Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Словаччина
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Словаччина. Огляд економіки (2010 р.)  
Параметри: ЗЕД, Довідкова інформація

Словаччина. Огляд економіки (2010 р.)

Дія світової фінансово-економічної кризи 2008-09 р.р. на Словацьку Республіку була підсилена високим рівнем залежності економіки СР від іноземного капіталу та припливу нових інвестицій. Зниження рівня фінансування промислових підприємств з іноземним капіталом, які є найкрупнішими виробниками і роботодавцями країни, мало наслідком зменшення обсягів випуску продукції та скорочення кількості робочих місць на цих підприємствах. Значне зменшення припливу до країни іноземних інвестицій фактично припинило реалізацію низки державних проектів, спрямованих на економічний розвиток СР, оскільки у цих проектах передбачалась участь приватного капіталу, включаючи іноземний. Сукупність кризових факторів обумовила економічну рецесію в країні за результатами 2009 р.
 
У 2010 р. відбувається посткризове відновлення словацької економіки. За даними Статистичної адміністрації СР, валовий внутрішній продукт за 9 місяців 2010 р. у поточних цінах збільшився на 4,5 % порівняно з відповідним періодом 2009 р. та склав 48,886 млрд. євро. Нарощування ВВП відбувається, у першу чергу, за рахунок збільшення обсягів промислового виробництва та зовнішньоторговельного товарообігу з перевагою його експортної складової.
 
Обсягвипуску промислової продукції за 11 місяців 2010 р. зріс на 18,7 % порівняно з відповідним періодом попереднього року та склав 61,435 млрд. євро. Найшвидший ріст виробництва зареєстрований у зазначений період у галузях приладобудування (на 47,9 %), виробництва транспортних засобів (на 40,0 %), електронної та оптичної продукції (на 22,2 %), металів та металевих виробів (на 16,0 %), електричних пристроїв та приладів (на 15,6 %).
 
Індекс споживчих цін за 2010 р. по відношенню до 2009 р. склав 101,0 %. Найбільше зросли ціни на алкогольні та тютюнові вироби (на 5,7 %), освітні (на 4,5 %) та медичні (на 3,7 %) послуги. Зросли у тому ж порівнянні ціни на харчові продукти (на 1,6 %), що пов'язане з негативними погодними факторами літа 2010 р., повенями і, як наслідок, недостатнім урожаєм.
 
Індекс цін виробників промислової продукції за 11 місяців 2010 р. проти відповідного періоду попереднього року склав 97,0 %, сільськогосподарської продукції – 113,8 %.
Проблемним наслідком кризового економічного спаду в СР залишається середній рівень зареєстрованого безробіття. На зниження рівня зайнятості у 2009 р. вирішальний вплив мало скорочення обсягів виробництва крупними підприємствами внаслідок кризового падіння попиту на їх продукцію в європейських країнах, зменшення припливу прямих іноземних інвестицій, а також підвищення безробіття в інших країнах-членах ЄС, що суттєво знизило можливості словацьких громадян у відношенні працевлаштування за кордоном. На кінець 2010 р. середній рівень зареєстрованого безробіття в СР складав 12,5 % від працездатного населення країни. Зниження рівня безробіття відбувається надто повільно, має місце значна його диференціація по регіонах Словаччини – від 33,2 % на сході та окремих південних містах до 4,7 % на заході країни.
 
Середньомісячна заробітна плата в СР у січні-листопаді 2010 р. становила 788 євро, найбільша – у працівників інформаційно-телекомунікаційної галузі (1553 євро), найнижча – у сфері обслуговування готелів і ресторанів (357 євро). Зростання номінальної середньомісячної зарплати у порівнянні з відповідним періодом попереднього року склало 5,5 %, реальної – 4,6 %. Найбільше відносне зростання зареєстровано у працівників галузі постачання електроенергії, газу та тепла (на 8,2 %), найменше – в галузі транспорту і логістики (на 1,3 %) та у добувній промисловості – на 0,1 %.
 
Державний бюджет за 2010 р., з урахуванням внесених у листопаді 2010 р. змін до Закону про державний бюджет СР на 2010 р., виконаний по доходах на 91,9 %, по видатках – на 93,5 %. Доходи бюджету СР склали 10900,9 млн. євро, видатки – 15337,0 млн. євро; таким чином, дефіцит держбюджету СР за 2010 р. становив 4436,1 млн. євро. Основними факторами постійного зростання дефіциту державного бюджету стали зменшення податкових надходжень та необхідність додаткових витрат на соціальні виплати, включаючи допомогу по безробіттю.
 
Дефіцит державного бюджету 2010 р. значно виходить за рамки маастрихтських критеріїв, якими обумовлене його максимальне значення у 3 % від ВВП.Урядом СР при підготовці державного бюджету 2011 р. був передбачений такий непопулярний крок, як скасування існуючих податкових виключень та пільг, системи зниження податків та обов'язкових відрахувань. Вжиття таких заходів, за розрахунками Мінфіну СР, у 2011 р. має збільшити прибуткову частину держбюджету на 440 млн. євро, а у 2012  р. – на 500 млн. євро.Міністерство фінансів СР аргументувало необхідність внесення змін до податкового законодавства не тільки прагненням отримати додаткові кошти до бюджету, але й необхідністю вдосконалення системи податків і соціальних відрахувань.
 
Золотовалютні резерви Національного банку Словацької Республіки станом на 30 листопада 2010 р. склали 1752,9 млн. євро.
 
Зовнішній борг СР станом на кінець вересня 2010 р. складав 66,7 млрд. дол. США.
 
Загальне зовнішньоторговельне сальдо Словаччини за січень-жовтень 2010 р. було позитивним і складало 412,4 млн. євро. При цьому загальний обсяг експорту за 10 місяців 2010 р. досяг величини 39 794,8 млн. євро (збільшення на 22,3 % у порівнянні з відповідним періодом 2009 р.), а імпорту – 39 382,4 млн. євро (збільшення на 24,4 %).
 
Аналіз зовнішньої торгівлі Словацької Республіки за територіальною направленістю протягом 10 місяців 2010 р. показує, що найбільші обсяги зовнішньоторговельного обігу Словаччини (91,9 % експорту та 63,4 % імпорту) припадають на Європу. В аспекті основних економічних угрупувань, найбільшим зовнішньоекономічним партнером СР є: ОЕСР – 86,0 % словацького експорту та 62,6 % імпорту, а також Європейський Союз: 84,4 % словацького експорту і 66,0 % словацького імпорту. Серед країн світу найбільшим торговельним партнером Словацької Республіки є Німеччина, в якій зосереджено 19,4 % словацького експорту та 15,3 % імпорту. З країн СНД – Російська Федерація: 4,0 % словацького експорту і 9,6 % імпорту, що цілком обумовлено імпортом до СР російських енергоносіїв.

 

 

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Каміння, скло, кераміка Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Туризм

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки