Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
В`єтнам
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Стан економічних відносин між Україною та В’єтнамом (11 місяців 2010 р.)  
Параметри: Інвестиції, Законодавство у сфері ЗЕД, ЗЕД, Економічне співробітництво

 

Стан економічних відносин між Україною та В’єтнамом
 
Правову основу українсько-в’єтнамського торговельно-економічного співробітництва становлять: 
  • Угода про торговельно-економічні відносини 1992 р.,
  • Угода про створення Міжурядової українсько-в’єтнамської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва 1993 р.,
  • Меморандум про порозуміння між Урядом України і Урядом СРВ щодо вступу України у СОТ 2007 р.,
  • Угода між Урядом України і Урядом СРВ про заохочення і захист інвестицій 1994 р.,
  • Протокол про взаємне визнання ринкового статусу економік 2007 р. та деякі інші. 
У 1993 р. створено Міжурядову українсько-в’єтнамську комісію з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва (МУВК), яка покликана на регулярній основі сприяти розвитку торгівлі та інших форм економічної співпраці між нашими державами. Спільні засідання МУВК проходять почергово в одній з країн. 11-те засідання комісії було проведено в м. Ханой у грудні 2010 р. У липні 2008 р. відбулося друге засідання Ділової Ради Торгово-промислових палат двох країн. 
 
У торгівлі між двома країнами склалася певна товарна номенклатура. Український експорт до СРВ здебільшого представлений сталеливарною, машинобудівною продукцією, енергетичним обладнанням, хімічними добривами. Україна імпортує з В’єтнаму рис, текстильні вироби, одяг, взуття, морепродукти, каву, перець, прянощі, товари електронної галузі тощо.
 
За даними Державної  митної служби України, у 2009 р. товарообіг між Україною та В‘єтнамом сягнув позначки 360,6 млн. доларів США (у 2008 р. - 339,2 млн. доларів США). Експорт збільшився до 244,3 млн. доларів США (з 167,9  млн. доларів США у 2008 р.), а імпорт зменшився до 116,3  млн. доларів США (з 171,3  млн. доларів США у 2008 р.). Позитивне сальдо України – 128 млн. доларів США. 
 
За даними Державної митної служби України, за 11 місяців 2010 року товарообіг становив лише  234,9 млн. доларів США (експорт – 130,5 млн. доларів США, імпорт – 104,4 млн. доларів США). Позитивне для України сальдо -   26,1 млн. доларів США.

За даними Генерального департаменту статистики СРВ, за 11 місяців 2010 року товарообіг становив 241,7 млн. доларів США (експорт –      137,1 млн. доларів США, імпорт – 104,6 млн. доларів США). Позитивне для України сальдо -   32,5 млн. доларів США.
 
Загальний обсяг прямих інвестицій з В‘єтнаму в економіку України станом на  грудень 2010 р. становить 7,3 млн. доларів США. Обсяг українських інвестицій у В‘єтнамі на той же період – 3,9 млн. дол. США (за даними Держкомстату України).
 
В СРВ працюють підприємства з українськими інвестиціями: “Вісорутекс” (виробництво натурального каучуку); “Лотос” (портові послуги); “Тієнки” (виробництво сухих тропічних фруктів); намагаються закріпитися на ринку компанії „Електротяжмаш”, “Укрінтеренерго” , (будівництво електростанцій та постачання обладнання для них), „Укрхімпроект”, „КрАЗ”, «Укргідропроект».
У вересні 2007 р. український концерн "Укрросметал", що спеціалізується на виробництві компресорного та енергетичного обладнання, презентував у В`єтнамі свою продукцію з наміром закріпитися на місцевому ринку.

До факторів, що стримують розвиток двосторонньої торгівлі, належать посередництво, відсутність прямого транспортного сполучення, перешкоди процедурного характеру, зволікання з реалізацією проектів, брак поінформованості ділових кіл про потенційні можливості один одного.
У складі Посольства України в СРВ діє торговельно-економічна секція. До основних її завдань належать:
 
У складі Посольства України в СРВ діє торговельно-економічна секція. До основних її завдань належать:
 
  • сприяння забезпеченню і захисту державних інтересів та прав суб’єктів підприємницької діяльності України у торговельній і торговельно-економічній сферах;
  • сприяння розвитку торговельно-економічних зв’язків, залученню іноземних інвестицій в економіку України, виконанню міжнародних договорів України, укладених з В’єтнамом;
  • сприяння проведенню переговорів, експертиз, укладанню контрактів, а також встановленню і підтриманню контактів з державними установами, організаціями, суб’єктами підприємницької діяльності В’єтнаму;
  • надання суб’єктам підприємницької діяльності України інформації щодо порядку відкриття і діяльності їхніх представництв у державі перебування, сприяння діяльності таких представництв.

 

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Законодавство у сфері ЗЕД ЗЕД Інвестиції Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки