Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Румунія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Зовнішньоекономічна ситуація в Румунії (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: Макроекономічні показники

Зовнішньоекономічна ситуація в Румунії за четвертий квартал 2009 року

Наслідки світової фінансової та економічної кризи особливо гостро позначились на соціальному та економічному становищі Румунії, в першу чергу через зростання дефіциту платіжного балансу та державного бюджету країни, зниження обсягів виробницва майже в усіх галузях економіки та зростання безробіття. Ці аспекти збільшили вразливість економіки Румунії, а уповільнення структурних реформ консервує на низькому рівні продуктивність праці та зменшує спроможність економіки країни реагувати у складних ситуаціях.
 
Починаючи з жовтня 2009 року, на тлі виникнення перших наслідків світової економічної кризи, оптимістичні прогнози економічних аналітиків на 2009 та 2010 рр. стають все більш стриманими. Хоча на початку року представники румунських органів влади проявляли оптимізм щодо наслідків економічної кризи, за підсумками першого півріччя цього року, упродовж якого спостерігався спад більшості галузей економіки, та на базі несприятливого для економіки прогнозу на друге півріччя влада визнала той факт, що економіка Румунії вступила у рецесію.      
 
Міжнародний валютний фонд застерігав, що Румунія відчуватиме спад ВВП у 2009 р., а помірне оздоровлення може відбутись лише на початку 2010 р. або навіть у 2011 р. Великий дефіцит платіжного балансу та державного бюджету збільшили вразливість економіки до кризових явищ у світовій економіці, а уповільнення структурних реформ консервує на низькому рівні продуктивність праці та зменшує спроможність економіки Румунії реагувати у складних ситуаціях.
 
З метою подолання негативних наслідків світової фінансово-економічної кризи Румунія звернулась до міжнародних фінансових організації за зовнішніми запозиченнями. Після переговорів з румунською владою у березні ц.р. представники кількох міжнародних фінансових установ підтримали звернення Румунії щодо запозичення 19,95 млрд. євро від МВФ, ЄС, Світового банку та ЄБРР для покриття бюджетного дефіциту та вирішення проблеми з дефіцитом поточного рахунку. У відповідності до підписаної з МВФ угоди на початку травня ц.р., Міжнародний валютний фонд виділить Уряду протягом двох років 12,95 млрд. євро, до цієї суми додаються 5 млрд. євро від ЄС, один мільярд євро від Світового Банку та ще один від Європейського банку реконструкції та розвитку.
 
Серед основних вимог міжнародних фінансових установ до Румунії на 2009 рік було зафіксовано, що рівень інфляції на поточний рік не повинен перевищувати 4,5 %, бюджетний дефіцит – 6 млрд. євро, тобто 4,6 % від прогнозного показника обсягу ВВП на цей рік. Поряд з цим, Світовий банк реалізовуватиме протягом двох років разом з Урядом Румунії низку заходів, спрямованих на зниження негативного ефекту рецесії та впливу фінансової кризи. Підтримка СБ стосується трьох пріоритетних напрямків: реформування бюджетної сфери з метою досягнення транспарентності бюджетних видатків і покращання соціального захисту, а також реформування фінансового сектору.
 
Серед пріоритетних заходів румунського Уряду є державні інвестиції з метою збереження існуючих та створення нових робочих місць, підвищення мінімального гарантованого доходу, будівництво соціального житла для молоді та запровадження програми «Перше житло», яка дозволить певним категоріям населення отримати цільовий кредит під державні гарантії. Крім того, для підтримки окремих галузей економіки Урядом Румунії прийнято рішення в період з 01 червня до 30 жовтня постачати природний газ власного видобутку підприємствам, з обсягом споживання що перевищує 30 000 м3 на добу, за ціною 159 дол. США за 1000 м3. Впроваджується, також програма зниження кількості податків та обов’язкових зборів тощо.
 
Згідно з даними Національного банку Румунії та Національного інституту статистики протягом 10 місяців 2009 р. спостерігалась негативна тенденція стосовно основних макроекономічних показників Румунії, зокрема:   
 
Обсяг ВВП за 9 місяців 2009 р. склав 334 231,5 млн.лей (79,579 млрд.євро), що на 7,1% нижче у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З точки зору формування ВВП, його зниженню сприяли майже усі галузі економіки, зокрема:
 
  • послуги (-2,9%)
  • промисловість (-2,4%)
  • податкові надходження (-1,4%)
  • будівництво (-0,6%)
  • сільське господарство (-0,3%)
Валова додана вартість у виробничих галузях знизилась у будівництві (-7,3%), промисловості (-9,0%), сільському та лісовому господарстві (-9,5%). 
 
Рецесія у промисловому виробництві призвела до уповільнення темпів зовнішньоекономічної діяльності підприємств Румунії. За січень-жовтень 2009 р обсяг зовнішньої торгівлі Румунії становив 55 669,0 млн. євро. Загальний обсяг експорту за цей період склав 23905,0 млн. євро зменшився на 5,0% відносно аналогічного періоду 2008 р. Обсяг імпорту знизився у цей самий період на 25,3 % і становив 31764,4 млн. євро. Дефіцит зовнішньоторговельного балансу Румунії склав 7 859,4  млн. євро.
 
Рівень інфляції у жовтні 2009 р. досяг позначки 4,3%. Згідно з прогнозом фінансових експертів, рівень інфляції в Румунії у 2009 р. може перевищити 7-8%.
 
Обсяг іноземних інвестицій за 10 місяців 2009 р., становив 3,89 млрд. євро (за 8 місяців 2008 р. - 6,8 млрд. євро). Міжнародні рейтингові агентства StandardandPoor's та Fitch виключили наприкінці 2008 року Румунію зі списку рекомендованих для інвестування країн, що викликало серйозне занепокоєння стосовно перспективи іноземних інвестицій.
 
Зовнішній борг Румунії станом на 31 жовтня 2009 р. сягнув 62,9 млрд. євро (станом на 01.01.2009 р. цей показник становив 50,8 млрд. євро).
 
Загальний обсяг золотовалютних резервів Національного Банку Румунії станом на 31.10.2009 р. склав 30,747  млрд. євро (в т.ч. 103,7 тон золота).
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки