Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Регламент Європейського Парламенту та Ради ЄС щодо запровадження Спільнотою нової системи регулювання виробництва та використання хімічної продукції REACH  
Параметри: Довідкова інформація

Регламент Європейського Парламенту та Ради ЄС щодо запровадження Спільнотою нової системи регулювання виробництва та використання хімічної продукції REACH

               
Регламент Європейського Парламенту та Ради ЄС від 18.12.2006 № 1907/2006 щодо запровадження Спільнотою нової системи регулювання виробництва та використання хімічної продукції REACH (реєстрація, оцінка та авторизація хімічних речовин) набрав чинності 01.06.2007.
 
Головне завдання REACH – забезпечити високий рівень захисту здоров’я людини і навколишнього середовища, включаючи сприяння альтернативним методам оцінки небезпечності речовин, а також вільний обіг речовин на внутрішньому ринку ЄС.
 
У рамках REACH створюється єдина система для вже існуючих і нових хімічних речовин. Уважається, що в рамках упровадження даного законодавства буде зареєстровано не менше 30 000 хімічних сполук.
 
Згідно з новими правилами здійснюватиметься контроль за виробництвом і використанням хімічних речовин усередині ЄС, що безпосередньо впливатиме на виробників, імпортерів, дистриб’юторів і споживачів хімічної продукції в країнах Євросоюзу. При цьому, безперечно, істотний вплив нове законодавство матиме і на компанії країн, що не належать до Європейського Союзу, проте здійснюють експортні поставки своєї продукції на європейський ринок та/чи споживають хімічні речовини і суміші, що виготовляються в ЄС.
 
Формат співпраці із Європейським Союзом у рамках експорту до ЄС українських товарів, що підпадають під дію законодавства REACН, може здійснюватись лише через Європейське агентство хімічних речовин (ЄАХР) (European Chemicals Agency – ECHA), що є єдиною офіційною установою в ЄС, яка уповноважена управляти та координувати процес реєстрації хімічних субстанцій відповідно до законодавства. Агентство розпочало свою діяльність 01.06.2007 у м. Гельсінкі (Фінляндія).
 
Дія законодавства REACH охоплює надзвичайно широке коло продукції базових галузей української промисловості, включаючи чорну та кольорову металургію, хімічну, машинобудівну тощо, тобто майже всю промислову продукцію, що експортується до ЄС.
 
Відповідно до положень REACH щодо регулювання виробництва та використання хімічної продукції, кожне окреме підприємство безпосередньо несе відповідальність за сертифікацію своєї власної продукції.
 
Без реєстрації хімічні речовини будуть розглядатися як недозволені для виробництва, імпорту, продажу і використання на території країн Європейського Союзу.
 
З 01.01.2009 Європейський Союз імпортує хімічні субстанції та здійснює їх реалізацію на ринку ЄС виключно після проведення відповідних процедур реєстрації та авторизації (надання дозволів).
 
За попередніми оцінками експертів вартість реєстрації однієї хімічної речовини становитиме від 30 до 700 тис. євро залежно від особливостей характеристик речовини, витрат на формування реєстраційного досьє, підготовку технічної документації, тестування, лабораторних досліджень тощо.       
 
Відмова від здійснення реєстрації призведе до закриття доступу для продукції конкретної компанії на ринок Євросоюзу.
 
Таким чином, у разі недотримання вимог законодавства REACH національні виробники України, зокрема хімічної та металургійної промисловості, можуть зазнати суттєвої шкоди. Так, виходячи із середніх річних обсягів українського експорту відповідної продукції до Європейського Союзу для хімічної та нафтохімічної промисловості щорічні втрати можуть сягнути понад 1,1 – 1,2 млрд. доларів США та 700 – 800 млн. доларів США – для металургійної промисловості починаючи з 01.01.2009 р.
 
Основні етапи запровадження положень REACH:
  • 1 червня 2007 р. – 1 грудня 2008 р.: період попередньої реєстрації відповідних хімічних речовин та введення відповідних обмежень на імпорт незареєстрованих товарів до ЄС;
  • до 1 грудня 2010 р.: підготовка та подання відповідного технічного досьє до Європейського хімічного агентства (ECHA);
  • 2010 – 2018 рр.: здійснення сертифікації відповідної продукції.
Відповідно до Регламенту № 340/2008 базова ціна реєстрації становитиме:
  •  від 1600 євро для субстанцій, що експортуються до ЄС в обсязі до 10 тонн,
  • до 31000 євро для субстанцій, що експортуються в обсязі більше 1000 тонн.
Для малих підприємств передбачені знижки до 90%, а для компаній, що спільно здійснюють реєстрацію субстанції, можуть надаватись знижки до 25%.
 
При цьому передбачено, що розмір оплати за надані послуги буде змінюватись щорічно, у тому числі, з урахуванням рівня інфляції.
 
На сьогодні Міністерством юстиції України здійснено повний переклад Регламенту REACH українською мовою, який розміщено на веб-сайті Державного департаменту з питань адаптації законодавства.
 
Державне підприємство "Черкаський НДІТЕХІМ" надає інформаційно – консультативні послуги з питань законодавства "REACH".
Україна, 18000, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 205, НДІТЕХІМ
тел. (0472) 37-64-89
тел./факс (0472) 36-10-96
reach_cherkassy@mail.com
 
Додаткові матеріали
 
 
РЕГЛАМЕНТ (ЄС) ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА РАДИ № 1907/2006 (частина 1, частина 2)
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки