Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Швеція
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Швеція. Загальна інформація  
Параметри: Довідкова інформація

 

Швеція. Загальна інформація

Офіційною назвою країни є Королівство Швеція (Konungariket Sverige).

За політичним устроєм Швеція є конституційною монархією, якою керує Король Карл XVI Густав. Законодавча влада в країні належить парламенту, виконавча – шведському уряду.

Швеція є найбільшою скандинавською країною з минулим метрополії, що займає площу 469,964 кв. км та має населення 9 248 900 осіб (станом на 28 грудня 2008 року), з яких понад 1 мільйон є мігрантами.
 
Основними природними ресурсами Швеції є рудні ресурси: руди чорних металів, поліметалічні руди, нерудні – будівельні матеріали, торф, великі запаси гідроенергоресурсів та ділової деревини, південна частина Швеції має досить сприятливі для ведення сільського господарства ґрунтові та кліматичні ресурси. Швеція повністю забезпечена якісними ресурсами питної води.
 
Головою виконавчої влади є Прем’єр-міністр Швеції. Система виконавчої влади включає 12 укрупнених міністерств, керівниками яких є понад 20 міністрів. Однією з особливостей виконавчої влади країни є наявність у одному міністерстві до 3 міністрів, які відповідають за певні напрямки. Наприлад: Міністерство закордонних справ відповідає за розвиток міжнародних відносин (керівник напрямку – Міністр закордонних справ Карл Більдт, торгівлі – Міністр торгівлі Єва Бьорлінг та розвитку – Міністр з питань розвитку міжнародного співробітництва Гунніла Карлсон). Як правило, міністерства не мають великої кількості співробітників. Кожен з вказаних напрямів - 150 – 200 державних службовців. Однак, однією з специфічних особливостей Королівства Швеція є наявність великої кількості державних та напівдержавних агенцій, які мають функції виконавчої влади і повністю або більш ніж наполовину фінансуються з державного бюджету.
 
Зокрема питаннями просування та підтримки шведського експорту на міжнародних ринках опікуються як мінімум 4 напівдержавні агенції – Шведська Торгівельна Рада, Шведська Експортна Корпорація, Шведська Експортно-кредитна Рада, Агенція з питань інвестування в Швецію.
 
Така ж кількість спеціалізованих виконавчих структур супроводжує діяльність інших міністерств. За оцінками експертів загальна кількість спеціалізованих напівдержавних агенції сягає 300, а кількість зайнятих у цій сфері понад 25 тисяч осіб.
 
Швеція має найвищі серед скандинавських країн податки та рівень централізації як влади так розподілу державного бюджету. Протягом останніх 40 років правління соціалістів у Швеції привело до створення де-юре одних з найвищих у світі соціальних стандартів. Однак зважаючи на централізацію та відсутність конкуренції система медичного та соціального забезпечення останнім часом почала відставати у якості послуг, що надаються.
 
Промисловий комплекс Швеції базується на високорозвиненому багатопрофільному машинобудуванні, високотехнологічній гірничо-видобувній промисловості, хімічній, легкій та харчовій галузях промисловості.
 
Основне місце у структурі промислового виробництва займає машинобудування. Перше місце серед машинобудівних галузей за транспортним машинобудуванням: виробництво легкових та вантажних автомобілів, спеціалізованої автомобільної техніки, автобусів. Добре розвиненим є літакобудування та виробництво усього спектру військової техніки для внутрішніх потреб та експорту. Особливо добре розвинене машинобудування групи «А» - виробництво засобів виробництва: виробництво генераторів та котлів, технологічного обладнання для різних галузей металообробки та машинобудування, машин та механізмів для альтернативних та нетрадиційних джерел енергії; виробництво обладнання для системи телекомунікацій.
 
Другою важливою галуззю є гірничо-рудна промисловість, включає розвідку, видобуток та збагачення залізної руди. Середньорічне виробництво залізорудних окатишів складає – близько 24 мільйонів тонн (більш ніж 80% з них експортується на міжнародні ринки).
 
Сільське господарство, в основному розвинене в Південній Швеції. Його рівень дозволяє повністю забезпечити країну у багатьох видах сільськогосподарської продукції та продуктах харчування. Швеція є експортером традиційних видів сільськогосподарської продукції, таких як ячмінь, молочні продукти, м’ясні продукти. В той же час здійснюються значні об’єми закупівель фуражного та продуктового зерна, плодоовочевої продукції, що за кліматичними умовами не може вирощуватись на території Швеції. Існують державні обмеження на вирощування цукрового буряка та виробництво молочної продукції. Сільське господарство країни субсидується у відповідності до Спільної аграрної політики ЄС. Протягом 2008 року фермерські господарства Швеції отримали державну підтримку у сумі близько 200 мільйонів доларів США.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки