Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Огляд польського ринку (1 квартал 2009 р.)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, Економічні новини, Вироби з чорних та інших некоштовних металів, Енергоносії, Товари чорної металургії, Товари хімічної промисловості, Будівництво

 

Огляд польського ринку (1-й квартал 2009 р.)
 
 
Металургійна промисловість Республіки Польща
 
Ціни на сталеві вироби знижуються
 
За оцінками Бартоша Скварчека, керівника польської фірми Progres Sp.zo.o, яка спеціалізується на виробництві металу, за результатами першого кварталу 2009 р. ціни на сталеві вироби, спад яких почався ще у серпні 2008 р., весь час знижувались і знижуватимуться надалі.
 
Металургійні концерни (такі як Arcelor Mittal, Celsa та CMC) стверджують, що рівень цін «сягнув дна» і немає можливості далі їх знижувати.
 
На ринку металургійної продукції не бракує продукції, проте спостерігається низький попит. Відповідно, дистриб’ютори тримають запаси на складах і продають продукцію лише невідкладного призначення.
 
На думку Бартоша Скварчека, навесні потрібно очікувати пришвидшення розвитку металургійної промисловості Польщі, оскільки заплановані інвестиції у металургійну інфраструктуру збільшать, відповідно, попит на сталеві вироби.
 
У випадку інвестиційної діяльності фірми Progres Sp.zo.o, фірма планує направити свої інвестиції у будівництво сучасної фабрики по виробництву сталевих конструкцій у м. Заверце (Польща).
 
 
* на польському ринку металургійної промисловості з’явиться нова дистрибутивна група з капіталом на суму 2 – 2,5 млрд. злотих. Капітал сталевої групи Złomrex Steel Service об’єднається з Centrolstal Gdańsk і збудує у Польщі найбільшу сталеву дистрибутивну групу.  
 
 
Електроенергетична промисловість
 
Енергетичний сектор Польщі знаходиться у привілейованому стані
 
За оцінками Генрика Каліша, керівника Форуму користувачів електроенергії та газу, польський енергетичний сектор знаходиться у привілейованій ситуації по відношенню до інших галузей польської економіки.
 
За словами Каліша, польська енергетична промисловість ніколи не опинялась в умовах загрози існування своїх фірм, а тому завжди почувається впевненою у підвищенні цін на енергоносії.
 
На сьогоднішній день у Польщі промислові користувачі електроенергії платять на 10% вищу ціну за енергоносії, ніж подібні підприємства у західній Європі.
 
Якщо до такої ціни додати ще й усі додаткові доплати, то ціна стане вищою на 20%. Таким чином, користувачі електроенергії, не маючи інших альтернатив на енергетичному ринку Польщі, змушені укладати контракти по завищеним цінам.
 
* за результатами січень-лютий 2009 р. за даними енергетичних фірм рівень продажу електроенергії у Польщі знизився на 4-6%, що мобілізує продавців до боротьби за клієнтів, а це означає, що ціни на електроенергію в Польщі можуть знизитись.  
 
 
Підвищення цін на електроенергію в Польщі не відбудеться
 
Департамент з питань енергопостачання вирішив не підвищувати цін на енергоносії.
 
На думку Маріуша Свори, керівника Департаменту з питань енергопостачання Республіки Польща, немає потреби у підвищенні цін на електроенергію, оскільки ціна за 1 мегават-годину електроенергії, яку встановив Департамент у січні 2009 р. повністю відповідає ціні представленій на торгівельній біржі енергопостачання.
 
Окрім того, знижується ціна вугілля за кордоном, а витрати на закупівлю дозволу щодо використання вугілля на електростанціях є нижчими, ніж передбачалось.
 
Середні ціни на електроенергію за 1 мегават-годину:
 
2009 р. – 185 пол. злотих (2008 р. – 155 пол. злотих, 2007 р. – 140 пол. злотих, 2006 р. – 138 пол. злотих, 2005 р. – 138 пол. злотих).
 
 
Газові фірми задоволені з підвищення цін на вугілля польського виробництва для енергетичного сектора
 
Ціни на вугілля в останньому кварталі підвищились на 40%.
 
На думку представників польських енергетичних фірм, така ситуація сприяє продажу газу.
 
Попит на газ з боку польської електроенергетичної промисловості може збільшитись, хоча, за словами Мачєя Каліського, директора департаменту нафти і газу Міністерства економіки Республіки Польща, газ ніколи не приваблював енергетичний сектор, оскільки є дорогою сировиною.
 
Водночас, нові екологічні вимоги можуть призвести до того, що енергетичні фірми будуть змушені платити за емісію CO2 і тоді може з’явитись попит на газ, а відповідно, будівництво газових електростанцій може стати вигідним.
 
 
Хімічна промисловість   
 
Хімічна промисловість Республіки Польща  побоюється впровадження акцизного збору на газ
 
Газ – необхідна сировина для хімічної промисловості, а тому представники підприємств хімічної галузі Республіки Польща переймаються механізмом накладання акцизного збору на газ.
 
У 2007 р. Міністерство фінансів Республіки Польща  оприлюднило новий закон «Про акцизний збір», в якому йдеться про стягнення акцизного збору з газу, а також вугілля і коксу, проте тимчасово Закон звільнив від стягування акцизного збору на ці види сировини.
 
У випадку газу, звільнення від акцизного збору триватиме до 31 жовтня 2013 р.
 
Однак, якщо частка природного газу від загального споживання енергії сягне 20%, то буде застосовано половину ставки акцизного збору, передбаченої для цього виду сировини після перехідного періоду.
 
Звільнення від акцизного збору для вугілля і коксу передбачено до 1 січня 2012 р.
 
За словами Єжи Майхжака, директора хімічної торгово-промислової палати Республіки Польща, якщо газ обкладатиметься акцизним збором, то для хімічної промисловості означатиме це початок кризи, оскільки серед усіх ресурсів необхідних для виробництва деяких хімічних виробів 60% становить газ.  
 
 
Будівельна галузь
 
Джонатан Тінкер, директор HelicalPoland: Польський ринок нерухомості знаходиться у кращому стані, ніж ринки нерухомості інших європейських країн
 
Будівельний ринок Польщі здається набагато конкурентішним, ніж шість місяців тому – вважає Джонатан Тінкер, директор HelicalPoland.
 
За словами Тінкера, будівельні контракти надалі укладаються, а польський ринок нерухомості є найсильніший серед усіх країн Європи.
 
Helical Poland спеціалізується у будівництві багатоповерхових складів і торгових центрів. До кінця 2009 р. фірма має намір віддати у користування понад 110 000 м2 торгової площі на півдні Польщі.
 
 
Конгрес будівництва б’є на сполох через призупинення інвестиційної діяльності у будівництві
 
За переконанням Романа Новіцького, голови Конгресу будівництва, наслідки кризи стають відчутними у будівництві помешкань.
 
Новіцький підкреслює, що близько 90% будівництва помешкань призупинено.
 
На думку представників Конгресу будівництва, Уряд Республіки Польща повинен якнайшвидше опрацювати конкретний план дій у напрямку подолання наслідків фінансової кризи у даній галузі. Для цього необхідно вирішити питання із надаванням кредитів.
 
На думку Новіцького, Уряд Республіки Польща може створити спеціальний фонд, який на певних умовах буде позичати банками фінансові ресурси для виділення кредиту на будівництво помешкань.
 
До останнього часу будівельні компанії будували 43-47 тисяч помешкань на рік, а тепер передбачається зниження рівня будівництва до 20 тис. помешкань на рік. 
 
 
Фінансовий сектор
 
Польським банкам радять не виплачувати дивіденди
 
Голова Національного банку Республіки Польща Славомір Скшипек вважає, що польські банки повинні притримати доходи за 2008 р. , що могло запевнити їм стабільність.
 
Комісія з питань фінансового нагляду також натякала польським банкам не виплачувати дивіденди. Славомір Скшипек зауважив, що за результатами 2007 р. доходи банків на суму 14 млрд. злотих повинні залишитись у банках.
 
Польські банки PKOBP, Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska, Bank Gospodarstwa Krajowego вже прийняли рішення на користь притримання своїх доходів.
 
На думку Славоміра Скшипека, банки, які знаходяться під контролем держави повинні у певний період бути спроможними надати ринку темп і змусити інших учасників діяти.  
 
 
Державне казначейство Республіки Польща підтримує рішення викупу акцій банку PKOBP страховою компанією PZU
 
За словами заступника Голови Державного казначейства Республіки Польща, Державне казначейство схвально ставиться до викупу частини акцій польського банку PKOBP польською страховою компанією PZU, у випадку, якщо банк вирішить підвищити свій капітал.
 
На думку керівника страхової компанії PZU Аджея Клесика, співпраця таких двох потужних фінансових гравців сприятиме ефективному розвитку фінансового сектора.   
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки