Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Ірак
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Зовнішньоекономічна політика Республіки Ірак (1 квартал 2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво, Економічні новини

 

Зовнішньоекономічна політика Республіки Ірак у 1-му кварталі 2009 року
 
Протягом І-го кварталу 2009 р. зовнішньоекономічна політика Республіці Ірак була спрямована на налагодженні економічних стосунків із сусідніми арабськими країнами, насамперед із Іраном та Сирією, а також з країнами Європи.
 
 
Ірак та Іран
 
Так, візит у лютому 2009 р. в Ірак Міністра закордонних справ Ірану був націлений на налагодження економічних відносин між двома країнами. Іран та Ірак підписали угоду щодо спільної розвідки, розробки та експлуатації нафтових родовищ вздовж ірано-іракського кордону. Згідно з угодою, протягом трьох місяців між сторонами будуть створені спільні робочі групи, результати роботи яких планується оприлюднити через дев’ять місяців. А вже наприкінці лютого 2009 р. Президент Іраку Дж.Талабані відвідав Ісламську Республіку Іран. У ході цього візиту на найвищому рівні між Багдадом та Тегераном було укладено низку двосторонніх меморандумів про наміри співробітництва у сферах промисловості, торгівлі та будівництва. Також було підписано угоду про збільшення обсягів постачання з Ірану до Іраку електричної енергії та протокол про співробітництво між зовнішньополітичними відомствами сторін, який передбачає навчання іракських дипломатів в Ірані.
 
 
Ірак та Сірія
 
За результатами зустрічі Міністра нафти Іраку з Послом Сирії в Багдаді у січні 2009 р., було домовлено про наміри реалізувати спільний проект зі спорудження газопроводу, по якому іракський газ направлятиметься до узбережжя Сирії для подальшого експорту до Європи. А в ході зустрічі у березні ц.р. Прем’єр-міністра Іраку з Міністром закордонних справ Сирії, політики оголосили про наміри зміцнювати співробітництво у сферах електроенергетики та водного господарства.
 
 
Ірак та Кувейт
 
Участь іракської делегації на чолі з Президентом Іраку Дж. Талабані у арабському економічному форумі в Кувейті (18-19 січня 2009 р.) ставило перед собою мету залучення до економіки країни інвестицій з арабських держав та допомоги у відновленні промисловості Іраку. Окрема увага на іраксько-кувейтському напрямку була приділена питанням списання або реструктуризації репараційних зобов’язань Іраку перед Кувейтом (за наслідками окупації) та його зовнішнього боргу. Іракська влада висловило готовність виплатити 300 млн. дол. США кувейтської авіакомпанії "Kuwait Airways" в якості компенсації збитків за часів вторгнення військ С.Хусейна у 1990 році. Слід зауважити, що на сьогодні, кувейтська авіакомпанія вимагає від Іраку компенсувати більш ніж 1 млрд. дол. США. Позитивне рішення іракської влади є суттєвим кроком на шляху багаторічних фінансових претензій з боку Кувейту. Загалом, у проекті бюджеті Іраку на 2009 році на фінансові відшкодування Кувейту закладено 1,8 млрд. дол. США.
 
 
Ірак та інші країни
 
Останнім часом привертає увагу інтенсифікація зовнішньої політики Іраку на європейському напрямку. Зокрема, у лютому ц.р. Ірак з офіційними візитами, першими після 2003 р., відвідали Президент Франції (10.02.09), Міністр закордонних справ Німеччини (17.02.09), а також Глава зовнішньополітичного відомства Великої Британії (26.02.09). На цьому тлі також активізувалась участь уряду Іракського Курдистану у зовнішній політиці Іраку. Зокрема, програми візитів практично усіх іноземних посадовців до Іраку включають зустрічі з Президентом або Прем’єр-міністром Іракського Курдистану та відвідання цієї автономії Іраку. Крім того, на минулому тижні Президент Іракського Курдистану М.Барзані відвідав Італію, де провів зустрічі з Прем’єр-міністром цієї країни і Папою Римським, та Берлін, де зустрівся з Канцлером та Міністром закордонних справ Німеччини. Наступною зупинкою Президента М.Барзані у рамках його європейського турне став Лондон. Така активність курдів націлена на розвиток економічної складової зовнішніх стосунків Іракського Курдистану, який, через задовільну, на відміну від решти районів Іраку, безпекову ситуацію, є привабливим для іноземного бізнесу.
 
Під час візиту президента Іраку Дж.Талабані до Південної Кореї, 24.02.09 глави обох держав підписали меморандум, який передбачає південнокорейські інвестиції в Ірак в обсязі 3,55 млрд.дол.США на відбудову іракської інфраструктури та на освоєння нових нафтових родовищ. Згідно з меморандумом, в обмін на інвестиції Сеулу Багдад надасть право корейським компаніям добути в Іраку 3 млрд. барелів нафти.
 
В ході візиту прем’єр-міністра Іраку Н.Аль-Маліки до Австралії, крім іншого, обговорювались питання налагодження між двома країнами торговельно-економічного співробітництва. Так, представники Міністерства торгівлі Іраку досягли домовленості з Міністерством промисловості та сільського господарства Австралії про збільшення обсягів поставок австралійської пшениці до Іраку (до 1 млн. тон на рік). В свою чергу Австралія пообіцяла надати Іраку фінансову допомогу на 100 млн. дол. США спрямованих насамперед в такі галузі як сільське господарство, освіта, право та судовий контроль.
 
В ході візиту у березні ц.р. в Ірак Президента Туреччини була підписана угода про торгівлю між двома країнами, яка, як було заявлено, сприятиме збільшенню товарообігу між Іраком та Туреччиною вдвічі – до 10 млрд. дол. США.
 
Наприкінці березня ц.р. у Франції поновила свою діяльність двостороння Міжурядова французько-іракська Комісія з торговельно-економічних та науково-технічних питань. Слід нагадати, що спільне засідання двосторонньої Комісії у Франції відбулося після багаторічної перерви (французько-іракська торговельна Комісія припинила свою діяльність після нападу Іраку на Кувейт).
 
Окрему увагу у звітному періоді привертає офіційний візит до Іраку (16-19 березня ц.р.) Генерального секретаря Ліги арабських держав (ЛАД) Амр Муси. Цей візит є другим після падіння колишнього диктаторського режиму, першим було відвідання А.Мусою Багдаду у жовтні 2005 року в якості учасника «Конференції національної згоди». Нинішній візит Генсека ЛАД журналісти та політики Іраку назвали історичним, важливим кроком на шляху розвитку відносин між Іраком і державами-членами ЛАД, а також свідченням покращення ситуації в Іраку.
 
Серед економічних питань, що обговорювались в ході зустрічей із іракськими високопосадовцями, були активізація участі арабських країн у відбудові країни, проблеми іракських біженців та зовнішні борги Іраку арабським країнам.
 
В цілому, політичні оглядачі країни перебування дуже позитивно оцінюють результати цього візиту, наголошуючи, що він надав чіткий сигнал як арабським, так й іншим країнам про необхідність відновлення повномасштабної співпраці з Іраком на всіх напрямках, засвідчив підтримку арабськими державами зусиль іракського керівництва, спрямованих на реінтеграцію країни до регіональної та світової спільноти, та сприятиме відновленню втрачених за часів С.Хусейна міжнародних позицій Іраку. Очікується, що візит надасть нового поштовху розвиткові політичних та економічних відносин з арабськими країнами, сприятиме зміцненню регіональної безпеки та нормалізації відносин Іраку з сусідніми країнами.
 
Таким чином, зовнішньоекономічна політика Іраку продовжує дотримуватися вектору оновлення двосторонніх торговельно-економічних відносин з сусідніми арабськими країнами, та налагодження економічних стосунків з європейськими країнами. Слід відмітити, що не меншу увагу розвитку двосторонніх економічних відносин з Іраком приділяють самі країни Європи, про що свідчить інтенсивність відвідування Багдаду керівниками європейських країн.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інші послуги Макроекономічні показники Міжурядова комісія Населення Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Транспорт Туризм

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки