Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Румунія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
«Веб-Портал Державна підтримка українського експорту» за умови постійного поновлення інформації забезпечить українським товаровиробникам необхідну інформаційну підтримку в здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності»

Украинские нефтепродукты
Торговельні відносини України та Румунії (2008 р.)  
Параметри: Митно-тарифне регулювання, ЗЕД, Економічне співробітництво

 

Торговельні відносини України та Румунії розвиваються достатньо динамічно. Відстежується стала тенденція щодо збільшення обсягів двостороннього товарообігу між Україною та Румунією. За даними Міністерства малих та середніх підприємств, торгівлі, туризму та вільних професій Румунії станом на 31.10.2008 загальний обсяг товарообігу між Україною та Румунією становив 1804,4 млн. дол. США, з якого обсяг експорту - 682,5 млн. дол., обсяг імпорту – 112192 млн. дол., позитивне сальдо на користь Румунії становить 439,54 млн. дол. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року в цілому товарообіг збільшився на 49,9%, з якого експорт збільшився на 3,7%, а імпорт збільшився на 105,7%.
 
На кінець 2008 р. річний обсяг румунського експорту до України перевищуватиме обсяги експорту до Російської Федерації та Молдови і наразі посідає друге місце у експорті країни за межі ЄС.
 
Дані Держкомстату України щодо двостороннього товарообігу дещо відрізняються від даних Національного інституту статистики Румунії.
Так, за даними Держкомстату України, загальний обсяг товарообігу між Україною і Румунією у січні-жовтні 2008 р. склав 1 674,818 млн. дол. США, що на 45,6% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року. Обсяг експорту з України до Румунії за 10 місяців 2008 року збільшився на 18%, у порівнянні з аналогічним періодом 2007 р., і становив 612,558 млн. дол. США. Імпорт збільшився на 93% і, відповідно, становив 1062,26 млн. дол. США. Позитивне сальдо у зовнішній торгівлі на користь Румунії становить 449,7 млн. дол. США.
 
Розбіжність у статистичних даних пояснюється різними методиками розрахунку даних щодо експорту та імпорту, які застосовується в Румунії та України.
 
Суттєве зростання обсягів румунського експорту спостерігалося у галузях автомобілебудування, високоякісних нафтопродуктів, машин та обладнання, матеріалів для меблевої промисловості. Так, частиною стратегії розвитку автомобільного заводу Dacia (Пітешть) було і є реалізація до 20% продукції на ринках України, Росії, інших східноєвропейських та азіатських країн. Проте у зв’язку із загостренням економічної ситуації в Румунії та суттєвим зменшенням обсягів продажу автомобілів «Логан» (на 30%), керівництво концерну Рено прийняло рішення призупинити роботу румунського підприємства з 20.11. 2008 р. по 12.01.2009 р. Враховуючи, що протягом останніх років однією з базових позицій у румунському експорті до України була продукція автомобілебудування, не виключається зменшення обсягів румунського експорту даної продукції.
Основними статтями українського експорту до Румунії за десять місяців 2008 року були: хімічні товари, напівфабрикати із заліза та нелегованої сталі, стальний прокат, злитки з легованої сталі, залізна руда та залізорудні концентрати, феросплави тощо.
 
Негативною тенденцією в українському експорті до Румунії після її вступу до ЄС є різке скорочення кількості товарних позицій експорту, що, як правило, були позиціями малого та середнього бізнесу. Це пов'язано, далеко не в останню чергу з відсутністю належної бази та роботи з впровадження відповідних стандартів якості, які вимагає ЄС, а також відомими труднощами з поверненням ПДВ. Крім цього, зменшення обсягів українського експорту металопродукції, зумовлене тим, що основним і практично єдиним імпортером залізорудної сировини (окатиш, залізорудний концентрат) в Румунії є компанія Arcelor Mittal Румунія, яка імпортує значні обсяги сировини для потреб металургійного комбінату в м. Галац. Протягом січня-вересня ц.р. за позицією мінеральні товари український експорт було знижено на 110,829 млн. доларів США у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
 
Враховуючи вплив на галузь світової кризи та зменшення попиту на металопродукцію, підприємство Arcelor Mittal Галаць зменшує виробництво на 30%. Разом з цим, підприємство Arcelor Mittal Хунедоара, у зв’язку із негативними тенденціями, які фіксуються останнім часом у металургійній галузі, зупинено на два місяця, починаючи з 15 листопада ц.р. Тому не виключається можливість подальшого зменшення обсягів експорту до Румунії української металургійної продукції, зокрема окатишів.
 
З іншого боку, за рядом позицій українським експортерам вдалося істотно закріпитись на ринку Румунії. Так, за десять місяців ц.р. істотно збільшені обсяги експорту до Румунії у порівнянні з аналогічним періодом минулого року продуктів харчування (у 4,5 разів), пластичних мас (у 1,6 рази), текстильних матеріалів (у 2,8 разів), взуття (у 3 рази), виробів зі скла, кераміки (2 рази). Варто відмітити початок істотних поставок з України до Румунії електричних машин та обладнання, обсяги постачання яких зросли на 16,9 млн. дол. США з мізерної суми у минулому році.
 
Водночас, торговельні відносини, в одній з найбільш перспективних галузей для Румунії - сільському господарстві, практично відсутні. Зазначене зумовлено встановленням значних обмежень з боку Європейського Союзу, а значить і Румунії, на імпорт продукції з-за меж ЄС, зокрема для українських виробів тваринного походження. Крім того ЄС практикує надзвичайно високий рівень ввізного мита на сільськогосподарську продукцію з України. Зокрема, на ввіз м’ясних продуктів з України митна ставка становить в середньому 12% та 176,8 євро/т, на імпорт молока відповідно 21,8 євро/т.
 
Незначним залишається рівень інвестиційного співробітництва з Румунією, оскільки Румунія, як і Україна, не відноситься до країн-донорів капіталу і сама потребує значних інвестицій для модернізації економіки.
З урахування зазначеної вище динаміки розвиток торговельно-економічних відносин між Україною та Румунією характеризувався новими тенденціями, які пов'язані зі вступом країни до ЄС, розширенням споживання в обох країнах, розміщенням в Румунії потужних підприємств відомих європейських та світових компаній, стратегії яких передбачають зокрема присутність на ринках України.
 
Враховуючи прогнозоване падіння ціни в Україні на мінеральну сировинну, машинобудівну продукцію, товари масового попиту, слід очікувати зниження обсягів румунського експорту до України на 30-35%.
 
За даними Національного Інституту статистики Румунії, станом на 31.12.2007 року в Румунії зареєстровано 335 спільних українсько-румунських підприємств, вартість українських інвестицій становить 9,64 млн. дол. США.
 
У четвертому кварталі 2008 року в Румунії не відбулось змін у нормативно-правовій базі, які можуть мати вплив на двосторонні торговельно-економічні відносини.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки