Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Португалія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
2014 – 12 міс. Товарообіг між Україною та Португалією  
Параметри: Економічне співробітництво

2014 – 12 міс. Товарообіг між Україною та Португалією

Опубліковані наприкінці лютого 2015 р. дані щодо двосторонньої торгівлі товарами за 2014 рік свідчать про зростання українського експорту, який перевищив показники минулого року й становив 310,31 млн. дол. США.Це лише на 30,3 млн. дол. США менше ніж двосторонній товарообіг України з Португалією за весь 2013 рік. Основними товарами, які постачає Україна до Португалії, традиційно залишаються продукти сільського господарства (66,8% загального експорту товарів), а саме: кукурудза й інші зернові (35,3%), насіння олійних культур – ріпак, свиріпа, соняшник та олія, вироблена з них (26,1%).

 За 2014 рік, у порівнянні з попереднім роком, значно зросли обсяги експорту насіння і плодів олійних культур – до 83,03 млн. дол. США (186,5% від 2013 року), жирів та олії тваринного й рослинного походження – до 18,73 млн. дол. США (134,2% від 2013 року), продукції української чорної металургії – до 43,06 млн. дол. США (22,6%) та мінерального палива – до 5,1 млн. дол. США (226,3% від 2013 року). При цьому питома вага зазначених товарів у загальній структурі експорту відповідно становила  26,5%, 6,0%, 13,9% та 1,7%. У 2014 році також відновився експорт до Португалії українських мінеральних добрив (4,42 млн. дол. США) та солі, сірки, землі й каменю (0,8 млн. дол. США) з питомою вагою в українському експорті – 1,4% та 0,3% відповідно.

Слід відзначити тенденцію щодо розширення номенклатури українського експорту у 2014 році, зокрема в категорії товарів з високою доданою вартістю. Про це, зокрема, свідчить зменшення в питомій вазі сільськогосподарської продукції на тлі значного зростання його обсягів у звітному році. Продовжують зростати темпи постачання на португальський ринок продуктів промисловості. Так, в категорії «електричні машини» поставки збільшилися у 2,35 разів і становили 38,8 млн. дол. США (питома вага 12,5%). Спостерігалася також добра динаміка збільшення експорту котлів та енергетичного обладнання (у 2,65 рази), хоча обсяги поставок ще залишаються досить незначними, всього 317,7 тис. дол. США.

За 2014 рік на 17,6% виріс експорт одягу з трикотажу та текстилю (2,57 млн. дол. США), питома вага в експорті – 0,8%.

В той же час загальний обсяг імпорту товарів з Португалії за 2014 рок помітно скоротився (82,2%) у порівнянні з попереднім роком. Як і в минулі роки, товари з високою доданою вартістю мали значну питому вагу в загальному експорті в Україну, але саме на них припадає найбільше скорочення. Зокрема, це стосується електричних машин та апаратури, питома вага яких у загальному обсязі імпорту,  - 11,8% (у 2013 р. – 16,4%), падіння на 36,5% та засобів наземного транспорту - 1,4% (у 2013 році - 4,5%), падіння на 71,2%. Не дивлячись на те, що питома вага в імпорті поставок котлів, енергетичного й іншого обладнання (9,3%) виросла (у 2013 році - 4,6%), у фізичному обсязі їх імпорт впав на 1,8%. В цілому ж  імпорт продукції португальського машинобудування скоротився.

Серед інших основних товарів португальського експорту (питома вага понад 3%) можна відзначити значне (близько або понад 10%) скорочення, обсягів по таких позиціях:  корок та вироби з нього – на 17,2% (питома вага в загальному обсязі – 11,4%); взуття – на 10,7 (5,5%), вироби з каменю, гіпсу та цементу – на 58,7% (4,1%), кава та чай – на 8,4% (3,2%).

В той же час збільшився португальський експорт молочних виробів та меду – у 2,73 рази (6,9%),фармацевтичної продукції - на 32,4% (12,6%), що дозволило посісти перше місце серед головних товарів, що експортуються в Україну.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Законодавство у сфері ЗЕД Зв'язок ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки