Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Азербайджан
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
2011 рік – 9 місяців. Стан торговельно-економічного співробітництва між Україною та Азербайджанською Республікою  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Русскоязычный заголовок: 2011 год – 9 месяцев. Состояние торгово-экономического сотрудничества между Украиной и Азербайджанской Республикой

2011 рік – 9 місяців. Стан торговельно-економічного співробітництва між Україною та Азербайджанською Республікою

 

Двостороннє торговельно-економічне співробітництво між Україною і АР в 2011 році в цілому відбувалося у достатньо прагматичному руслі та характеризувалось тенденцією до розширення напрямків двосторонніх економічних відносин. Хоча, при цьому показники товарообігу за 9 місяців 2011 року дещо зменшилися у порівнянні за аналогічний період 2010 року, в цілому зберігається позитивна тенденція попереднього періоду, коли за підсумками 2010 року обсяг двосторонньої торгівлі практично було відновлено на рівні до кризового періоду. Згадане зменшення товарообігу на 42, 98 млн. дол. США стосується лише однієї товарної номенклатури та пов'язане з припиненням у певний період року за технічних обставин постачання в Україну сирої азербайджанської нафти.

 

За обсягом товарообігу Азербайджан для України серед партнерів країн СНД займає 4 місце, у т.ч.по імпорту - 4 місце, по експорту - 5 місце. Серед країн СНД Україна для  Азербайджану по загальному товарообігу знаходиться на 2 місці після РФ, у т.ч. на 2 місці по імпорту і по експорту.

 

За січень – вересень 2011 року зовнішньоторговельний обыг України з Азербайджанською Республікою (товари і послуги) становив 1155,56 млн.дол.США і зменшився у порівнянні з відповідним періодом 2010 року на 42,99 млн.дол.США або на 3,6%.

Зокрема, товарооборот товарами за вказаний період становив 1121,10 млн. дол. США і зменшився у порівнянні з відповідним періодом 2010 року на 49,64 млн. дол. США або на 4,2%.

 

При цьому:

  • загальний експорт товарами та послугами  становив 528,06 млн.дол.США і збільшився у порівнянні з відповідним періодом 2010 року на 60,68 млн.дол.США або на 13,0%, у т.ч. експорт товарів становив 505,79 млн.дол.США і збільшився у порівнянні з відповідним періодом 2010 року на 56,98 млн.дол.США або на 12,7%;
  • загальний імпорт товарами та послугами становив 627,49 млн.дол.США і зменшився у порівнянні з відповідним періодом 2010 року на 103,66 млн.дол.США на 14,2%, у т.ч. імпорт товарів становив 615,31 млн.дол.США і зменшився у порівнянні з відповідним періодом 2010 року на 106,62 млн.дол.США на 14,8%;.

 

За січень – вересень 2011 року сальдо для України склалося від'ємним і становило 99,43 млн.дол.США.

 

Основні статті експорту за цей період з України до Азербайджанської Республіки(9 місяців 2011 року)):

металургійна промисловость

– 45,3% (228,92 млн. дол. США)

агропромисловий комплекс

– 24,3% (122,98 млн. дол. США)

машинобудування

– 12,4% (62,54 млн. дол. США)

 

Експорт продукції металургійної промисловості за січень - вересень 2011 року збільшився порівняно з відповідним періодом 2010 року на 28,86 млн.дол.США або на 14,4%.

 

В той же час спостерігається зменшення експорту прокату плоского із заліза гарячекатаного на 22,4% (-3,68 млн.дол.США), прокату плоского із заліза холоднокатаного на 85,4% (-7,24 млн.дол.США), металоконструкцій на 47,7% (-6,87 млн.дол.США), інших виробів з чорних металів на 86,4% (-7,52млн.дол.США).

 

Експорт продукції агропромислового комплексу за січень – вересень 2011 року порівняно з відповідним періодом 2010 року збільшився на 30,32 млн.дол.США або на 32,7%.

 

В той же час спостерігається зменшення експорту соєвих бобів на 82,7% (-1,86 млн.дол.США), харчових продуктів для тварин на 28,4% (-2,71 млн.дол.США).

 

Експорт продукції машинобудування за січень – вересень 2011 року порівняно з відповідним періодом 2010 року  зменшився на 19,17 млн.дол.США або на 23,5%.

 

В той же час спостерігається збільшення експорту холодильників, морозильників на 18,9% (+1,30 млн.дол.США), центрифуг в 2,5 рази (+1,54 млн.дол.США), машин для обробки металів в 80,2 рази (+5,86 млн.дол.США), апаратів телефонних в 41,6 рази(+2,52 млн.дол.США), проводів ізольованих, кабелів в 2,3 рази (+2,69 млн.дол.США), вагонів для вантажів в 171,7 рази (+5,80 млн.дол.США), апаратів літальних в 2,8 рази (+1,75 млн.дол.США).

 

Основною статтею імпорту  до України за січень – вересень 2011 року була продукція паливно-енергетичного комплексу, яка становила 590,94 млн.дол.США або 96,0% від загального обсягу імпорту товарів.

 

Окрім продукції паливно-енергетичного комплексу поставлялись овочі, спирт коньячний та вино, поліетилен.

 

Посольство України в АР

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Товари агропромислового комплексу Транспорт

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки