Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Румунія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Полтавська обласна державна адміністрація
«Структура сайту влаштовує, інформація доступна для зацікавлених користувачів, функціональні можливості сайту відповідають потребам»

Украинские нефтепродукты
Основні економічні події у Румунії (січень 2010 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічні новини, Енергоносії, Фінансові послуги

Русскоязычный заголовок: Основные экономические события в Румынии (январь 2010 г.) 

Основні економічні події у Румунії (січень 2010 р.) 


Серед основних економічних подій у даному періоді слід відзначити наступні:
 
 
11.01.2010 р. Міністерство фінансів передбачає зростання у 2010 році обсягів оподаткування на 7,5% при прогнозованому зростанні ВВП на 1,3% до 126,8 млрд.євро, середній курс національної валюти передбачається у розмірі 4,25 лей за євро, середня зарплата очікується у розмірі 432 євро на місяць, рівень безробіття – 7,3%, інфляція – 3,7%, дефіцит бюджету – 5,9% від обсягу ВВП. Доходи бюджету складатимуть 31,3% від ВВП та складуть 39,7 млрд.євро, видатки бюджету – відповідно 37,2% та 47,22 млрд.євро. Соціальна складова видатків бюджету становитиме 15,25 млрд.євро, що становить 12% від ВВП, очікується зменшення кількості працюючих у бюджетній сфері на 100,0 тис. осіб, у тому числі у шкільній освіті на 15,0 тис. осіб.

12.01.2010 р. Відповідно до проведеного дослідження економічними аналітиками Erste Bank та інституту ZEW, у наступні шість місяців економічна ситуація в Румунії стабілізується та буде спостерігатися незначне економічне зростання. На їх думку перші ознаки стабілізації фінансового ринку спостерігаються вже протягом декількох днів і проявляються тенденціями укріплення румунського лея. Водночас у дослідженні відзначається, що на румунській біржі індекси економічного розвитку Румунії протягом останнього місяця збільшились на 16,7 пунктів до 38,7. Незважаючи на те, що дані індекси залишаються одни з найгірших серед країн Південно-Східної Європи, експерти прогнозують відновлення румунської економіки у короткі терміни так як Румунія вважається країною, яка має найбільший потенціал для подолання ефектів економічної кризи.
 
***

Відповідно до даних Національного інституту статистики Румунії торговельний дефіцит країни за 11 місяців 2009 р. зменшився на 60,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року і становив 8,69 млрд.євро в результаті зменшення обсягів експорту на 16% та імпорту на 34,1%.

Зазначається, що за період січень-листопад 2009 р. обсяг експорту становив 113,17 млрд.лей (26,68 млрд.євро), а обсяг імпорту - 150,03 млрд.лей (35,38 млрд.євро).

У межах Євросоюзу за 11 місяців 2009 р. обсяг румунського експорту становив 84,51 млрд.лей (19,93 млрд.євро), а імпорту - 110,2 млрд.лей (25,99 млрд.євро), що відповідно становить 74,7% від загального обсягу експорту та 73,5% від загального обсягу імпорту.

13.01.2010 р.
Згідно оприлюдненої керівництвом найбільшого енергетичного комплексу Олтенія-Турчень (забезпечує виробництво понад 30% електроенергії від загальнонаціонального обсягу виробництва) інформації, на 2010 рік планується здійснити значні інвестиції у модернізацію та реструктуризацію електростанцій комплексу. При цьому зазначається, що обсяг інвестицій, передбачених на поточний рік, у порівнянні з 2009 роком збільшились на 55% незважаючи на негативний вплив економічної кризи та зменшення прибутку компанії. Інвестиційні фонди розподілені наступним чином: Турчень- 750 млн.лей (178,6 м лн.євро), Ровінарь - 355 млн.лей (84,5 млн.євро), Крайова - 300 млн.лей (71,4 млн.євро). Зазначається, що в цілому на 2010 рік запланований обсяг інвестицій становить 1,4 млрд.лей (333 млн.євро).
 
***

Відповідно до інформації Міністерства закордонних справ Румунії, з 1 січня 2010 року румунська сторона очолює переговори з розробки Стратегії на середній період Міжнародної агенції з питань ядерної енергетики (МАЯЕ) на період 2012-2017 рр. Зазначається, що дана стратегія передбачатиме основні пріоритети діяльності агенції та розвитку ядерної енергетики. Повноваження на здійснення керівництва переговорами були надані Румунії рішенням Ради голів МАЯЕ у листопаді 2009 року.

14.01.2010 р.
За інформацією Міністерства економіки, торгівлі та ділового середовища Румунії найближчим часом планується переглянути частку активів участі національної компанії Nuclearelectrica у компанії, створеної для будівництва 3 та 4 енергоблоків АЕС Чернавода. За словами Міністра економіки А. Відеану це зумовлено необхідністю здійснення змін у техніко-економічному обґрунтуванні проекту та перегляду витрат на його реалізацію. Він відзначив, щро з урахуванням існуючої економічної ситуації існує доцільність збільшення бюджету проекту та виділення додаткових коштів з державного бюджету на його реалізацію. Враховуючи вимоги міжнародних організацій щодо зменшення бюджетних витрат на інвестиційні проекти не виключається можливість зменшення частики участі компанії Nuclearelectrica у проекті будівництва 3 та 4 енергоблоків АЕС Чернавода. На даний час частка Nuclearelectrica становить 51% акцій.
 
***

На об’єднаному засіданні Парламенту Румунії 14.01.2010 р. прийнятий закон «Про державний бюджет на 2010 рік». Відповідно до оприлюднених даних у бюджеті на 2010 рік передбачено доходи в розмірі 66.654,3 млн.лей (15870,1 млн.євро), витрати 101.678,4 млн.лей (24209,1 млн.євро) та бюджетний дефіцит - 35.024,1 млн.лей (8339,1 млн.євро).  

Міністр фінансів Румунії С.Вледеску заявив, що з метою покриття бюджетного дефіциту, в умовах відсутності чергових траншів міжнародних фінансових організацій та необхідністю виконання вимог МВФ щодо виконання бюджету, Міністерство фінансів планує запозичити на зовнішньому ринку один млрд. євро шляхом випуску державних облігацій у валюті. За його словами даний захід включений у програму стабілізації економічної ситуації в країні на 2010 рік і передбачає активне використання зовнішніх запозичень для фінансування бюджетного дефіциту та диверсифікації ринку. До цього часу Міністерство активно використовувала внутрішній ринок для здійснення аналогічних запозичень. Проте на даний час існує необхідність виходу на зовнішній ринку так, як внутрішнє фінансування є обмеженим.

15.01.2010 р.
Згідно оприлюдненої інформації, Alpha Bank România здійснив запозичення від Європейського інвестиційного банку в розмірі 50 млн.євро з метою надання фінансової допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу. Зазначається, що дані фонди будуть розподілені в рамках реалізації окремої програми сприяння сектору підприємництва шляхом надання пільгових кредитів під інвестиційні проекти як у галузях сільського господарства та промисловості, так і для інвестування у малі інфраструктурні проекти. Зазначається, що максимальний розмір кредиту не може перевищувати 12,5 млн.євро, а максимальна вартість проекту не перевищуватиме 25 млн.євро.

18.01.2010 р.
Згідно оприлюднених даних, місія Міжнародного валютного фонду та Європейської Комісії в період 20-27 січня 2010 року перебувала у Румунії з метою проведення аналізу стану виконання домовленостей в рамках програми кредитування Румунії для реалізації антикризових заходів. За результатами проведення даного аналізу міжнародні фінансові організації приймуть рішення щодо виділення Румунії чергових траншів кредиту. За інформацією Міністерства фінансів Румунії робота місії міжнародних організацій акцентуватиметься на оцінці стану реалізації реформ у соціальній сфері та процесу підготовки з прийняття законів про заробітну плату та пенсійне забезпечення.

20.01.2010 р.
Румунськими аналітиками відзначається, що у 2009 році на незадовільному рівні був процес залучення європейських фондів під реалізацію інвестиційних проектів. На їх думку, незважаючи на те, що на початку 2009 року ставився акцент на ефективне використання європейських фондів, протягом року даний механізм залишися практично невикористаним. Протягом 11 місяців 2009 р. було використано тільки 1,4 млрд.євро в той час як для Румунії бюджетом ЄС на даний період було передбачено понад 5 млрд.євро. У листопаді 2009 р. було залучено 80 млн.євро з 146 млн.євро, передбачених ЄС.

Зазначається, що дефіцит поточного рахунку за 11 місяців 2009 року становив 4,68 млрд.євро. За умов ефективного використання європейських фондів, Румунія змогла б за їх рахунок повністю покрити даний дефіцит. У даний період дефіцит поточного рахунку був покритий за рахунок прямих іноземних інвестицій на 81,7%. В період січень-листопад 2009 р. обсяг прямих іноземних інвестицій в Румунії становив 3,83 млрд.євро.

21.01.2010 р.
Національна агенція з регламентування в енергетиці Румунії прийняла рішення щодо зменшення до мінімуму обсягу постачання природного газу для хімічних комбінатів з метою забезпечення необхідного обсягу постачання для населення. За словами голови НАРЕ П. Ліфічіу дане рішення зумовлено продовженням Парламентом Румунії терміну дії рішення Уряду про постачання найбільшим споживачам природного газу внутрішнього видобутку та зменшенням обсягу імпорту російського газу з метою утримання існуючої ціни для населення.

Зазначається, що з 19.01.2010 р. обсяги імпорту були зменшені до 20% від загального обсягу споживання в країні. Це дозволить зменшити ціну на природний газ для населення

22.01.2010 р.
За словами Міністра економіки, торгівлі та ділового середовища Румунії А. Відеану, Румунія інтенсифікуватиме переговори з Азербайджаном та Грузією з метою укладання багатосторонньої угоди з реалізації газотранспортного проекту White Stream 2, який передбачає транспортування зрідженого газу з Азербайджану через Грузію до Румунії. Він зазначив, що під час Міжнародної енергетичної конференції, яка відбулась 14 січня ц.р. в м.Батумі (Грузія), обговорювались питання реалізації перспективних проектів з транспортування каспійських енергоресурсів до Європи, в т.ч. презентований новий проект White Stream 2. За його словами Румунія і надалі підтримуватиме проект «Набукко», а новий проект може стати складовою «Набукко» і не являється його альтернативою.
 
***

Згідно результатів дослідження рейтингового агентства Moody's, у Румунії завершився процес рецесії і прогнозується початок відновлення економічного зростання незначними темпами. За оприлюдненими прогнозами у 2010 році в країні фіксуватиметься економічне зростання до 2,3% від ВВП. Основний прогрес у румунській економіці буде фіксуватись у період квітень-червень ц.р. Зазначається, що на даний час вже спостерігається стабілізація ситуації у базових галузях промисловості та відслідковуються позитивні тенденції у румунському експорті. Згідно з прогнозами Moody's у 2010 році бюджетний дефіцит зменшиться до 6,3% від ВВП, дефіцит поточного рахунку буде на рівні 3,5% від ВВП, а інфляція становитиме 3,5%.

23.01.10 р.
Прем’єр-міністр Румунії Е. Бок зустрівся з місією міжнародних фінансових організацій, яка перебуває в Румунії з метою проведення оцінки стану виконання Румунією зобов’язань перед МВФ в рамках угоди кредитування. В ході зустрічі обговорювались питання пов’язані з станом виконання Румунією своїх зобов’язань щодо виконання бюджету та можливістю зміни меж, встановлених МВФ, для окремих макроекономічних показників, а також механізми співфінснсування Урядом Румунії проектів, які реалізовуються за підтримкою європейських фондів.

Під час зустрічі проведений аналіз стану виконання угоди між Румунією та міжнародними фінансовими організаціями у 2009 році та план заходів на 2010 рік. При цьому основний акцент ставився на обговоренні перспектив прийняття законів про фінансову відповідальність та про реформування пенсійної системи. За словами Прем’єр-міністра Е.Бока чергові транші кредиту надійдуть в Румунію у лютому ц.р.

25.01.2010 р.
Президент Румунії Т. Бесеску підписав декрет про затвердження Законів «Про бюджет на 2010 рік» та «Про бюджет соціальних витрат на 2010 рік». В контексті цього Т. Бесеску заявив, що на цей рік необхідно активізувати заходи із залучення європейських фондів для забезпечення умов ефективного виконання бюджету та обумовлених з міжнародними фінансовими організаціями домовленостей щодо макроекономічних показників.

27.01.2010 р. За інформацією Міністерства фінансів Румунії, місія МВФ та Європейської Комісії завершила роботу з проведення аналізу виконання Румунією домовленостей в рамках угоди про надання кредиту. Зазначається, що на даний час з міжнародними фінансовими організаціями погоджені проекти законів про фінансову відповідальність та про пенсії, переглянуті окремі макроекономічні показники та проведено оцінку стану виконання бюджету за 2009 рік. Керівник місії МВФ Джері Франкс заявив, що наразі
румунською стороною виконані всі домовленості з МВФ, наступні транші кредиту надійдуть до Румунії у лютому ц.р.

29.01.2010 р.
В рамках реалізації процедури, ініційованої проти Румунії та Польщі у зв’язку з перевищенням бюджетного дефіциту, Європейська Комісія розпочала проведення аналізу стану виконання рекомендованих заходів, спрямованих на зменшення бюджетного дефіциту.

За словами керівника делегації ЄК в Бухаресті Ф. Ілзковіц Європейська Комісія зможе збільшити до 2012 р. термін, протягом якого дані крїни повинні зменшити бюджетний дефіцит до передбаченого європейського законодавством рівня - 3% від ВВП.

Зазначається, що у липні 2009 року, під час ініціювання процедури перевищення даного показника, Європейська Комісія рекомендувала Румунії забезпечити зменшення рівня бюджетного дефіциту до 3% до кінця 2010 року. Проте враховуючи, що в рамках переговорів між румунським урядом та МВФ погоджено межу бюджетного дефіциту на рівні 5,9% від ВВП, питання продовження терміну виконання рекомендацій ЄК буде обговорено в Брюсселі найближчим часом.
 
30.01.2010 р. У відповідь на заяви експерта МВФ Kenneth Rogoff щодо можливої неплатоспроможності ряду країни Східної Європи, в т.ч. Румунії, у зв’язку з значним збільшенням їх зовнішнього боргу, представник Румунії у МВФ М. Тенесеску заявив, що на даний час рівень платоспроможності Румунії не викликає сумнівів. За його словами на даний час Румунія має значні валютні резерви (29 млрд.євро), румунським урядом вживаються активні заходи з подолання кризових явищ, що забезпечує умови економічного зростання вже у першому півріччі ц.р. Даний факт підтверджується і висновками місії МВФ за результатами перебування в Бухаресті.  

Водночас Міністр фінансів Румунії С. Вледеску відзначив, що існуюча економічна ситуація в країні в повній мірі забезпечує умови для виплати зовнішніх кредитів та виконання своїх зобов’язань перед міжнародними фінансовими організаціями.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки