Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (листопад 2010 р.)  
Параметри: Інвестиції, Кон’юнктура ринків, Макроекономічні показники, Валюта, Економічні новини, Транспортно-експедиційні послуги, Фінансові послуги

 

Русскоязычный заголовок: Социально-экономическая ситуация в Республике Польша (ноябрь 2010 г.) 
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (листопад 2010 р.)
 
 
(За даними польської преси) 
 
12.11.2010
 
Іпотечні кредити в Польщі стають дешевшими
 
Рівень кредитної націнки, яка є невід’ємною складовою нарахування відсотків у випадку кредитів в пол. злотих знизився на початку листопада ц.р. в середньому до 1,75% з 1,88% у вересні ц.р. За даними фірми «Expander» ще рік тому така націнка становила 2,6%. Натомість, кредитна націнка в євро стала стабільнішою протягом останніх трьох місяців і в середньому вона становить 2,65% (минулого року кредитна націнка становила 3,35%).

Водночас, серед інших банків банк «DnB Nord» пропонує дешевшу пропозицію кредитів в євро. Цього року банк використовує нульову ставку кредитної націнки для кредитів в євро. Однак, нульова відсоткова ставка може бути надана лише тим клієнтам, які відкрили в банку банківський рахунок, володіють кредитною карткою і мають страховий поліс (на нерухомість і на життя). У стандартній пропозиції середня величина кредитної націнки складає 1,8 – 2,95% залежно від величини кредиту і власного внеску.
 
      
(Курс основних іноземних валют станом на 12.11. 2010 р. (за даними НБ РП) : 1 дол. США = 2,88  пол. злотих, 1 євро = 3,93 пол. злотих)
 
        
На ринку праці Польщі змін не буде 
     
На думку економістів, показник рівня безробіття в Польщі наприкінці 2011 р. суттєво не знизиться. За результатами попередніх прогнозів рівень безробіття знизиться до 10,8% наприкінці 2011 р. проти 9,9% передбаченого державним бюджетом РП.

Експерт ринку праці Яцек Менчіна вважає, що 2011 р. буде кращим для ринку праці, але він не стане переломним. Хоча вже протягом кількох місяців рівень виробництва на промислових підприємствах зростає, але рівень працевлаштування залишається незмінним. Роботодавці частіше запрошують до роботи сезонних або тимчасових працівників. Експерти вважають, що підприємства почнуть працевлаштовувати працівників із надходженням інвестицій. Водночас, експерти наголошують, що завдяки стажуванню, підвищенню кваліфікацій, а також відповідним доплатам до зарплати у 2009 р. близько 700 тис. осіб знайшло тимчасову роботу.

За даними Головного статистичного управління РП, протягом року рівень безробіття знизився у близько 80 повітах із нарахованих 380. На думку експертів, рівень безробіття в РП знизився у тих регіонах, де департаменти праці отримали значну фінансову підтримку. Водночас, потрібно пам’ятати, що зниженням рівня безробіття буде супроводжуватись нижчим приростом рівня ВВП РП.
 
 
         
Брюссель запропонує Польщі дотації лише взамін на проведення реформ 
 
Польща буде змушена звернути увагу на законодавство з охорони навколишнього середовища. Саме внесення змін до цього законодавства стане умовою для отримання мільярдів євро з бюджету ЄС. Так, Європейська Комісія планує після 2013 р. ввести принцип взаємозалежної політики – фінансові кошти взамін за реформи.

Комісар ЄК з питань регіональної політики Йоханнес Хан подав приклад функціонування ринку державних замовлень, впровадження положень ЄС щодо охорони навколишнього середовища, існування секторної стратегії транспорту чи управління відходами.

Протягом 2007-2013 р.р. передбачено здійснення витрат на реалізацію нової політики ЄС на суму близько 350 млрд. євро, з яких Польща отримує найбільшу частку - 67 млрд. євро.    
 
 
*** 
 
05.11.2010 р.
 
Поляки знову беруть банківські кредити
 
За результатами дослідження проведеного фірмою «GfK Polonia» на прохання газети «Жечпосполіта», на сьогоднішній день кожна третя особа дорослого населення Польщі (9,3 млн. осіб) має перед банками певні фінансові зобов’язання, а це на 2,5 млн. осіб більше у порівнянні з попереднім роком.

На думку експертів, така ситуація є свідченням меншого страху польських громадян перед економічною кризою. Прагнення поляків здійснювати покупки товарів зростає, а разом з тим зростає впевненість поляків у стабільності своїх фінансових доходів для сплати банківських кредитів.
 
Експерти Головної торгівельної школи Польщі (SGH) вважають, що на покращення рівня споживчих настроїв поляків вплинуло підвищення рівня заробітних плат з одночасно низьким рівнем інфляції у весняний та літній період цього року.
           
Так, польські банки протягом восьми місяців ц.р. виділили на 1/3 більше іпотечних кредитів у порівнянні з минулим роком. Все частіше поляки беруть готівковий кредит (72% опитаних осіб), натомість менше на закупівлю помешкання (16%).      
 
        
Уряд РП скорочує державну допомогу фірмам
 
На думку експертів, скорочення державної допомоги фірмам -  це своєрідне покарання за недотримання взятих фірмами на себе зобов’язань. У вівторок Рада Міністрів РП скоротила фінансову допомогу японському концерну «Funai», який у Новій Солі будує завод з виробництва телевізорів. Польське представництво «Funai Electric Polska» змінило інвестиційні плани. Незважаючи на стабільний рівень доходів фірми (68 млн. злотих), зниження рівня попиту на продукцію фірми стало вирішальним для скорочення працівників фірми з 500 до 330 осіб. З огляду на такі зміни в стратегії величина гранту уряду зменшилась з 5,4 млн. злотих до близько 3,6 млн. злотих.  
           
Невдовзі Міністерство економіки РП розпочне чергове скорочення фінансування фірм. Міністерство, зокрема, працює над змінами багаторічних програм для п’яти інвесторів. Йдеться про такі бізнес-установи як: «Sharp», «Tochiba», «MAN», «Bridgestone», «UniCredit». Так, уряд РП мав виділити 9 млн. злотих для «Bridgestone» у вигляді фінансової підтримки з метою створення нових робочих місць, натомість інвестор декларує, що замість 759 штатних одиниць може запропонувати лише 560.

За даними Департаменту інструментів підтримки  Міністерства економіки РП, фінансова допомога для таких фірм буде зменшена залежно від зменшення планованих робочих місць та додатково фірма повинна сплатити штраф у розмірі 5-10% від суми. Таким чином, у випадку фірми «Bridgestone» державна фінансова підтримка може бути зменшена до 6,8 млн. злотих. 
 
 
Польський бізнесмен Кульчик не продаватиме компанії «Enea» протягом 10 років
 
За даними інформаційного агентства «Reuters», компанія «Kulczyk Holding» подала вже кінцеві документи на участь у тендері щодо закупівлі енергетичної фірми «Enea», пропонуючи 25 злотих за одну акцію фірми. На думку експертів, Фонд держмайна РП ймовірно прийме заявку компанії. У відповідь компанія «Kulczyk Holding» візьме на себе зобов’язання не продавати акції енергетичної компанії протягом 10 років.
 
           
Німці купують автомобілі на польському ринку
 
Минулого року західних клієнтів польського автомобільного ринку приваблювали програми підтримки з продажу нових автомобілів, які передбачали певну доплату в пол. злотих. На сьогодні привабливим для німецьких споживачів є нижчі ціни, але насамперед більша наявність окремих марок автомобілів (Peugeot 308, Hyundai ix 35, Volkswagen golf).

За словами експертів аналітичної фірми «Jato Dynamics», цінова різниця, а також наявність автомобілів призводить до того, що починає з’являтись у Польщі нова професія – посередник з закупівлі (автомобільний брокер).

Експерти підкреслюють, що такий ринок вже давно діє у Бельгії, Голландії та Німеччині. Цікавим на думку експертів є те, що німці приїжджають до Польщі насамперед купувати німецькі марки автомобілів всупереч міцного злотого.
 
           
Сильний польський злотий може викликати втручання Національного банку РП
 
Польська валюта постійно зміцнюється. На думку експертів, якщо б ситуація пов’язана із державними фінансами була б кращою, то польська валюта була б міцнішою.
           
Натомість, ситуація міцного злотого може непокоїти експортерів і стати причиною втручання НБ РП. Адже, уряди багатьох країн прагнуть сьогодні послаблення своєї внутрішньої валюти.

Згідно з поясненнями економістів «BNP Paribas» рекомендація Міжнародного валютного фонду, яка містила позитивну оцінку економічної ситуації Польщі, а також польського ринку промисловості, викликала більше зацікавлення польською економікою з боку західних інвесторів. Саме активність інвесторів на ринку облігацій зміцнила польський злотий. На думку експертів, польський злотий буде міцнішати ще до кінця ц.р., а навіть до кінця третього кварталу 2011 р. і його курс по відношенню до євро може підвищитись з рівня 3,95 пол. злотих до 3,85 – 3,80 пол. злотих.    
           
Натомість іноземні інвестори все ще з обережністю ставляться до польського ринку, оскільки високий рівень дефіциту державних коштів, а також швидкий приріст рівня державної заборгованості РП відлякують західний капітал. 

           
Авіакомпанія «LOT» здійснює безкоштовне перевезення до аеропорту з торгового центру «Złote Tarasy»
 
Нещодавно авіакомпанія «LOT» прийняла рішення здійснювати відправку багажу та перевезення своїх пасажирів до аеропорту ім. Ф. Шопена (Варшава) з торгового центру «Złote Tarasy» за умови, якщо купівля білету на літак була здійснена без посередників, тобто на веб-сторінці www.lot.com або через офіси продажу даного перевізника.

У випадку здійснення пересадки на авіарейс іншої авіалінії, можливість скористатись автобусним перевезенням до аеропорту також буде можливим, якщо перший рейс буде здійснюватись через авіалінію
«LOT».
           
Безкоштовне автобусне перевезення здійснюється з зупинки №17 на вул. Емілії Платер у напрямку вул. Алеї Єрузалимські (біля приміщення кав’ярні Hard Rock Café).   

 
 
Підготовлено Відділом з економічних питань Посольства України в РП
 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки