Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Ірак
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Проблемні питання двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та Іраком (жовтень 2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

 

Проблемні питання двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та Іраком (жовтень 2009)
 

На сьогодні існує низка проблемних питань, які певним чином негативно впливають на розвиток відносин у сфері розвитку двостороннього економічного співробітництва між Україною та Республікою Ірак.

Безпекова  ситуація.Безпекова ситуація в Республіці Ірак залишається напруженою. Найчастіше терористи здійснюють збройні напади, теракти та інші насильницькі дії проти місцевих політичних діячів, чиновників та ін. Нападам піддаються представники іракської інтелігенції, юристи, викладачі вищих навчальних закладів, іноземці, що працюють у країні, та підприємці. Крім цього, теракти здійснюються і на об’єктах народного господарства. Викрадення людей та «рекет» в Іраку продовжує вважатися прибутковим бізнесом, боротьба з яким поки що не привела до помітних результатів.

Всі ці чинники негативно впливають на налагодження та розвиток двосторонніх торговельно-економічних зв’язків між Україною та Іраком. Багато впливових іракських бізнесменів залишили країну. Представники бізнесових кіл відкривають представництва в сусідніх арабських країнах і здійснюють торгівлю з території цих країн. З міркувань безпеки, українські підприємства не відкривають свої представництва та не створюють спільні підприємства на території Іраку.

Відсутність відповідної нормативно-правової бази двостороннього торговельно-економічного співробітництва.На сьогодні розроблені проекти двосторонніх угод, необхідних для подальшого розвитку торговельно-економічного співробітництва між двома країнами. Але переважна їх більшість вже тривалий час знаходиться на розгляді іракської сторони.

Республіка Ірак у своїх стосунках з абсолютною більшістю країн світу пов’язує розвиток економічних зв’язків із співпрацею у політичній сфері.
США в Іраку залишаються монополістом у сфері спрямування зовнішнього та внутрішньополітичного курсу країни. Цей чинник, в багатьох випадках, залишається головним при прийнятті стратегічних рішень щодо економічної розбудови країни.

Аналіз переліку країн, які безперешкодно отримують найбільш привабливі проекти на території Іраку (США, Японія, Німеччина, Франція, Італія), свідчить про те, що це є ті самі країни, які пішли на поступки у питанні списання зовнішнього боргу Іраку.


Крім того, з українського боку відзначаються наступні тенденції, які негативно впливають на розвиток відносин у сфері двостороннього економічного співробітництва: неналежний рівень оперативності реагування українських компаній на оголошені тендери та виконання необхідних умов щодо участі у них;  загальна пасивність українських підприємств та компаній щодо пошуку партнерів в Іраку, участі у виставкових заходах на території країни та відвідування країни бізнес-делегаціями.

Іншим проблемним питанням є відсутність системи прямих банківських розрахунків між нашими державами, що змушує комерційні структури обох країн у разі реалізації економічних проектів здійснювати розрахунки через треті країни. Дана ситуація суттєво ускладнює процес розрахунків та створює умови для переведення частини фінансової діяльності комерційних структур обох країн у “тіньовий” сектор.

Вірогідно, що існуючи в Іраку проблеми і в ближчій перспективі залишатимуться факторами, які стримуватимуть розвиток торговельно-економічних відносин іноземних країн, у т.ч. і України, з цією країною.

З міркувань безпеки українські підприємства не відкриватимуть свої представництва в Іраку, оскільки гарантувати безпеку діяльності в країні іноземних компаній влада Іраку досі не в змозі.

Через це саме Іракський Курдистан, де безпекова ситуація є цілком задовільною, а умови ведення бізнесу привабливими, може стати плацдармом для просування української продукції на іракський ринок.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інші послуги Макроекономічні показники Міжурядова комісія Населення Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Транспорт Туризм

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки