Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Чехія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
2014 - Щодо поточного стану та тенденцій в двосторонніх торговельно-економічних відносинах між Україною і Чеською Республікою  
Параметри: Економічне співробітництво

2014 - Щодо поточного стану та тенденцій в двосторонніх торговельно-економічних відносинах між Україною і Чеською Республікою

(інформаційно-аналітична довідка)

 

Згідно з прийнятою  14 лютого 2014 р. Програмною  заявою (Декларацією) новосформованого коаліційного Уряду Чеської Республіки, важливим фактором економічного зростання в умовах відкритої економіки Чеської Республіки Уряд вважає експорт товарів і послуг. Для підтримки експорту Уряд максимально використовуватиме економічну дипломатію та інститути, як: ЧехІнвест, ЧехТрейд, Чеський експортний банк, Експортна гарантійна і страхова компанія (ЕГАП) та ЧехТуризм. Поряд з країнами Євросоюзу Уряд буде підтримувати експортну експансію до пріоритетних країн і країн інтересу, визначених у співпраці з приватним сектором, в яких чеські фірми сподіваються використати вкладену високу додану вартість. Однією з 12 пріоритетних країн, відповідно до Експортної стратегії ЧР на 2012-2020 рр. є і Україна.

Суттєвою перешкодою на шляху українського експорту до Чеської Республіки є відсутність сертифікатів відповідності промислових та сільськогосподарських товарів, їх невідповідність технічним вимогам, стандартам і нормам ЄС.  Велике значення має гармонізація українських норм і стандартів з чинними нормами і стандартами в Євросоюзі, проведення  випробувань та отримання сертифікатів відповідності. Введення норм і стандартів, чинних в ЄС, матиме суттєвий вплив на збільшення обсягів експорту сільськогосподарських товарів, промислових товарів, продукції машинобудування, розширення номенклатури експорту та зростання в ньому частки товарів з великою  доданою вартістю.

Збільшення експорту з України до ЧР овочів, рослинних матеріалів, готових продуктів із зерна, насіння і плодів олійних має потенціал до зростання, особливо  після зняття митних обмежень, квот у зв’язку з лібералізацією ринку ЄС для українських товарів. Однак через введення РФ проти-санкцій,  відбулись незначні збільшення поставок до Чехії овочів, фруктів,  продуктів харчування з інших країн-членів ЄС, передусім, Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини, потреба в цих товарах з України дещо знизилась, чеський  ринок зазнав насичення.

Позитивом є також зростання експорту з України в 2013 р. електричних машин і устаткування, реакторів, котлів і обладнання, виробів з чорних металів, одягу, пластмас і виробів з них, виробів з міді, поверхнево-активних речовин, засобів наземного транспорту, приладів та апаратів оптичних, залізничних локомотивів, які, загалом, можна віднести до продуктів з більшою доданою вартістю, що сприяло збільшенню частки технологічних товарів в структурі українського експорту, залученню української економіки до великого ринку ЄС.

В цих галузях, після лібералізації доступу до ринку ЄС, основною перешкодою є невідповідність української продукції нормам і стандартам ЄС, відсутністю сертифікатів відповідності, які виданих спеціалізованими лабораторіями (установами) країн-членів ЄС. У цьому зв’язку доцільним є розширення потенціалу і можливостей вітчизняних закладів сертифікації, отримання європейських ліцензій на сертифікацію і визначення відповідності.

Однак слід відзначити недостатню конкурентоспроможність українських товарів машинобудування, електричних машин і обладнання, виробів з чорних металів, приладів і апаратів на ринку Чехії та ЄС, оскільки їх технічні параметри і якість, вартість і ціни в більшості  не відповідають аналогічним характеристикам продукції передових європейських виробників.

Для переорієнтації збуту української продукції підприємств металургійного комплексу, машинобудування та хімічної продукції з ринків РФ та МС на Спільний ринок ЄС, включно з ЧР, необхідно провести  роботу по зниженню енергоємності та матеріалоємності цих товарів, забезпеченню їх відповідності нормам і технічним вимогам ЄС, сертифікації, зниження собівартості, забезпечення їх «пізнаваності» на європейському ринку та конкурентних переваг.

Окрім того, українські підприємства та організації ділових кіл практично не беруть участі навіть у  найбільших міжнародних виставках і ярмарках, які відбуваються в Чеській Республіці, не проводять бізнес-місій, презентацій експортного та інвестиційного потенціалу.

Підписання і ратифікація Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, впровадження режиму вільної торгівлі між Україною і ЄС,  рішення Єврокомісії про дострокове введення в дію положень угоди про Асоціацію між Україною і ЄС, відміни імпортних мит та квот на українські товари дозволить значно активізувати економічну співпрацю в т.ч. між нашими країнами, що сприятиме збереженню позитивного сальдо для України.

В цих галузях, після лібералізації доступу до ринку ЄС, основною перешкодою є невідповідність української продукції нормам і стандартам ЄС, відсутністю сертифікатів відповідності, які виданих спеціалізованими лабораторіями (установами) країн-членів ЄС. У цьому зв’язку доцільним є розширення потенціалу і можливостей вітчизняних закладів сертифікації, отримання європейських ліцензій на сертифікацію і визначення відповідності.

Ділові кола Чеської Республіки зацікавлені в здійсненні інвестицій в економіку України і розширенню співробітництва з українськими партнерами. Однак, з огляду на державну підтримку, чеські ділові кола зацікавлені, передусім в просуванні експорту своїх товарів на ринок України із забезпеченням фінансування поставок та надання кредитів для українських компаній-покупців чеського обладнання і технологій. Через кризові явища, корумпованість, рейдерство, останніми роками виникали проблеми з поверненням таких кредитів, що призвело до незначного зменшення чеських інвестицій і фінансування. Незначне зменшення обсягів прямих інвестицій зобов’язане, передусім, виводу чеськими інвесторами капіталів з України в останні місяці 2013 р. після оголошення колишнього Уряду України про зупинення євроінтеграції та відмову від укладання угоди про Асоціацію між Україною і ЄС і створення зони вільної торгівлі, а також через заборгованості ряду українських підприємств з чеськими інвестиціями, які виникли перед Чеським експортним банком (ЧЕБ) і Державною компанією по гарантуванню і страхуванню експорту (ЕГАП).

Станом на 1 квітня ц.р. обсяг інвестицій, вкладених чеськими компаніями в Україну, зменшився на 6,1%  порівняно з станом на 1.04.2013 р. і склав 77,5 млн. дол. США.  

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари фармацевтичної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки