Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Грузія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Щодо існуючих проблем в україно-грузинських торговельно-економічних відносинах  
Параметри: Економічне співробітництво, Товари агропромислового комплексу

 

Щодо існуючих проблем в україно-грузинських торговельно-економічних відносинах
 
Інформуємо, що в результаті прийняття 14 квітня 2009 р. Урядом Грузії постанови щодо внесення окремих видів продукції до переліку товарів, які потребують отримання дозволу на імпорт у Службі безпеки продовольства, ветеринарії та захисту рослин Міністерства сільського господарства Грузії, до згаданого переліку країною перебування додатково було включено борошно. За інформацією місцевих компаній-імпортерів, що мають торгові відносини з українським партнерами, починаючи з другої половини квітня поточного року у грузинських імпортерів українського борошна почали виникати серйозні проблеми з ввезенням вказаної продукції на територію країни перебування. Так, не дивлячись на неодноразові звернення грузинських підприємців із відповідними заявами до Служби безпеки продовольства щодо надання дозволу на здійснення імпорту борошна, а також зустрічі з керівництвом Міністерства сільського господарства, в т.ч. з міністром Б.Квезерелі, вказане питання бізнесменам вирішити так і не вдалося. У встановлені грузинським законодавством терміни (до 30 діб з дати подання заяви на отримання дозволу на ввезення продукції), компанії-імпортери від Служби безпеки продовольства жодної відповіді не отримали. З огляду на вказане, на митній території Грузії на кордоні із Азербайджаном вже більше місяця продовжує утримуватися більше ніж 34 тони пшеничного борошна виробництва ДП «Новопокровський комбінат хлібопродуктів» (договір на постачання продукції до Грузії протягом 2009 року № 221 від 14.04.09р., укладений підприємством із ТОВ «Елнад» (Грузія)).
 
За неофіційним коментарем спеціалістів Служби безпеки продовольства, ветеринарії та захисту рослин Міністерства сільського господарства Грузії, прийняття згаданого документу ймовірно пов’язано із намаганням Уряду Грузії, під впливом лобіювання інтересів представників деяких грузинських ділових кіл, максимально залучити власні потужності борошнопереробних підприємств. У згаданому контексті слід відмітити, що у 2009 році, в рамках державної програми «дешевого кредиту» на реалізацію проектів малого та середнього бізнесу, майже 30% всього кредиту (близько 11 млн. дол. США) Урядом Грузії виділено саме місцевим компаніям-виробникам борошна.
 
За коментарем грузинських компаній-імпортерів українського борошна, процедура отримання відповідних дозволів щодо ввозу вказаної продукції передбачає розгляд відповідної заяви поставщика у Службі безпеки продовольства Міністерства сільського господарства протягом одного місяця. При цьому компанією-імпортером подаються такі документи: заява, реєстраційні дані, копія контракту та квитанція про сплату суми у 25 ларі. Проте, не дивлячись на проходження компанією «Елнад» вищеназваної процедури більше місяця назад, на цей час, без будь-яких пояснень, представники Служби безпеки продовольства продовжують штучно затягувати у часі та блокувати процедуру розмитнення в Грузії придбаного нею українського борошна. Таким чином, штучним блокуванням ввезення на територію Грузії борошна з України грузинською стороною впроваджуються торговельні обмеження імпорту до країни перебування продукції українського походження, що може негативно вплинути на стан двосторонніх економічних взаємин, а враховуючи той факт, що протягом 2008 року питома вага борошна українського виробництва до Грузії складала більше 50% від всього обсягу імпорту вказаної продукції до країни перебування, загроза можливої втрати сегменту ринку для України у поточному році орієнтовно може оцінюватися у сумі близько 30 млн. доларів США на рік. 
 
Крім того, додатково повідомляємо, що 25 травня ц.р. до ТЕМ у складі Посольства України в Грузії з даного питання звернулися також представники ДП «Новопокровський комбінат хлібопродуктів», які найближчим часом планують подати відповідні звернення з цього питання на адреси Міністерства економіки України та Посольства України в Грузії.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Товари агропромислового комплексу Транспорт Транспортно-експедиційні послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки