Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Білорусь
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Щодо нововведень оподаткування в Республіці Білорусь (станом на 01.01.2010)  
Параметри: Захист внутрішнього ринку

Щодо нововведень оподаткування в Республіці Білорусь (станом на 01.01.2010 р.)

 
У Білорусі з 1 січня 2010 року набула чинності Особлива частина Податкового кодексу. Роз'яснення особливостей її застосування Міністерство по податках і зборах Білорусі опублікувало на своєму офіційному сайті. 
 
Відповідно до документа, загальновстановлена ставка ПДВ збільшена з 18 до 20 %. Строк повернення платникові з бюджету сум, що залишилися після проведення заліку, скорочений з одного місяця до 5 робочих днів. При цьому виключений обов'язок проведення перевірки обґрунтованості заявлених платником до повернення сум ПДВ, що перевищили 3 тис базових величин /1 базова величина – 35 тис біла руб, 1 дол . США– 2862 біл. руб/. 
 
Крім того, скасований обов'язок ведення книги покупок для здійснення податкових відрахувань. З 2010 р. ведення книги покупок є правом платника, реалізація якого підлягає відбиттю в обліковій політиці підприємства /рішенні індивідуального підприємця/. 
 
Платникам, у яких сума виторгу від реалізації та позареалізаційні доходи наростаючим підсумком з початку року не перевищують 3,815 млрд біл. руб, надане право представляти податкові декларації /розрахунки/ по ПДВ і провадити його сплату щокварталу. 
 
Окремим додатком до Особливої частини Податкового кодексу затверджені ставки акцизів на підакцизні товари - спирт, алкогольні вироби, тютюн, тютюнові вироби, мікроавтобуси і легкові автомобілі, автомобільні бензини, дизпаливо і масла в 2010 році. Ставки акцизів установлюються в білоруських рублях на весь рік. До цього ставки акцизів по всіх видах підакцизних товарів затверджувалися указом президента щорічно з розбивкою на півріччя. 
 
Принципові зміни торкнули порядок обчисленні податку на прибуток. Відповідно до Особливої частини, при обчисленні податку на прибуток будуть ураховуватися всі понесені й документально підтверджені видатки організацій, за винятком перерахованих у Кодексі. З урахуванням внесених змін з 2010 р. при обчисленні податку на прибуток відміняється нормування видатків на рекламу, маркетингові послуги. 
 
Крім того, установлене право вибору платниками звітного періоду по податку на прибуток - квартал або місяць. При цьому поза залежністю від обраного платником звітного періоду, сплата податку на прибуток провадиться не пізніше 22-го числа місяця, що випливає за звітним періодом. 
 Змінено порядок оподатковування дивідендів. Податок на прибуток з дивідендів, нарахованих білоруським організаціям, буде обчислюватися, утримуватися й перераховуватися в бюджет організацією, що нарахувала дивіденди, з урахуванням суми дивідендів, раніше отриманою цією організацією, що дозволить виключити повторне оподатковування сум дивідендів. 
 
Ставка податку на прибуток по дивідендах, нарахованим білоруським організаціям, а також по прибутку, отриманої від реалізації часток у статутному фонді /паїв, акцій/ організацій, що перебувають на території Білорусі, або їхньої частини, установлена в розмірі 12%. 
 
В 2010 році обчислення прибуткового податку зберігається на тих же принципах оподатковування, які були раніше передбачені Законом Республіки Білорусь «Про прибутковий податок з фізичних осіб». 
 
З метою виключення для фізосіб росту податкового навантаження розміри стандартних податкових відрахувань на 2010 р. проіндексовані. З 1 січня 2010 р. дані податкові відрахування будуть надаватися в розмірі: 270 тис біл. руб при одержанні доходу, що не перевищує 1635 тис біл. руб; 75 тис біл. руб на кожну дитину й утриманця; 150 тис біл. руб при наявності 3-х і більше дітей до 18 років або дитини-інваліда, а також удовам /удівцям/, самотнім батькам, опікунам або піклувальникам; 380 тис біл. руб для фізосіб, що ставляться до пільгових категорій платників /громадяни, що постраждали від катастрофи на ЧАЕС; особи, нагороджені вищими державними нагородами; ветерани війни; інваліди I і II групи, діти-інваліди/. 
 
З 1 січня 2010 р. також збільшується розмір соціального податкового відрахування - з 24 до 48 базових величин у рік по сплаченим платником як страхові внески по договорах добровільного страхування життя й додаткової пенсії, укладеним на строк не менш п'яти років, а також по договорах добровільного страхування медичних видатків. 
 
З 1 січня 2010 р. знижена ставка прибуткового податку відносно дивідендів з 15 до 12 %. По такій же ставці буде обчислюватися прибутковий податок з доходів. 
 
Відповідно до глави 29 Особливої частини Податкового кодексу Білорусі передбачені наступні місцеві податки й збори: податок на послуги; податок за володіння собаками; збір на розвиток територій; курортний збір; збір із заготівників. Скасовано чотири податки та збори: збір у республіканський фонд підтримки виробників сільгосппродукції; податок із продажів товарів у роздрібній торгівлі; податок на придбання автотранспортних засобів; місцеві збори з користувачів за паркування транспортних засобів.
 
З 1 січня 2010 р. застосування спрощеної системи оподатковування буде здійснюватися в порядку, аналогічному діючий з 9 грудня 2009 року. У числі основних змін можна назвати те, що нова ставка податку при спрощеній системі оподатковування встановлена в розмірі 3 % від виторгу від реалізації товарів за межі Білорусі. Дана ставка можлива до застосування тільки при реалізації на експорт товарів, і не застосовується у відношенні реалізованих за межі країни робіт, послуг, майнових прав. 
 
При визначенні податкової бази для податку при спрощеній системі оподатковування буде виключатися не тільки ПДВ, що сплачується з виторгу від реалізації товарів /робіт, послуг/, майнових прав і з позареалізаційних доходів відповідно до законодавства, але й суми ПДВ, сплачені /утримані/ в іноземних державах відповідно до законодавства цих держав. 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Індія Ірак Іспанія Італія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки