Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Інвестиційний клімат та умови інвестиційної діяльності в Державі Кувейт  
Параметри: Інвестиції

Русскоязычный заголовок: Инвестиционный климат и условия инвестиционной деятельности в Государстве Кувейт

Інвестиційний клімат та умови інвестиційної діяльності в Державі Кувейт

З огляду на стабільну внутрішньополітичну ситуацію, сталий та поступальний економічний розвиток, умови ведення бізнесу в країні, що дуже схожі з європейськими, законодавче середовище, розвинуту інфраструктуру, Кувейт є досить привабливою країною для іноземних інвесторів. Останніми роками Уряд країни проводить курс на впровадження заходів з диверсифікації економіки шляхом зниження залежності від торгівлі нафтою,  активний розвиток приватного сектора економіки, надання  йому державної підтримки, реалізація масштабних інфраструктурних та економічних проектів, спрямування інвестицій на реалізацію проектів всередині країни тощо. Так, у лютому 2010 року парламентом Кувейту була затверджена розроблена Урядом амбіційна програма економічного розвитку, яка передбачає реалізацію протягом найближчих п’яти років близько 700 масштабних проектів на загальну суму від 122 до 140 млрд. доларів США.

Зокрема, одним з найбільших інфраструктурних проектів у найближчі роки стане будівництво Трансаравійської залізниці вартістю від 20 до  25 млрд. доларів США та довжиною 1940 км, яка має з’єднати усі країни-члени РСАДПЗ та Ємен. Детальна розробка проекту має буде закінчена у 2011 році, одразу після чого розпочнеться будівництво, яке триватиме до 2016-2017 років. Урядом продовжується активний пошук та відбір іноземних компаній для їх подальшого залучення для участі у тендерах та проведення робіт з будівництва залізничної мережі на території Кувейту в рамках реалізації зазначеного проекту. На реалізацію Середньострокового плану розвитку Кувейту (2009 – 2014 роки) планується витратити 105 млрд. дол. США, а на розвиток країни до 2030 року - 200 млрд. дол. США. У нафтовому секторі, зокрема, планується побудувати новий нафтопереробний завод, який перероблятиме 615 тис. барелів нафти на добу,  загальною вартістю 14 млрд. дол. США та модернізувати два існуючих на загальну вартість 16,3 млрд. дол. США. В частині видобутку нафти планується до 2020 року довести сьогоднішній показник – 2,3 млн. барелів на добу до 4 млн. барелів на добу. З 2015 року заплановано розпочати видобуток тяжкої нафти в обсязі 60 тис. барелів на добу та до 2020 року довести цей показник до 250 – 270 тис. барелів на добу. Планується інвестувати кошти також у видобуток газу, розпочатий в країні з 2008 року. До 2030 року щоденний видобуток становитиме 127 млн. м3 (на сьогоднішній день видобувається загалом  32 млн. м3). Також передбачається суттєво збільшити нафтоналивний флот країни, на модернізацію якого планується витратити 1,6 млрд. дол. США до 2015 року.

Серед масштабних проектів також слід відзначити: будівництво трьох нових населених пунктів – «Шовкового міста», «Перлинного міста» та «Сабах Аль-Ахмад Сіті» - з загальною кількістю населення до 1 млн. осіб; будівництво нового автобану довжиною 37 км, якій включатиме міст у 27 км та має з’єднати порт Шувейх з територіями, де планується побудувати нові міста; перетворення острова Фейлака у центр відпочинку та дозвілля, що передбачає будівництво нових готелів, центрів та зон відпочинку, парків, ресторанів тощо; будівництво нової лікарні «Джабер Ахмад Аль-Джабер Ас-Сабах», розрахованої на 1120 пацієнтів; модернізація та суттєве розширення міжнародного аеропорту Ель-Кувейт; будівництво трубопроводу від родовища до заводу зі зрідження природного газу; будівництво метрополітену, який матиме 5 ліній та близько 70 станцій. Також планується будівництво нового морського порту, електростанцій,  нових житлових мікрорайонів, комерційних та торгових центрів, готелів, автошляхів, мостів, дамб, близько 60 тис. нових будинків тощо. Вже у поточному році на реалізацію зазначеного плану з бюджету Кувейту було спрямовано  16,6 млрд. дол. США.

Велика роль в реалізації зазначених планів та проектів розвитку відводиться прямому іноземному інвестуванню.

Залучення іноземних інвестицій регулюється Законом № 8/2001 «Про регулювання прямих інвестицій іноземного капіталу в Державі Кувейт» (далі – Закон), який був прийнятий у 2001  році, згідно з яким технічними питаннями залучення інвестицій до емірату та їх супроводом безпосередньо опікується Кувейтське бюро іноземних інвестицій (далі – Бюро), яке є підвідомчою організацією Міністерства торгівлі та промисловості. Керівник Бюро (на сьогоднішній день – член правлячої родини шейх Мішал Дж. Ас-Сабах) є одночасно заступником Міністра згаданого міністерства.

Відповідно до кувейтського законодавства, іноземний суб’єкт може інвестувати капітал у наступні галузі :

 • промислове виробництво, крім компаній, пов’язаних з експлуатацією газових та нафтових родовищ, видобуванням газу та нафти;
 • будівництво та експлуатація підприємств у галузі водо- та електропостачання, дренажної системи та зв’язку;
 • банки, інвестиційні компанії та компанії по обміну валюти (за умови отримання спеціальної ліцензії Центрального банку Кувейту);
 • страхові компанії (за умови отримання спеціальної ліцензії Міністерства торгівлі та промисловості);
 • інформаційні технології та розвиток програмного забезпечення;
 • лікарні та виробництво медпрепаратів;
 • усі види транспорту;
 • туризм, готельний та розважальний бізнес;
 • діяльність в сфері інформації та культури, крім видання газет, журналів та відкриття друкарень;
 • комплексне будівництво житла, крім операцій з купівлі – продажу нерухомості;
 • інвестиції в нерухомість через купівлю акцій кувейтських акціонерних товариств;
 • логістичні послуги;
 • охорона навколишнього середовища.

Інвестиції можуть здійснюватись у формі :

 • іноземної валюти, цінних паперів, акцій іноземних компаній;
 • обладнання, транспортних засобів, сировини, інших товарів, що ввозяться для здійснення інвестиційної діяльності;
 • корпоративних прав, а саме патентів, товарних знаків, ліцензій, технологічних та інженерних проектів тощо;
 • отриманого прибутку від інвестицій, якщо цей прибуток додається до статутного капіталу компанії або направляється на розбудову нових інвестиційних проектів.

Підприємства із 100% іноземним капіталом звільняються від  податку на прибуток строком до 10 років з початку його фактичної діяльності. До того ж,  підприємства частково звільняються від сплати мита при імпорті обладнання та запасних частин, необхідних для його будівництва, розширення та розвитку суб’єкта господарської діяльності, а також сировини, напівфабрикатів, пакувальних та інших матеріалів, необхідних для процесу виробництва. Підприємство також має змогу взяти в довготермінову оренду земельну ділянку для будівництва виробничої бази.

Вони також не можуть бути конфісковані або націоналізовані. Експропріація можлива тільки в державних інтересах та згідно з відповідним законом. В цьому випадку інвестор отримує компенсацію в розмірі реальної економічної вартості підприємства на час експропріації.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки