Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Італія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
2012 – 12 міс. Торгівля товарами між Україною та Італією  
Параметри: ЗЕД

2012 - 12 мес. Торговля товарами между Украиной и Италией

2012 – 12 міс. Торгівля товарами між Україною та Італією

 

Структура українського експорту в Італію за 2012 рік

(за даними, опублікованими Національним інститутом статистики Італії (ISTAT))

Серед головних позицій українського експорту до Італії у  2012 році, як і в минулі роки, переважає сировина, зокрема продукція чорної металургії; продукти рослинного походження; мінеральні продукти та добрива; жири та олії тваринного або рослинного походження, доля яких складає 85% вітчизняного експорту до Італії.

 

 

Назва продукції

Обсяги,

млн. €

Питома

вага, %

1

Чорні метали (залізо, чавун та сталь)

1 155,270

50,1

2

Насіння і плоди олійних рослин; насіння інше, плоди і зерна;

257,924

11,2

3

Зернові культури

172,669

7,5

4

Добрива

122,687

5,3

5

Палива мінеральні; нафта та продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні

88,560

3,8

6

Жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення;

84,180

3,6

7

Сіль; сірка; землі та каміння; штукатурні матеріали, вапно та цемент

80,462

3,5

Загалом 7 позиції українського експорту

1 961,752

85

Загалом український експорт

2 307,113

100

 

За даними Національного інституту статистики Італії (ISTAT) у 2012 році, у порівнянні з 2011 роком,  відбулось суттєве зменшення українського експорту чорних металів – на 31,5%. Не зважаючи на це, за даними ISTAT, за результатами 2012 року Україна продовжує займати третє місце серед країн світу – найбільших експортерів чорних металів до Італії, поступаючись Німеччині та Франції. Слід зазначити, що у 2012 році відбулось загальне зниження імпорту продукції чорної металургії до Італії на 19,7%.

Зменшення експортних обсягів чорних металів з України відбулось, головним чином, за рахунок зменшення експорту прокату плоского з вуглецевої сталі гарячекатаного (на 70,1%); прутків та брусків гарячекатаних, вільно укладені в бунти, вироблених із заліза або нелегованої сталі (на 61,9%); чавуна переробного та дзеркального у чушках, болванках та інш. (на 32,9%); інших прутків та брусків із заліза або нелегованої сталі, без подальшої обробки, окрім кування, прокатки, гарячого волочіння або гарячого пресування (на 52,2%); напівфабрикатів з вуглецевої сталі (на 24,9%).

За результатами січня-грудня 2012 року, відносно до аналогічного періоду 2011 року, відбулось зниження експорту олій рослинного походження (а саме соняшникової олії) на 12,3%.

За цей період значно скоротився (на 66,8%) експорт енергетичних матеріалів. В основному, це відбулося за рахунок зменшення експорту нафти або нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), крім сирих (на 79,2%).

В той же час, за деякими товарними позиціями відбулося зростання українського експорту.

За рахунок збільшення експорту кукурудзи (+138,6%) відбулось збільшення на 56,4% експортних обсягів зернових культур.

Протягом 2012 року, у порівнянні з 2011 роком, відбулось зростання обсягів українського експорту до Італії насіння і плодів олійних рослин на 40,7%. Це відбулось, переважно, за рахунок збільшення експорту соєвих бобів, подрібнених або неподрібнених (на 85%). Варто наголосити, що за результатами 2012 року, серед країн світу Україна є найбільшим експортером насіння та плодів олійних рослин до Італії.

Також, у цей період спостерігалось зростання на 160,7% експорту з України до Італії добрив. Головним чином, експортувалися добрива мінеральні або хімічні, азотні (120,47 млн. євро у 2012р. проти  45,34 млн. євро у 2011р.). Слід підкреслити, що у 2012 році серед країн світу Україна була найбільшим експортером добрив до Італії.

У цілому, за даними Національного інституту статистики Італії (ISTAT), у перші дев’ять місяців 2012 року, у порівнянні з відповідним періодом 2011 року, обсяги українського експорту скоротились на 17,8%.

 

Структура українського імпорту з Італії  за 2012 рік (ISTAT)

За даними, опублікованими Національним інститутом статистики Італії (ISTAT), за підсумками 2012 року структуру українського імпорту з Італії визначають таки товарні позиції: механічне обладнання, машини та механізми, електричне устаткування; меблі; традиційні товари італійського виробництва - продукція легкої та взуттєвої промисловості; енергетичні матеріали; вироби з чорних металів; полімерні матеріали і пластмаси. В загальних обсягах імпорту протягом 2012 року зазначена продукція складала 63,2%.

 

 

Назва продукції

Обсяги,

млн. €

Питома

вага, %

1

Реактори ядерні, котли, машини, апарати і механічні пристрої, їх частини; електричні машини та устаткування; апаратура для записування або відтворення зображення і звуку

471,786

27

2

Одяг та додаткові речі до одягу, текстильні та трикотажні

183,848

10,6

3

Меблі; медико-хірургічні меблі; освітлювальні прилади, в іншому місці не пойменовані; лампи-реклами, світлові покажчики, табло та аналогічні вироби;

 

159,744

 

9,1

4

Взуття, гетри та аналогічні вироби; їх частини

91,738

5,2

5

Вироби з чорних металів

72,162

4,1

6

Полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них

66,643

3,8

7

Палива мінеральні; нафта та продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні

59,211

3,4

Загалом  7 позицій українського імпорту

1 105,132

63,2

Загалом український імпорт

1 748,166

100

 

Аналізуючи структуру українського імпорту з Італії протягом 2012 року слід відмітити, що у порівнянні з 2011 роком, за деякими товарними позиціями відбулось зростання імпортних обсягів, за деякими -  зниження.

Так, імпорт електричних машин та устаткування, апаратури для записування або відтворення зображення і звуку – на 20,3%; реакторів ядерних, котлів, машин, апаратів і механічних пристроїв, їх частин зменшився на 7,6%; меблів – на 5,6%; одягу та додаткових речей до одягу, текстильних, крім трикотажних – на 4,5%.

В той же час зріс імпорт виробів з чорних металів – на 86,2%, палива мінерального, нафти та продуктів її перегонки – на 27%, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них – на 9,7%, взуття – на 3,1%.

У цілому, за даними Національного інституту статистики Італії (ISTAT), у 2012 році, у порівнянні з 2011 роком, обсяги українського імпорту зросли на 3,9%.  

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Вироби з чорних та інших некоштовних металів Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки