Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Польське господарське право. Цінова політика в Республіці Польща (травень 2009 р.)  
Параметри: Макроекономічні показники, Енергоносії

 

Польське господарське право. Цінова політика в Республіці Польща (травень 2009 р.)
 
 
В Республіці Польща не існує конкретних принципів здійснення державної цінової політики, якщо йдеться про здійснення централізованого регулювання загальної цінової політики держави. Цінова політика в Республіці Польща формується виключно за принципами ринкового регулювання.
 
Натомість, в Республіці Польща діє відповідна державна політика щодо регулювання процесу встановлення відповідних тарифів на споживання електроенергії та газу.

У Республіці Польща діє Закон «Про енергетичне право» від 10 квітня 1997 р. (зі змінами та доповненнями від 25 жовтня 2008 р.). Закон відображає принципи формування енергетичної політики держави, а саме спосіб споживання пального та електроенергії. На підставі Закону створюються умови для рівномірного розвитку держави у сфері енергоспоживання, забезпечення енергетичної безпеки, економного і раціонального використання пального та електроенергії.

Статті Закону визначають ряд т.зв. енергетичних операторів, які виконують функції транспортування, дистрибуції, зберігання електроенергії та пального (газу), а також Законом передбачено порядок передачі дистриб’ютором відповідної сировини кінцевому споживачу.
 
Водночас, Департамент з питань регулювання енергопостачання в Республіці Польща  (Urząd Regulacji Energetyki RP) на підставі прийнятих рішень Міністерства економіки Республіки Польща  встановлює середній рівень тарифів на енергоносії (електроенергію та газ) для енергетичних підприємств Польщі (дистриб’юторів).

На основі рішення Міністерства економіки (останнє рішення Міністра економіки Республіки Польща  «Про принципи формування та калькуляцію тарифів на енергоресурси» було оприлюднене 6 лютого 2008 р.) та відповідного рішення Департаменту з питань регулювання енергопостачання в Республіці Польща , яке приймається після оприлюднення рішення Міністерства економіки, енергетичні підприємства встановлюють відповідні тарифи на пропоновану ними сировину кінцевим споживачам.

Стаття 4 Закону Республіки Польща «Про енергетичне право» від 10 квітня 1997 р. (зі змінами та доповненнями від 25 жовтня 2008 р.) передбачає забезпечення рівноправного трактування енергетичними підприємствами своїх кінцевих споживачів під час постачання енергії або пального.

За даними Департаменту з питань регулювання енергопостачання в Республіці Польща, на підставі рішення Міністерства економіки Республіки Польща  з 1 червня 2009 р. тарифи на газ для домогосподарств становитимуть від 1,58 злотих за один м3 до 2,35 злотих за один м3) , для підприємств – від 1,01 злотих за один м3 до 1,55 злотих за один м3 .

У випадку споживання електроенергії середня ціна, яку встановлюють енергетичні підприємства для кінцевих споживачів-підприємців із включенням дистрибуційних послуг та ПДВ складає близько 340 злотих за 1 МВт-год. (відповідне рішення Міністерства економіки Республіки Польща передбачає суму – до 190 злотих за 1 МВт-год.).

За час світової фінансової кризи у Республіці Польща ціни на продукти споживання та енергоносії поступово підвищуються.

Так, за даними Головного статистичного управління Республіки Польща , у квітні ц.р. рівень інфляції в Республіки Польща  становив 4% ( у порівнянні, у лютому ц.р. – 3,3%, у березні ц.р. – 3,6%). Ціни на товари та послуги вже другий місяць поспіль зросли на 0,7%.

Водночас, нещодавно Міністерство фінансів Республіки Польща прогнозувало рівень інфляції на рівні 3,9%. Проте експерти Ради з питань грошової політики Республіки Польща переконані, що протягом року рівень інфляції буде знижуватись.

Натомість, з початку року ціни на продукти споживання зросли на 5,2%, а у порівнянні з попереднім роком – на 5,6%. Ціни підвищились, зокрема, на м’ясо та цукор, що пояснюється знеціненням злотого та сезонним зростом цін на фрукти та овочі.

Щодо підвищення цін на енергоносії, то на думку експертів, сповільнення росту цін на енергоносії відбувається лише теоретично.

Найбільша енергетична група PGE диктує умови на енергетичному ринку. Натомість, під контролем Уряду Республіки Польща знаходиться 65% виробничої потужності польської енергетики та 85% польського дистрибутивного сектора.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки