Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Коксохімія України (2007 р.)  
Параметри: Товари чорної металургії

 

Специфіка ринку

Наявність надлишкових для українського ринку потужностей при слабкому попиті на українську продукцію з боку експортного ринку; брак коксівного вугілля, відсутність дешевої транспортної інфраструктури – головні камені спотикання вітчизняної коксохімії. Минулий рік не став для неї винятком.

В умовах жорсткої конкуренції на експортних ринках з боку російських та китайських виробників коксу, надлишкові потужності українських коксохімів призводять до ще більшої їх залежності від внутрішнього попиту. Висока собівартість українського коксу обмежує попит з боку інших галузей і замикається, в основному, на металургії. Неоднорідне розподілення сталеливарних комбінатів і коксових заводів між українськими фінансовими групами при гострому дефіциті якісного коксівного вугілля приводить до парадоксу, коли наявність надлишкових коксових потужностей практично виключає можливість задоволення потреб українських меткомбінатів за рахунок внутрішнього виробництва.

Тоді як «коксові» активи залишаються відносно дешевими, придбання коксівного заводу зовсім не вирішує всіх проблем з постачаннями коксу для виробника сталі. Основні складності для виробників коксу пов’язані з постачаннями коксівного вугілля. У 2006 р. дефіцит вугілля для коксування оцінювався на рівні 8 млн т (імпортовано понад 7,7 млн т), в 2007 р. – 10-11 млн т (імпортовано близько 10,5 млн т).

Необхідність імпорту зумовлена не просто нестачею товарного обсягу, але й принциповим браком в Україні спеціальних сортів вугілля, необхідних для виробництва коксу. Відсутність портів для суден водотоннажністю понад 150 тис. т, неготовність транспортної інфраструктури сприяли тому, що ці сорти імпортувалися до 2006 р. винятково з Росії. Дефіцит коксівного вугілля в РФ підштовхнув українських металургів до розширення географії поставок. В 2007 р. до України було імпортовано близько 8% коксівного вугілля із США і Австралії, близько 14% – з Казахстану.

 
Ступінь концентрації продукції, що випускається, 2007 р.

Підприємство
Область
Питома вага по Україні, %
Авдієвський КХЗ
Донецька
18%
Азовсталь
Донецька
12%
ММК ім. Ілліча
Донецька
6%
Макіївкокс
Донецька
5%
Донецьккокс
Донецька
3%
Горловський КХЗ
Донецька
2%
Ясиновський КХЗ
Донецька
9%
Єнакіївський КХЗ
Донецька
2%
Всього по області
Донецька
51%
«АрселорМіттал Стіл Кривий Ріг»
Дніпропетровська
15%
Дніпрококс
Дніпропетровська
4%
Баглейкокс
Дніпропетровська
3%
Дніпродзержинський КХЗ
Дніпропетровська
3%
Всього по області
Дніпропетровська
25%
Алчевськкокс
Луганська
16%
Запоріжкокс
Запорізька
9%
Харківський
Харківська
1%

 

ВАТ «Авдієвський коксохімічний завод»

ВАТ «Авдієвський коксохімічний завод» є найбільшим в Європі виробником коксу з 18% в українському коксовому виробництві за результатами 2007 р. У 2005 р. завод здійснив реконструкцію нових батарей коксових печей.

Вугільний баланс складається з поставок «Краснодонвугілля і «Павлоградвугілля» (це понад половини потреби), відсутні обсяги докупаються в РФ.

Найбільшими споживачами продукції ВАТ «Авдієвський коксохімічний завод» в минулі роки були ВАТ «ММК ім. Ілліча», ВАТ «Єнакіївський МК», ВАТ «Азовсталь». Середньорічне завантаження підприємства в 2007 р. було на рівні 70%.

 

ВАТ «Алчевський коксохімічний завод»

ВАТ «Алчевський коксохімічний завод» став другим за величиною виробником коксу в Україні з річним випуском в 3,2 млн т, що складає 16% всього коксу, виробленого в Україні в 2007 р. Середньорічне завантаження в 2007 р. становило близько 90%.

Почате в 2005 р. будівництво нової батареї коксових печей було закінчено у вересні 2006 р. Запуск нової коксової батареї №10-біс потужністю 1 млн т на рік довів загальну потужність підприємства до 3,6 млн т.

Завод працює в основному на задоволення потреб Алчевського і меткомбінату ім. Дзержинського. Так само, як і Авдієвський КХЗ, Алчевський має труднощі у постачанні коксівного вугілля.

Контроль за Алчевським КХЗ належить корпорації «Індустріальний Союз Донбасу» («ІСД»).

 

ВАТ «АрселорМіттал Стіл Кривий Ріг»

Коксохімічне виробництво МК орієнтовано, як і у випадку з ВАТ МК «Азовсталь», на задоволення власних потреб. Частину потреб в коксі в 2007 р. меткомбінат покривав за рахунок імпорту і закупок на внутрішньому ринку у Баглейкоксу і Авдієвського.

 

ВАТ «Запоріжкокс»

В 2007 р. ВАТ «Запоріжкокс» виробив 1,8 млн т коксу (9% виробництва в Україні; мінус 7% до показників 2006 р.). Рівень завантаження потужностей ВАТ «Запоріжкокс» склав близько 90%.

Основним споживачем запорізького коксу є «Запоріжсталь», якому КХЗ в попередньому році поставив 1,5 млн т коксу. «Запоріжкокс» покриває близько 80% потреб комбінату в коксі, однак залишається проблема забезпечення сировиною.

Через брак власних запасів вугілля ВАТ «Запоріжкокс» змушений імпортувати коксівне вугілля.

 

Перспективи

Основна потреба у вугіллі для коксування визначається виробництвом чавуну при постійній потребі недоменних виробництв (машинобудування, харчова, будівельна, хімічна промисловість тощо) – 1,5 млн т.

Потенційні можливості доменного виробництва України складають 34-38 млн т чавуну на рік і обсяг виробництва чавуну визначається очікуваним попитом.

Маркова структура імпорту вугілля, за оцінками УНВА «Укркокс», має включати 42-47% жирного вугілля і 40-42% вугілля марок КО, КС, ОС.

Основним експортером вугілля залишається Росія, однак маркова структура і якість вугілля, що поставляється, має тенденцію до погіршення, оскільки кращі ресурси використовуються на вітчизняних підприємствах. Крім того, в постачанні збільшуватиметься частка вугілля відкритої розробки, яке характеризується великою петрографічною неоднорідністю, непостійністю технологічних характеристик, перш за все спеченості. Наявність такого вугілля в шихтах українських заводів в значних обсягах вимагає істотної зміни технологічної схеми їх підготовки, зважаючи на перехід від схеми ДШ (дроблення шихти) до схем ДДК або ГДК (диференційоване або групове дроблення компонентів).

Імпорт вугілля з далекого зарубіжжя обмежений можливістю наших портів приймати судна великого тоннажу і забезпечувати нормативні строки їхнього розвантаження. В цілому імпорт такого обсягу вугілля за наявності імпорту коксу стає досить проблематичним через транспортну складову.

Таким чином, рішення проблеми виробництва і споживання коксу можливе за рахунок реформування і розвитку вітчизняної сировинної бази, підвищення якості коксу, впровадження технології використання пиловугільного палива в доменному виробництві. Всі ці складові мають сприяти суттєвому зниженню витрати металургійного коксу, а отже і зменшенню дефіциту вітчизняного коксівного вугілля.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Бразилія Великобританія Єгипет ЄС Індія Італія Казахстан Китай Кувейт Македонія Малайзія Мексика Молдова Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Словаччина США Туреччина Угорщина Україна Чехія Швеція
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки