статистикою, обсяг українського товарного експорту до Сирії у 2008 р. склав 1726 млн.дол.США (проти 1037 млн.дол.США за українськими даними), а обсяг імпорту з Сирії в Україну - 60,21 млн.дол.США (проти 104 млн.дол,США за українськими даними).
 
Відповідно ЦБС CAP приводить дані про те, що частка українського експорту до Сирії у 2008 р. склала 9.79% від всього сирійського імпорту за цей період. По цьому показнику Україна посідає третє місце після РФ (12,9% або 2285 млн.дол.США) та Китаю (10,9% або 1922 млн.дол.США). Таким чином, Україна у 2008 р. увійшла до трійки провідних торговельних партнерів Сирії у світі.
 
Отримані неофіційні статистичні дані сирійської митниці стосовно обсягу експорту товарів українського походження до CAP у 1 кварталі 2009 p., який склав 431.2 млн.дол.США (216 млн.дол.США за даними Держкомстату України) та за 10 місяців 2009 р. - 904 млн.дол.США (589 мли.дол.США за даними Держкомстату України) свідчать про те, що сирійські статистичні дані знову вельми суттєво перевищують дані української статистики.
 
Розбіжності у даних українських та сирійських статистичних органів по товарообігу за 2008 р. та за 2009 р. заслуговують на увагу та подальший аналіз експертів в рамках проведення чергового Сьомого засідання Міжурядової українсько-сирійської комісії з торговельно-економічного співробітництва з метою відповідного дослідження та вироблення на двосторонньому рівні консолідованої оцінки реального стану українсько-сирійських економічних відносин.
 
Разом з тим, незважаючи на розбіжності офіційної статистки, безумовним є констатація значного товарообігу між двома країнами, що окрім економічного стає, таким чином, важливим політичним чинником у двосторонніх стосунках.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки