Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Словаччина
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Полтавська обласна державна адміністрація
«Структура сайту влаштовує, інформація доступна для зацікавлених користувачів, функціональні можливості сайту відповідають потребам»

Украинские нефтепродукты
Огляд економічного розвитку Словаччини (січень - серпень 2009 р.)  
Параметри: Макроекономічні показники, Економічні новини

 

Огляд економічного розвитку Словаччини  (січень - серпень 2009 р.)


У І- му півріччі 2009 р. відбувалось помітне зниження темпів економічного розвитку Словаччини внаслідок дії світової фінансової та економічної кризи. Уповільнення цього процесу, згідно з попередньою статистичною оцінкою, почалось у серпні поточного року.

За даними Статистичного управління СР, ВВП за І півріччя 2009 р. у поточних цінах зменшився на 6,3% порівняно з відповідним періодом 2008 р. і склав 30,287 млрд. євро.

У структурі ВВП частка промисловості становила 26,2%, оптової та роздрібної торгівлі – 14,8%, транспорту та телекомунікацій – 11,2%, будівництва – 8,4%.

Зменшення ВВП відбулось завдяки спаду у більшості сфер економіки СР та у зовнішньоекономічній діяльності, зменшення купівельної спроможності та споживання населення, падіння попиту на товари високих цінових категорій на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Державний бюджет СР за І півріччя 2009 р. виконаний по прибутках, які становили 4,605 млрд. євро, на 35,1%, а по видатках, які склали 5,713 млрд. євро, – на 40,4%.

Показники виконання держбюджету за 8 місяців 2009 р. – по прибутках на 49,1% (6,441 млрд. євро), а по видатках на 54,1% (7,647 млрд. євро) – свідчать про обумовлену кризою тенденцію зростання дефіциту державного бюджету СР.

Зовнішній борг СР станом на 31 травня 2009 р. становив 61,584 млрд. дол. США.

Золотовалютні резерви НБС станом на ту ж дату становили 928,7 млн. євро.

Обсяги промислового виробництва у Словаччині протягом І півріччя 2009 р. порівняно з відповідним періодом 2008 р. знизились на 23,4%, найбільший спад спостерігався у виробництві транспортних засобів – на 42,2%.

Внаслідок економічної кризи погіршились також і соціально-економічні показники Словаччини.

Середній рівень зареєстрованого безробіття, швидкість зниження якого була у попередні роки однією з найвищих серед країн-членів ЄС, почав зростати і станом на кінець І півріччя 2009 р. склав 11,8%, на кінець липня 2009 р. – 12,1%, тоді як станом на початок 2009 р. цей показник становив 9,6%.

На зниження рівня зайнятості у Словаччині вирішальний вплив мало скорочення обсягів виробництва крупними підприємствами внаслідок кризового падіння попиту на їх продукцію в європейських країнах, зменшення припливу прямих іноземних інвестицій, а також підвищення безробіття в інших країнах-членах ЄС, що суттєво знизило можливості словацьких громадян у відношенні працевлаштування за кордоном і обумовило повернення до Словаччини тих громадян, які втратили роботу за її межами.

Середньомісячна номінальна зарплата в СР у січні-липні 2009 р. становила 731 євро і була на 1,9 % вищою, ніж у відповідному періоді 2008 р. Найвищою середня номінальна зарплата була у сфері інформаційних та телекомунікаційних послуг –1526 євро, найнижчою – у сфері готельного та ресторанного обслуговування – 340 євро.

Рівень споживчих цін протягом 8 місяців 2009 р. зріс
порівняно з тим же періодом попереднього року на 2,2%.

Базова інфляція цього періоду склала 1,0%, чиста інфляція (без змін непрямих податків) – 1,8%.

Ціни харчових продуктів та безалкогольних напоїв знизились на 2,2%, комунальних послуг – зросли на 7,9%, освіти та освітніх послуг – зросли на 5,8%, алкогольних напоїв та тютюну – зросли на 8,2%, транспортних послуг – знизились на 7,6%, медичних послуг – зросли на 6,3%.

Зростання цін виробників у січні-серпні 2009 р. найбільше позначилось на електроенергії, газі, опаленні та гарячій воді – на 4,9% та будівельних роботах – на 3,3%.

Знизились ціни виробників продукції нафтопереробної промисловості – на 40,8%, сільськогосподарської продукції – на 28,4%, хімічної промисловості – на 5,6%, деревини та виробів з неї – на 5,9%, гумових та пластмасових виробів – на 4,7%, харчових продуктів і тютюну – 4,3%, транспортних засобів – на 2,5%.

В цілому ціни промислових виробників у Словацькій Республіці знизились протягом 8 місяців 2009 р. на 6,7%.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Каміння, скло, кераміка Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Туризм

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки