Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Японія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Щодо експорту в Японію сухого знежиреного молока (від 23.04.2009)  
Параметри: Нетарифне регулювання , ЗЕД, Економічне співробітництво, Товари агропромислового комплексу

 

Щодо експорту в Японію сухого знежиреного молока (від 23.04.09)
 
За повідомленням ТЕМ України в Японії від 23 квітня 2009 року, було проведено дослідження динаміки експорту молокопродуктів (УКТЗЕД – 402-404) та факторів, що вплинули на припинення їх поставок у Японію.
 
Встановлено, що японською стороною застосовуються обмеження у вигляді рекомендацій Міністерства сільського господарства, лісництва та рибальства Японії щодо підвищення контролю якості української продукції, яка використовується для відгодівлі худоби. Це призвело до припинення поставок вказаної продукції до Країни сходу сонця.
 
Причиною цього стало виявлення залишків антибіотику хлорамфеніколу у сухому знежиреному молоці українського походження, що перевищує аналогічний показник у молочній продукції виробництва США, країн ЄС та Австралії майже у 25 разів. При цьому японською стороною за результатами проведених аналізів не виявлено негативного впливу на тварин.
 
Викликає стурбованість відсутність реакції і запитів українських виробників сухого молока на припинення поставок їх продукції в Японію.
 
Зважаючи на вищенаведене, Посольство привертає увагу до ситуації, яка склалась з експортом українського сухого молока в Японію, і просить розглянути можливість реалізації відповідних заходів для відновлення поставок цієї продукції та орієнтувати Посольство щодо подальших дій.
 
Детально:
 
20 квітня 2009 р. до ТЕМ звернулась японська компанія “M&C”, яка разом з корпорацією „Марубені” зацікавлена в імпорті молокопродуктів з України виробництва Черкаського молокозаводу. Представник “M&C”, повідомив, що  Міністерство сільського господарства, лісництва та рибальства Японії (МАФФ) призупинило імпорт українського сухого знежиреного молока у зв’язку з виявленням в ньому залишків антибіотиків (хлорамфенікол). Японська сторона попросила підтримки Посольства у рамках його повноважень щодо вирішення цього питання та поновлення імпорту в Японію молокопродуктів з України.
 
За даними аналізу двосторонньої торгівлі за 2006-2008 роки, молочна продукція стабільно була однією з головних товарних груп українського експорту в Японію. Зокрема, у експорті 2007 р. поставки молочної продукції посіли 2 місце, склавши 26,11 млн.дол або 28,68% загального обсягу експорту до Японії. У 2008 р. цей показник вже зменшився на 25% і становив 19,07 млн. дол. або 17% загального експорту. Протягом січня-березня ц.р. поставок молокопродуктів з України в Японію практично не відбувалось.
 
Головними галузями-споживачами сухого молока є виробництво комбікормів для худоби, а також молочна і кондитерська галузь.
 
Експорт молочної продукції України в Японію, 2006-2007 рр.

Товари
2006
2007
2008
 
млн. дол.
т
млн. дол.
т
млн. дол.
т
Молочна продукція (сухе молоко, згущене молоко, тощо)
12,58
-
26,109
12235
19,6
9500

 
У контексті загального спаду українського експорту, падіння обсягів експортних поставок однієї з головних груп українських товарів в Японію - сухого молока – викликало стурбованість щодо причин такої негативної тенденції.
 
Тому, протягом квітня ц.р. стосовно зазначеного питання були проведені робочі консультації з представниками МАФФ та Японської асоціації виробників комбікормів, члени якої є найбільшими споживачами сухого знежиреного молока.
 
За інформацію МАФФ у червні-липні 2008 р. японські компанії імпортери провели незалежну експертизу імпортованого з України сухого знежиреного молока. За результатами перевірки в молоці були виявили залишки хлорамфеніколу, про що повідомлено Японську асоціацію виробників комбікормів. 5 вересня 2008 р. до Міністерства звернулась компанія „Ніхон носан когьо” з петицією щодо високого вмісту (приблизно 0,012 ррм (12 ррв) хлорамфеніколу в сухому знежиреному молоці українського виробництва. Водночас, за результатами аналізів зазначеного продукту виробництва країн ЄС, Австралії та США, вміст антибіотику становив 0,0003-0,0005 ррм (0,5-0,3 ррв).
 
За інформацією представників МАФФ офіційно не існує досліджень та даних щодо негативного впливу зазначеного антибіотику на розвиток тварин. Проте, зважаючи на порівняно високий рівень залишку хлорамфеніколу в сухому молоці українського походження, Міністерство видало попередження щодо цього факту та рекомендувало компаніям – споживачам ретельно перевіряти партії українського продукту на вміст хлорамфеніколу. Така заява МАФФ призвела до того, що японські компанії припинили закупівлю та використання українського сухого молока.
 
У ході робочих консультацій з представником Японської асоціації виробників комбікормів японською стороною був підтверджений факт виявлення залишків хлорамфеніколу у сухому знежиреному молоці українського походження. На основі цього факту та виданого попередження МАФФ зазначена японська організація також видала попередження для компаній-споживачів щодо обмеження імпорту та використання українського продукту через високий вміст антибіотику. Під час бесіди з представниками Асоціації також було повідомлено, що основними японськими імпортерами сухого молока з України були компанії: CargillJapan, Mitsubishi, Kanematsu, ToyotaTsusho, MitsuiBussan, Marubeni, SumitomoShoji.
 
З цього приводу представник Японської асоціації виробників комбікормів хотів би з’ясувати причини високого вмісту хлорамфеніколу в українському сухому молоці та можливості покращення якості продукту.
 
Посольство вважає за доцільне привернути увагу до ситуації, що склалася та інформувати усі причетні до цієї проблеми відомства, а також провідних українських виробників.
 
При цьому слід зазначити, що японські імпортери і виробники комбікормів і надалі зацікавлені у закупівлі українського сухого молока, яке за іншими показниками добре себе зарекомендувало, а Україна завжди входила у п’ятірку провідних постачальників цієї продукції на ринок Японії.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки