Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Естонія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Полтавська обласна державна адміністрація
«Структура сайту влаштовує, інформація доступна для зацікавлених користувачів, функціональні можливості сайту відповідають потребам»

Украинские нефтепродукты
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Естонською Республікою (2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічне співробітництво, Будівництво

Русскоязычный заголовок: Торгово-экономическое сотрудничество между Украиной и Эстонской Республикой (2009 г.)

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Естонською Республікою (2009 р.)Аналіз стану торговельних відносин між Україною та Естонією за даними Держкомстату України в умовах глобальної економічної кризи свідчить про те, що за 2009 рік обіг товарами і послугами склав 332,9 млн. дол. США, або на 222,2 млн. дол. США менше, ніж за відповідний період 2008 року.

Сальдо залишилося позитивним та дорівнює 38,3 млн. дол. США.
 

Динаміка обсягу обігу товарами і послугами між Україною та ЕР

за даними Держкомстату України (млн. дол. США)
 
 
 
2006
%
2007
%
2008
%
2009
%
Усього
363,1
145,7
524,6
144,5
555,1
105,8
332,9
60,0
Експорт
220,7
159,9
361,1
163,6
363,0
100,5
185,6
51,1
Імпорт
142,5
128,2
163,5
114,8
192,1
117,5
147,3
76,7
Сальдо
78,2
 
197,6
 
170,9
 
38,3
 
 
 
Товарна структура зазнала незначних змін. Основними товарами у структурі імпорту з України до ЕР залишилися: чорні метали; вироби з чорних металів; деревина і вироби з неї; алкогольні і безалкогольні напої та оцет; папір і картон та вироби з паперової маси, паперу і картону; жири і масла тваринного або рослинного походження та віск тощо.
 
За 2009 рік з 68 груп товарів, які імпортуються з України, зменшення обсягів відбулося у 47 групах (питома вага цих груп товарів у загальному обсязі імпорту складає близько 96,%). Найбільше зменшення зазнали групи - чорні метали та вироби з чорних металів (товарообіг зменшився на 66,5 млн. дол. США).
 
Довідково: Обсяги будівництва в Естонії за 2009 рік у порівнянні з 2008 роком зменшилися на 1,7 млрд. дол. США, що спровокувало зменшення попиту на металоконструкції, зокрема, з України. 
 
Незначне збільшення обсягів імпорту відбулося по 21 товарних групах (03, 07, 11, 13, 18, 25, 36, 47, 49, 57, 60, 61, 63, 64, 67, 71, 75, 80, 82, 83, 90, відповідно до товарної класифікації ЗЕД).

Зменшення обсягів імпорту значної кількості груп українських товарів в основному пов’язано з введенням ЄС підвищених ввізних податків на деякі сільськогосподарські продукти (зерно, кукурудзу тощо), яке націлене на захист власних виробників, та негативного впливу кризових явищ на динаміку розвитку будівельної, харчової та інших галузей естонської економіки (метали для будівництва, сировина для харчової промисловості тощо), а також суттєвого зменшення покупної спроможності населення (збільшення безробіття, зменшення заробітних плат, підвищення ПДВ тощо). Суттєву роль у цьому процесі відіграє мала ємкість естонського ринку (чисельність населення ЕР складає близько 1,4 млн. чоловік).
 
Основними групами експорту товарів до України залишилися: риба та ракоподібні; екстракти дубильні або барвники, предмети побутової хімії; паливо мінеральне, нафта і продукти її перегонки; бітумінозні речовини; віск мінеральний; вироби з м’яса, риби або ракоподібних; одяг і приладдя одягу текстильні; електричні машини і обладнання тощо.

Найбільше зменшення зазнали групи - чорні метали та паливо мінеральне, нафта і продукти її перегонки; бітумінозні речовини; віск мінеральний; (товарообіг зменшився на 54 млн. дол. США). Незначне збільшення обсягів експорту відбулося по 15 товарних групах (04, 15, 17, 22, 23, 29, 31, 33, 35, 37, 40, 74-76, 88, відповідно до товарної класифікації ЗЕД).
 
Зменшення обсягів експорту значної кількості груп естонських товарів обумовлюється в основному високими оптовими цінами на внутрішньому ринку, недосконалим податковим законодавством та нестабільною у минулому році економічною і політичною ситуацію в Україні.
 
Висновки (ТЕМ України в Естонії):
 
1. Незважаючи на обмеженість внутрішнього ринку, складну економічну ситуацію та “агресивну” бізнесову політику суб’єктів господарювання країн ЄС, Естонія залишається надійним торговельним партнером України.
 
2. Зниження торговельно-економічної активності й падінню товарообігу було обумовлено насамперед наслідками світової фінансово-економічної кризи, обмеженістю внутрішнього ринку Естонії, часто не конкурентоспроможності (ціна, якість) товарів українських виробників, відсутність європейських сертифікатів, введення ЄС додаткових ввізних податків на сільгосппродукцію з країн не-членів, слабка увага українського бізнесу до можливостей співпраці з Естонією тощо.
 
3. Збільшенню обсягів товарообігу та поліпшення інвестиційного клімату між обома країнами мало б сприяти активізація українських бізнесменів і їхня більша увага до співпраці з ЕР.
 
4. Додаткового позитивного імпульсу двосторонній співпраці між нашими країнами, зокрема в економічній сфері, пожвавленню діалогу на міжурядовому рівні має надати відновлення роботи спільної Міжурядової комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, а також залучення українських експортерів і інвесторів до участі у бізнес-семінарах, які щороку відбуваються у Таллінні за організаційного забезпечення дипустанови.
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки