Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Румунія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Щодо основних економічних подій в Румунії (серпень 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічне співробітництво, Економічні новини, Енергоносії, Фінансові послуги

Щодо основних економічних подій в Румунії (серпень 2009 р.)
 

02.08.2009 р. Згідно із заявами голови Національної Агенції з мінеральних ресурсів Румунії (ANRM) Г. Меречінеану, Агенція розпочала підготовку до проведення тендеру щодо передачі у концесію 30 нафтових периметрів, окремі з яких знаходяться на континентальному шельфі Чорного моря. Концесіонування даних периметрів відбудеться на підставі тендеру, при цьому кожний периметр не перевищуватиме площу у тисячу квадратних кілометрів. За його словами, на даний час заявки на участь у тендері подали румунські компанії Romgaz та Petrom, а також ряд нафтових компаній з США, Канади та Великобританії.

Оголошення на проведення тендеру будуть опубліковані у листопаді 2009 року в офіційному спеціалізованому виданні ЄС, а результати їх проведення будуть оголошені у червні 2010 р. Відповідно до Закону Румунії «Про нафту», при передачі у концесію нафтового периметру держава через ANRM, буде отримувати частку енергоресурсів, які будуть видобуватись, а термін дії концесійної угоди буде враховувати обсяги ресурсів, які знаходяться в родовищі, проте період не буде перевищувати 30 років.


03.08.2009 р.
В Румунії перебуває делегація МВФ, яка здійснює аналіз стану виконання Урядом країни домовленостей, передбачених угодою про надання кредиту. В рамках цього, експерти МВФ провели зустрічі з головою Національного банку Румунії М. Ісереску та міністрами, які були визначені Прем’єр-міністром Е. Боком для проведення відповідних переговорів. 

В ході переговорів обговорювались питання виконання Урядом бюджету на поточний рік та реалізації заходів НБР для стабілізації ситуації у фінансово-банківському секторі. Базовим питанням для обговорення було можливість здійснення змін в окремих положеннях угоди. Зокрема, представники Уряду звернулись до МВФ з проханням переглянути рівень бюджетного дефіциту та збільшити його від 4,6% до 8%, неоподаткування реінвестованого капіталу та збільшення витрат на фінансування інвестиційних проектів на 0,5-1% від ВВП.

Згідно коментарів керівника делегації Jeffrey Franks, МВФ може дати згоду на ці зміни за умов зменшення соціальних видатків з бюджету на 1-2% від ВВП. Він зазначив, що експерти організації здійснили попередній аналіз економічної ситуації в Румунії і дійшли висновку, що в існуючих умовах  румунському Уряду буде важко виконати попередні домовленості. Тому делегація МВФ під час переговорів з Бухарестом налаштована на конструктивний діалог і дотримуватиметься гнучкої позиції. Для здійснення змін в окремих положеннях угоди, румунському уряду необхідно буде надати детальні обґрунтування всіх своїх пропозицій.

Водночас Президент Румунії Т. Бесеску заявив, що в існуючій ситуації Румунія не зможе виконати домовленості, передбачені в Угоді з МВФ у зв’язку із значним погіршенням економічної ситуації в країні та поглибленням економічної кризи. За його словами Румунії необхідно аргументувати делегації МВФ необхідність перегляду окремих положень даної угоди.


10.08.2009 р.
Експерти Національної агенції з регламентування у енергетиці Румунії прогнозують, що у 2009 році обсяги споживання природного газу в країні зменшаться до 12,5 млрд. куб.м., у порівнянні з минулим роком менше на 19%. У 2008 році обсяги споживання природного газу в Румунії становили 15,5 млрд.куб.м.

За їх оцінкою, зменшення споживання газу зумовлено припиненням постачання російського газу до Румунії протягом трьох тижнів у січні ц.р.,  коли в Румунії споживали тільки газ власного видобутку, а також негативний вплив фінансової кризи, який призвів до зменшення обсягів виробництва або припинення діяльності ряду великих румунських промислових споживачів.


22.08.2009 р.
Національний банк Румунії переглянув прогнози щодо рівня інфляції на 2009 та 2010 роки. Нові прогнози свідчать, що у зв’язку із негативним впливом економічної кризи слід очикувати зменшення обсягів споживання та стабілізації національної валюти, при цьому з урахуванням рівня економічного спаду Румунії інфляція становитиме 4,4- 4,3% у 2009 р. та 2,8%-2,6% у 2010 р. За даними НБР у липні ц.р. рівень інфляції збільшився на 0,2% у порівнянні з попереднім місяцем та у річному вимірі становив 5,86%.

Зазначається, що рівень інфляції є одним пунктів угоди між Румунією та МВФ, які Румунія зобов’язалась дотримуватись. В угоді передбачено, що рівень інфляції на поточний рік не повинен перевищувати 4,5% плюс/мінус 1%. За словами голови НБР М. Ісереску,при дотримання тенденції щодо зменшення рівня інфляції даний показних наприкінці року буде знаходитись в передбачених межах.

Водночас цьому сприятиме отримання у вересні другого траншу кредиту, який буде використовуватись для внутрішніх потреб, зокрема покриття бюджетного дефіциту.Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки