Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Саудівська Аравія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
2012 – 6 міс. Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Саудівською Аравією  
Параметри: Економічне співробітництво

2012 – 6 мес. Торгово-экономическое сотрудничество между Украиной и Саудовской Аравией

2012 – 6 міс. Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Саудівською Аравією

У торговельно-економічних відносинах між Україною та Саудівською Аравією зберігається позитивна динаміка збільшення двостороннього товарообігу. За даними Держкомстату України, у 2011 році обсяг товарообігу між Україною та КСА склав 909,5 млн. дол. США. Зокрема український експорт до Саудівської Аравії становив 817 млн. дол. США, а імпорт з КСА – 92,5 млн. дол. США. У цьому зв’язку варто зазначити існуючі відмінності між статистичними даними Державного комітету статистики України та Центрального департаменту статистики та інформації Міністерства економіки та планування КСА (за саудівськими даними товарообіг між Україною та КСА за 2011 рік склав 1,1 млрд. дол. США) через те, що до українського експорту до КСА зараховується також продукція українського походження, яка імпортується в КСА через треті країни (Туреччина, ОАЕ тощо).

Протягом першого півріччя поточного 2012 року товарообіг між Україною та КСА, за даними Держкомстату України, склав 388,2 млн. дол. США, що становить 163% від показників аналогічного періоду минулого року. При цьому український експорт до Королівства склав 319,6 млн. дол. США (зростання на 165,6% від показників першого півріччя 2011 р.), імпорт з КСА – 68,6 млн. дол. США (зростання – 160,6%). Позитивне для України сальдо у цьогорічній двосторонній торгівлі з КСА – 251 млн. дол. США.

Протягом останніх 5 років український експорт до КСА головним чином складається з ячменю та чорних металів, а саме – ячменю, пшениці, олії-сирцю, частково сухого молока, а також прокату плоского з нелегованої сталі, напівфабрикатів з заліза та нелегованої сталі, феросплавів тощо.

Основним фактором зростання обсягів двостороннього товарообігу стало збільшення поставок продукції сільськогосподарської галузі економіки України, зокрема ячменю, до КСА. Так, у 2011 році спостерігалося збільшення показників двосторонньогог товарообігу сільськогосподарської продукції майже на 30% (654 млн.дол.США). КСА є найбільшим у світі імпортером фуражного ячменю, який використовується в тваринницькій галузі Королівства. Тенденція збільшення обсягів саудівського імпорту ячменю буде постійно зберігатись через те, що саудівський уряд припинив підтримувати національне виробництво зернових культур через його нерентабельність. Крім того, у поточному році Уряд Саудівської Аравії взяв до уваги проблему світової продовольчої кризи та фактор зростання світових цін на харчову продукцію, що спонукало його до формування її національного стратегічного запасу та активізації зовнішніх закупівель.

Уряд КСА заохочує імпортерів ячменю, наразі державні субсидії для імпортерів становлять 66 дол. США за тону ячменю. Ставка митного імпортного тарифу ячменю – нульова.

Водночас, варто зазначити, що низка товарів (полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них), які належать до переліку товарів українського експорту, наразі є основною товарною групою саме саудівського експорту в Україну.

Головним саудівським виробником-конкурентом українських виробників низки експортоорієнтованих товарів є найбільша в КСА компанія ненафтового сектору національної економіки «SABIC», основними сферами діяльності якої є нафтохімія, виробництво добрив та металопродукції.

Компанія «SABIC« є виробником продукції, яка є конкурентом наступних товарів української експортної групи: органічні хімічні сполуки, добрива, чорні метали, вироби з чорних металів.

Структура українського імпорту з КСА залишається майже незмінною та на 90% складається з продукції хімічної промисловості та виробів з пластмаси. Досить низький рівень саудівського імпорту в Україну пояснюється тим, що основну частку саудівського експорту складає нафта та нафтопродукти, до імпорту яких із Саудівської Аравії Україна не виявляла зацікавленості.

Водночас, не дивлячись на високі показники товарообігу між Україною та Королівством Саудівська Аравія у 2011-2012 рр., інвестиційне співробітництво між двома державами поки що не набуло відчутного масштабу. Інвестицій з України в економіку КСА у зазначений період часу не надходило, а обсяг інвестицій з Саудівської Аравії в економіку нашої держави, за даними Центрального департаменту статистики КСА, склав 1,3 млн. доларів США. Найбільший обсяг інвестицій з Саудівської Аравії в економіку України надійшов у такі сфери як торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку.

Вищезазначені фактори обумовлюють позитивні перспективи подальшого збільшення товарообігу між Україною та КСА, в першу чергу у сфері сільського господарства.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Населення Національна символіка Святкові дні Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки