Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Грузія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Підсумки зовнішньої торгівлі Грузії з країнами світу (січень-жовтень 2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Підсумки зовнішньої торгівлі Грузії з країнами світу (січень-жовтень 2009 р.)

Зовнішньоторговельний оборот Грузії з країнами світу у 2008-2009рр.
 
(за даними Департаменту статистики Грузії)*
 
Товарообіг товарами і послугами
(млн.. дол. США)
10 місяців 2008р.
10 місяців 2009р.
2009р./
2008р., %
Товарообіг
6712,28
4474,313
66,65
Експорт (іноземний)
5361,891
3543,882
66,09
Імпорт (грузинський експорт)
1350,389
930,431
68,9
Сальдо 
-4011,502
-2613,451
65,15
 
* грузинська статистика враховує лише торгівлю товарами
 
При цьому головним торговельним партнером Грузії продовжує залишатися Туреччина, ЗТО з якою, з огляду на повномасштабне введення в дію наприкінці 2008 року двосторонньої угоди про вільну торгівлю, на відміну від інших торговельних партнерів країни перебування не зазнав суттєвого падіння, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року становив 81,17% та склав 842,124 млн. дол. США або 18,8% у ЗТО Грузії. 
 
Друге місце за обсягами зовнішньої торгівлі з Грузією обіймає Азербайджан, ЗТО якого із країною перебування протягом звітного періоду у порівнянні з минулим роком скоротився на 35,47% і становив 452,918 млн. дол. США або 10,1% у ЗТО Грузії. 
 
Третє місце серед головних торговельних партнерів Грузії із обсягом ЗТО у 394,467 млн. дол. США утримує Україна або 8,82% від зовнішньоторговельного обороту країни перебування.
 
До числа найбільших торговельних партнерів Грузії також входять Німеччина (268,38 млн. дол. США), РФ (251,648 млн. дол. США), США (233,486 млн. дол. США), Болгарія (200,506 млн. дол. США), Китай (166,602 млн. дол. США), Італія (122,522 млн. дол. США) та Канада (105,916 млн. дол. США).
 
Сектор промислового виробництва
 
В ІІІ кварталі 2009 року відмічалися тенденції щодо поступового відновлення обсягів виробленої в країні промислової продукції у порівнянні з попередніми періодами поточного року (збільшення у порівнянні з ІІ кв. 2009р. на 8,4%). При цьому, обсяги виробленої підприємствами промислової продукції за цей період склали 1018,4 млн. ларі (близько 610 млн. дол. США, у І та ІІ кв. – майже по 562 млн. дол. США), з яких 6,55% (І кв. – 9,8%, ІІ кв. - 7,7%) приходиться на гірничодобувну промисловість; 69,9% (І кв. – 54,2%, ІІ кв. - 67,8%) – на виробничу сферу, 23,55% – на виробництво і розподіл електроенергії, газу і води (І кв. – 36%, ІІ кв. - 24,5%). Зі всього обсягу діючих в Грузії господарств, лише 9% продукції було вироблено державними підприємствами, а інші 91% - приватними компаніями.
 
За наявними даними грузинської статистики, індекс цін виробників промислової продукції у вересні 2009 року до відповідного місяця 2008 року склав 95,6% (до грудня 2008р. – 98,2%, до попереднього місяця – 101,5%).
 
В умовах загострення світової фінансової кризи, за наявними експертними оцінками, протягом третього ц.р. зберігалася тенденція до скорочення споживання металопрокату та хімічної продукції, в т.ч. українського виробництва. 
 
Сільськогосподарський сектор
 
Протягом січня-жовтня поточного року агропромисловий комплекс (АПК) Грузії продовжував відігравати одну з провідних ролей в економіці держави та займати високу питому вагу у структурі її ВВП, що складає близько 12%, де зайнято до 50% населення країни. При цьому із всього обсягу земельних ресурсів країни культивована земля становить 11,51%, а постійні врожаї збираються лише на 3,79%. Із 69 700 км. кв. земельних ресурсів зрошується лише 4 690 км. кв.
 
За наявними даними грузинської статистики, протягом третього кварталу 2009р. виробництво сільськогосподарської продукції у всіх категоріях місцевих господарств проти аналогічного періоду 2008 р. дещо скоротилося, хоча й становило у грузинському експорті 8,8% (з яких основну частку становили фрукти, вино та мінеральні води). Не зважаючи на тенденцію інтенсивного скорочення імпортних постачань (майже на 14% у порівнянні з аналогічним періодом 2008р.), частка імпортованої Грузією у ІІІ кварталі ц.р. продукції АПК склала 13,4%. При цьому, у порівнянні з аналогічним періодом 2008р., протягом липня-жовтня 2009 року, індекс цін на сільськогосподарську продукцію зменшився на 0,9%. Суттєве зростання цін спостерігалося лише на цукор. Індекс промислового виробництва продуктів харчування та безалкогольних напоїв також зменшився на 2,4%.
 
У першому півріччі 2009 року 53% грузинського експорту було реалізовано в трьох країнах, які є головними торговельними партнерами Грузії – в Україні (21%), Туреччині (17%) та Азербайджані (15%).
 
Основною продукцією грузинського імпорту були зернові культури, тютюн та його замінники, м’ясо та вироби з нього, тваринні і рослинні жири, олія, готові харчові продукти, частка яких становила більше 40% всього сільськогосподарського імпорту країни перебування. При цьому близько 65% грузинського імпорту становила сільськогосподарська продукція з п’яти країн – України (29%), РФ (17%), Туреччини (10%), США (5%) та Бразилії (5%).
 
Таким чином, за обсягами грузинського сільськогосподарського експорту та закордонного імпорту до Грузії у галузі АПК, Україна обіймає перше місце серед країн світу, з якими Грузія має торговельні стосунки. 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Товари агропромислового комплексу Транспорт Транспортно-експедиційні послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки