Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Події зовнішньо і внутрішньо-економічного характеру у Польщі (4 квартал 2008 р.)  
Параметри: Економічні новини

 

ПОДІЇ ЗОВНІШНЬО- І ВНУТРІШНЬО-ЕКОНОМІЧНОГО ХАРАКТЕРУ У ПОЛЬЩІ (IV кв. 2008 р.)

 
03.10.2008 р. сповільнення економічного росту в Європі може вдарити в польські фірми і органи місцевого самоврядування. Держави-члени ЄС відверто заявляють про зменшення суми внесків до бюджету ЄС. Це означає, що Польща може отримати менше фінансових ресурсів від ЄС на 2014-2020 роки.
 
***
 
07.10.2008 р. Європейська комісія заявила, що кожен уряд держави-члена ЄС буде гарантувати виплату банківських депозитів. Директива ЄС передбачає повернення суми депозиту принаймні у мінімальному розмірі, що становить 90%.
 
***
 
13.10.2008 р. з метою запобігання наслідків фінансової кризи в Республіці Польща (РП) Рада Міністрів РП ухвалила пакет законодавчих актів, які разом із пакетом довіри Національного Банку РП мають на меті зміцнити фінансову стабільність РП. До складу пакету входить Закон про Комітет з фінансової стабільності, змінений закон про Банківський гарантійний фонд, а також проект Закону про інструменти підтримки фінансових установ.
 
***
 
14.10.2008 р. було прийнято пакет довіри для польських банків від Національного Банку РП, що передбачало ведення операцій «repo» до трьох місяців, введення валютних операцій «swap», надання валютних депозитів для гарантування рефінансованого кредиту, впровадження модифікації в операційній системі надання ломбардного кредиту.
 
***
 
22.10.2008 р. аналітики Merril Lynch знизили оцінку польських банків, серед яких PKO BP, BRE, BZ WBK. Для PKO BP зниження склало 16% — до 47 злотих за акцію, для BRE на 37% — до 207 злотих за акцію і для BZ WBK на 27% — до 129,6 злотих за акцію. Ряд польських банків відкликали надані раніше іпотечні кредити. Проблеми такого плану торкнулися, насамперед, банків Millennium, Polbank i Dom Bank. У найгіршій ситуації опинилися клієнти, які внесли передоплату за помешкання, маючи впевненість, що отримають кредит. Позитивним прикладом, на думку аналітиків, у Польщі є Kredyt Bank i GE Money.
 
***
 
28.10.2008 р. Рада Міністрів РП ухвалила проект Рішення про гарантію державної допомоги фінансовим установам. Міністерство фінансів РП повинно надавати банківську гарантію фінансовим установам з міцним фінансовим капіталом. Державна допомога передбачає також впровадження нових інструментів підтримки на міжбанківському ринку.
 
На думку Голови Ради Міністрів РП, з метою запобігання кризової ситуації в економіці Польщі, РП повинна стати членом зони євро. Натомість, голова партії ПіС домагається попередньо провести референдум з цього питання.
 
***
 
04.11.2008 р. Єврокомісія вперше, після вибуху фінансової кризи, представила економічні прогнози для ЄС. Комісар ЄС з питань економіки поінформував про невтішні прогнози для ЄС, зауваживши, що у 2009 р. темпи росту економіки ЄС будуть складати лише 0,2%. Причина полягає у тісній взаємозалежності європейської і американської економіки. Щодо ситуації в Польщі, то на фоні інших країн ЄС, в країні не передбачається серйозних економічних проблем. Прогнозується, що економічний ріст в Польщі у 2009 р. знизиться з 5% до 3,8%
 
***
 
06.11.2008 р. польські банки все частіше відмовляють своїм клієнтам у наданні іпотечних кредитів. В Польбанку, який займав 4,4% усієї частки кредитного іпотечного ринку, лише 40% заявок на отримання кредиту було позитивно розглянуто. Натомість, три місяці тому їх кількість складала 90%.  На ринку нерухомості вартість помешкань стає щораз дешевшою. У польському місті Познань квартири подешевшали на майже 3%, в Кракові – на 2,4%, а в Варшаві, Вроцлаві або Лодзі понад 1%. Зниження цін не спостерігається лише у Гданську, проте у цьому місті відбулось здешевлення помешкань ще кілька місяців тому.
 
Керівники польських банків стверджують, що наслідки фінансової кризи можуть стати відчутними для реальної економіки країни. Зокрема, банкіри вважають, що тепер Уряд РП повинен опрацювати програму підтримки для усієї економіки, подібно як це було у випадку фінансового сектора.
 
***
 
10.11.2008 р. за прогнозами Польської агенції з питань інформації та закордонних інвестицій, в автомобільній промисловості і електротехнічній галузі відбувається сповільнення виробництва. Значно скорочується рівень фінансових інвестицій з доходів, які закордонні концерни отримали у результаті діяльності польських фабрик. За прогнозами Міжнародного валютного фонду, темпи росту європейських економік, які знаходяться в зоні євро, у наступному році будуть розвиватись на рівні 0,2% ВВП. Гірші прогнози очікують американську економіку, темпи росту якої складатимуть 0,1%.
 
***
 
Варшавська фондова біржа 12.11.2008 р. втратила 9,1 %. На валютному ринку долар знову коштує 3,0 злотих, а євро наближується до 3,80 злотих, франк, у свою чергу, коштує 2,50 злотих. На польському житловому ринку прогнозуються несприятливі зміни. У третьому кварталі доходи компанії Dom Development, одного з найбільших гравців на ринку житла, знизились до 150 млн злотих (у порівнянні 273 млн злотих раніше), а чистий прибуток компанії знизився до 20 млн злотих (65 млн злотих рік тому).
 
***
 
14.11.2008 р. Прогнози економічного росту Польщі є різними – від 1,5% до 4,0%. За словами Марчіна Мровця, економіста польського банку Pekao SA, рівень економічного росту Польщі залежить ще й від поведінки самих польських споживачів. Якщо поляки знижують рівень свого споживання, то відбудеться відчутніше сповільнення рівня росту польської економіки.     
 
***
 
Станом на 19.11.2008 р. у результаті обмеження випуску продукції фірма Опель у жовтні працювала лише сім днів, а станом на листопад – вісім днів. Фірма Inter Groclin Auto, яка виготовляє чохли і фотелі для автомобілів планує обмежити свою діяльність на території Польщі і наростити свої потужності в Україні. 
 
***
 
20.11.2008 р. почав діяти урядовий стабілізаційний пакет по врегулюванню фінансової кризи «Заходи Польщі щодо фінансової кризи». Одним з його принципів полягає у наданні підприємцям гарантії в отриманні банківських кредитів. Поруч з попередніми документами (пакету документів Національного Банку Польщі), в новому документі містяться пропозиції подальших заходів, які мають на меті застерегти Польщу від раптового сповільнення економічного росту. У 2009 році польський ринок нерухомості може відчути фінансові труднощі в розмірі 120 млрд. злотих у результаті спаду попиту на ринку.
 
***
 
24.11. 2008 р. Президент РП підписав Закон РП «Про Комітет з фінансової стабільності», що дає правові підстави для функціонування Комітету, який існує вже рік.
 
***
 
28.11.2008 р. 104 підприємства заявили про звільнення 6,2 тис. осіб. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, у цьому році кількість підприємств, які прийняли рішення масово звільняти своїх працівників, збільшилась у шість разів.
 
 ***
 
30.11.2008 р. Прем’єр-Міністром Польщі Дональдом Туском було представлено План стабільності і розвитку, який являє собою антикризовий пакет заходів, покликаних зміцнити польську економіку під час світової фінансової кризи, забезпечити фінансову стабільність держави, захистити найбідніші верстви населення від наслідків кризи і втримати темпи економічного розвитку.
 
***
 
02.12.2008 р.з метою активізації діяльності підприємців передбачено збільшення капіталу Банку народного господарства РП до 20 млрд. злотих, що дозволить Банку виступати кредитним гарантом для більшої кількості малих та середніх підприємств.
 
***
 
3.12.2008 р. Польський Уряд змінив думку щодо рівня росту ВВП країни і надходжень до державного бюджету, прийнявши, що рівень економічного росту буде складати 3,7%, а не 4,8%, а рівень надходжень до державного бюджету знизиться на 1,7 млрд. злотих (0,5 млрд. дол.. США).
 
***
 
08.12.–10.12.2008 р. польські ЗМІ повідомляють, що у 2009 році півмільйона поляків може втратити роботу. У грудні безробіття зросло до 9,6%. Міністерство праці і соціальної політики РП прогнозують показники безробіття на рівні навіть 12%. П’ять осіб було звільнено у видавництві журналу «Puls biznesu», акомпанія «Agora Ukraina» польського медіа-холдингу «Agora SA» звільнила в Україні понад 20 осіб. Допомога Уряду РП не зможе загальмувати процес звільнень у фінансовому секторі. Польські фінансові установи поки що обмежуються проведенням т.зв. внутрішніх перестановок кадрів, переведенням працівників з однієї сфери діяльності у іншу. Проте, на початку наступного року польські банки, а також підприємства відчують хвилю звільнень.
 
***
 
Станом на 19.12.2008 р. польський злотий коливається у своїй вартості щодо євро. 18.12.2008 р. за євро потрібно було заплатити 4,2 польських злотих (курс травня 2005 р.), а у кінці дня вже 4,09 польських злотих, тобто на 0,3% менше, ніж попереднього дня.
 
***
 
22.12.2008 р. польські фірми шукають допомоги в Управлінні з питань енергопостачання при Раді міністрів РП. На погіршення умов праці через підвищення цін скаржаться виробники паперової галузі, фірми по виробництву скла, для яких електроенергія є важливим фактором виробництва. Макроекономічні дані свідчать про те, що інфляція знизилась з 4,2% у жовтні до 3,7% в листопаді 2008 р., зменшилась динаміка підвищення рівня заробітної плати, динаміка промислової продукції стала від’ємною, рівень експорту знижується, а це непокоїть Раду з питань грошової політики і може переконати її знизити процентні ставки. 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки