Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Іспанія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Королівстві Іспанія (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: Макроекономічні показники

 

Соціально-економічна ситуація в Іспанії (4 квартал 2009 р.)

 
Соціально-економічна ситуація в Іспанії наприкінці 2009 р. продовжувалася розвивається під впливом економічної кризи в країні, яка розпочалася ще у 2008 р.

2009 рік став негативним для Іспанії, ВВП якої зменшувався протягом І-ІІІ кв. ц.р. на -3,2%, -4,2% та -4,0% відповідно (до аналогічного періоду 2008 р.). Основними чинниками були кризові явища в будівельній галузі, сфері нерухомості та автомобільній промисловості.

У IV кв. рівень безробіття склав 17 % (3,9 млн. осіб).

За 11 місяців 2009 р. інфляція в Іспанії склала 0,8% (0,3% - до 11.2008 та 0,5% - до жовтня). Попередній гармонізований індекс споживчих цін в грудні 2009 р. склав 0,9%, що свідчить про зростання на 0,5% у порівнянні з листопадом 2009 р.

Зменшення надходжень податків та бюджетні вливання в економіку для боротьби з кризою спровокували збільшення бюджетного дефіциту, який за 11 місяців 2009 р. досяг 71,5 млрд. євро, або 6,8% ВВП. Мінфін прогнозує бюджетний дефіцит на 2009 р. в розмірі 9,5%, а ЄК – 11,2%. Уряд зобов'язався перед ЄК до 2012 р. зменшити граничний розмір до 3%.

Економічна криза суттєво позначилася на діловій активності в Іспанії. Різко скоротилися обсяги продажів житла та автомобілів, зросла банківська заборгованість населення, продовжує збільшуватися кількість банкрутств. Одним з наслідків кризи є активізація банківських M&A.

Завдяки фіндопомозі (2 тис. євро в обмін на старе авто; продовжено на 2010 р.) Уряду тільки в IV кв. вдалося виправити ситуацію в автомобільній промисловості, але суттєве безробіття, нестача кредитів та низький попит не дозволяють збільшити обсяги продажів.

У грудні 2009 р. Уряд поставив перед собою пріоритетне завдання щодо виходу з економічної рецесії у 2010 р., створення нових робочих міст та збереження соціальних видатків.
За прогнозом МВФ Іспанія до 2014 р. не досягне рівня 2008 р., зокрема, через світову економічну кризу, яка збіглася в часі з внутрішньою кризою в нерухомості та на ринку праці. За даними МВФ Іспанія є єдиною в єврозоні (крім Ірландії), яка в 2010 р. переживатиме рецесію та якій знадобиться більше часу для виходу з кризи.

ОЕСР покращила прогноз розвитку економіки Іспанії, але рекомендує відкласти збільшення податків до 2011 р. для економічного відновлення країни. Оновлений прогноз ОЕСР щодо зниження ВВП на рівні -3,6% в 2009 р. та -0,3% у 2010 р. свідчить про позитивні ознаки в економіці країни. На сьогодні в Іспанії все ще зберігається фіскальний рівень нижчий від середнього по ЄС, що сприяє розвитку підприємницької діяльності та залученню прямих іноземних інвестицій.

На думку експертів, незважаючи на оптимістичні заяви Уряду, Іспанія знаходиться на середині шляху до виходу з економічної кризи. За прогнозами МВФ, падіння ВВП в 2009 р. становитиме 3,8%, коли Уряд передбачає 3,6%. Невтішні прогнози щодо зростання безробіття.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки