Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Румунія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Зовнішньоекономічна ситуація в Румунії (II квартал 2010 р.)  
Параметри: ЗЕД

Русскоязычный заголовок: Внешнеэкономическая ситуация в Румынии (II квартал 2010 г.)

 
Зовнішньоекономічна ситуація в Румунії (II квартал 2010 р.)
 
Протягом останнього часу економічна ситуація в Румунії характеризується поглибленням кризових явищ та активізацією дій керівництва країни щодо їх подолання. За оцінкою румунських економістів, актуальна політика Уряду Е.Бока з впровадження жорстких антикризових заходів, які передбачають суттєве скорочення бюджетних витрат на соціальну сферу, призвели до дестабілізації ситуації в країні. Незважаючи на невдоволення населення та працівників бюджетної сфери, Уряд вбачає, що скорочення бюджетних витрат є єдиним напрямком виконання домовленостей з МВФ для отримання чергового траншу кредиту та забезпечення умов уникнення чергової рецесії.
 
Зокрема, за результатами перебування в Бухаресті місії МВФ на початку травня ц.р., яка здійснила оцінку стану виконання Румунією домовленостей в рамках угоди про отримання кредиту на реалізацію антикризових заходів, представники місії негативно оцінили стан реалізації заходів зі зменшення бюджетного дефіциту та забезпечення умов стабілізації економічної ситуації. З метою забезпечення виконання домовленостей з МВФ, отримання чергового траншу кредиту, Уряд Румунії підписав додатковий Меморандум порозуміння з МВФ та Європейською Комісією, яким передбачено зменшення рівня заробітної плати у бюджетній сфері на 25%, пенсій та соціальної допомоги на 15%. Цей документ був затверджений відповідним рішенням Уряду, а 7 червня ц.р. Парламенту Румунії прийняті відповідні закони, за виконання яких урядом взято відповідальність. Проте, у зв’язку із рішенням Конституційного суду Румунії щодо нелегітимності зниження пенсій та соціальної допомоги, з метою виконання домовленостей з МВФ для забезпечення умов зменшення бюджетного дефіциту до 6,8% від ВВП, Урядом прийнято рішення щодо збільшення з 1 липня ц.р. податку на додану вартість з 19% до 24%.
 
За оцінкою окремих румунських економістів, впровадження нового пакету антикризових заходів є виправданим. На їх думку, в існуючих економічних умовах тільки жорсткі заходи зможуть забезпечити стабілізацію економічної ситуації в країні та зменшити ризики щодо відновлення в Румунії рецесії, передумови якої вже спостерігаються.
 
Водночас іноземні експерти наголошують, що заходи, які вживаються на даний час Урядом не дають очікуваних результатів. Негативні тенденції і надалі спостерігаються у базових галузях промисловості, існує значна нестабільність як фінансового ринку, так і національної валюти, спостерігаються всі ознаки рецесії. Це призвело до зміни прогнозів МВФ, згідно з якими не виключається, що в цьому році рівень бюджетного дефіциту сягне 9,1% від ВВП, а економічний спад становитиме –0,5%. При цьому це не є песимістичними прогнозами, а найбільш реальними. Водночас не виключається можливість, що за умов продовження існуючих негативних процесів в румунській економіці, дані тенденції можуть призвести до подальшого погіршення економічної ситуації. В контексті цього, більшість міжнародних рейтингових агенцій прогнозують, що у цьому році не слід очікувати стабілізації економічної ситуації в Румунії. За їх оцінкою падіння румунської економіки становитиме від -0,3% до -0,5%.
 
Існування негативних тенденцій у румунські економіці підтверджується основними макроекономічними показниками, зокрема:   
 
  • Обсяг ВВП за І квартал 2010 рік склав 96,7 млрд. лей (23,02 млрд. євро), що на 2,6% нижче у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року. Рівень інфляції у квітні 2010 р. досяг позначки 4,28%. Середній рівень заробітної плати по країні у квітні 2010 р. склав 1973,0 лей (479,0 євро), що на 4,9% нижче, ніж у березні ц.р. Кількість зареєстрованих безробітних у квітні ц.р. порівняно з відповідним періодом 2009 року збільшилась на 220,5 тис. осіб та на 30.04.2010 р. становила 738,2 тис. осіб (8,1%).
  • Обсяг іноземних інвестицій за І квартал ц.р., становив 716 млн. євро (за І квартал 2009 р. - 1,8 млрд. євро). Зовнішній борг Румунії станом на 31 березня 2010 р. сягнув 70,2 млрд. євро (станом на 01.01.2010 р. цей показник становив 65,8 млрд. євро). Загальний обсяг золотовалютних резервів Національного Банку Румунії станом на 30.04.2010 р. склав 35,3 млрд. євро (валюта – 32,4 млрд. євро, золото – 2,9 млрд. євро (103,7 тон).
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки