Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (станом на 03.08.09)  
Параметри: Економічні новини

Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (03.08)

(Огляд польської преси)


Уряд РП прийняв зміни до державного бюджету РП на 2009 р.

У зв’язку з світовою економічною кризою Уряд РП прийняв зміни до державного бюджету РП на 2009 р. Голосування щодо зміненого бюджету у Сеймі РП відбудеться 18 липня ц.р. Уряд РП запропонував нові прогнози щодо приросту ВВП РП у 2009 р. на рівні 1,7% - 0,2%, а також врегулював питання доходів і витрат у розрізі надходжень до державного бюджету від сплати ПДВ, підвищив рівень дефіциту бюджету до 27,2 млрд. злотих (8,7 млрд. дол. США), тобто відбулось підвищення на 9 млрд. злотих (2,8 млрд. дол. США). Водночас, Польща потребує у цьому році позики на суму 163 млрд. злотих (52,2 млрд. дол. США). Змінений державний бюджет РП передбачає, що рівень витрат державного бюджету не повинен перевищувати суми 300,1 млрд. злотих (96,1 млрд. дол. США), доходи повинні становити 272,9 млрд. злотих (87,4 млрд. дол. США), у т.ч. доходи зі сплати податків повинні скласти суму 231,1 млрд. злотих (74,0 млрд. дол. США), фінансові засоби ЄС, які не підлягають поверненню – 41,8 млрд. злотих (13,3 млрд. дол. США). Нещодавно Міністр фінансів РП прогнозував втрати державного бюджету у розрізі податкових надходжень у сумі 37 млрд. злотих (11,8 млрд. дол. США), натомість, у змінах до державного бюджету було відображено суму 46,6 млрд. злотих (14,9 млрд. дол. США).
 

Темпи росту ВВП Польщі відчутно сповільняться

Нещодавно Міністр фінансів РП Яцек Ростовський поінформував, що приріст ВВП РП за підсумками 2009 р. становитиме 0,2% (у грудні 2008 р. уряд РП прогнозував приріст ВВП РП у 2009 р. на рівні 3,7%, у лютому ц.р. - на рівні 1,7%). Міністр фінансів РП визнав, що державний бюджет РП знаходиться у стадії занепаду, оскільки бракує 37 млрд. злотих (11,8 млрд. дол. США) на покриття запланованих витрат. Міністр фінансів РП оприлюднив методи здійснення політики наповнення державного бюджету, зокрема, йдеться про скорочення цьогорічних витрат державного бюджету на суму 22,7 млрд. злотих (7,2 млрд. дол. США), пошук через Державне казначейство РП 8 млрд. злотих (2,5 млрд. дол. США) замість запланованих 3,3 млрд. злотих (1,05 млрд. дол. США), підвищення дефіциту державного бюджету РП на рівні 9 млрд. злотих (2,8 млрд. дол. США), а також йдеться про позику у сумі 27 млрд. злотих (8,6 млрд. дол. США) замість 18,2 млрд. злотих (5,8 млрд. дол. США). На думку експертів, уряд РП буде намагатись підвищити рівень оподаткування в Польщі. Водночас, за результатами соціологічного опитування проведеного газетою «Жечпосполіта», 89% поляків висловлюється проти підвищення рівня податків в РП у 2010 р.

 
У Польщі система державної запоруки та гарантій при виплаті банківських кредитів не спрацьовує


Польські фірми сподіваються на реалізацію обіцянки уряду РП про функціонування системи державної запоруки та гарантій при видачі банківських кредитів польським фірмам. На думку експертів, банки призупинили здійснення кредитної політики через бажання отримати гарантію виплати за наданий кредит у формі готівки. На початку грудня Прем’єр-міністр РП Дональд Туск оголосив про початок функціонування системи надання урядових гарантій під час отримання фірмами банківських кредитів. З огляду на це Банк національної економіки РП (BankGospodarstwaKrajowego) був дофінансований у сумі 3,5 млрд. злотих (1,11 млрд. дол. США), що передбачало підвищення кредитної спроможності банків на 20 млрд. злотих (6,36 млрд. дол. США). Натомість, представники бізнесових кіл вважають, що декларації уряду РП залишились на рівні обіцянок. Банк національної економіки РП самостійно виділив кредити деяким крупним польським фірмам, натомість не підписав жодної угоди з комерційними банками про надання гарантованих державою кредитів. Переговори з комерційними банками ще тривають і передбачається, що вони завершаться найближчим часом.

 
Експерти дають низьку оцінку роботі уряду РП

Експерти дослідницької фірми «BusinessCenterClub», яка входить до складу комітету з питань моніторингу діяльності уряду РП, низько оцінили діяльність уряду РП в умовах економічної кризи. Єдиним позитивним моментом діяльності польського уряду експерти відзначили прийняття урядом РП закону про виплату передчасної пенсії громадянам РП. Натомість, експерти вважають, що важливим питанням залишається проведення інших не менш важливих реформ: швидке приєднання Польщі до зони євро, підвищення рівня інноваційного розвитку підприємств, модернізація інфраструктури, тощо.        

 
В умовах кризи польські фірми помітно сповільнюють свій економічний розвиток

За оцінками економістів, в умовах економічної кризи, польські фірми помітно сповільнюють свій економічний розвиток. Експерти переконані, що рівень інвестицій фірм почне зростати лише з 2011 року. На думку спеціалістів Американської господарчої палати в РП, польські підприємства до 2011 р. будуть намагатись заощаджувати і знижувати рівень своїх витрат. Польський економіст Станіслав Гомулка вважає, що рівень інвестицій польських фірм знизиться до 10-15%, що означає відповідне зниження рівня ВВП РП на 2%. За підсумками Міністерства фінансів РП відбудеться глобальне зниження рівня інвестицій в країні, а саме на 1,9%. Проте, у 2010 р. рівень інвестицій польських фірм зросте на 0,1%.
 

Уряд РП фінансуватиме поточні витрати державного бюджету РП за рахунок коштів ЄС

За словами Якуба Боровського, головного економіста банку «Invest-Bank», уряд РП фінансуватиме поточні витрати державного бюджету РП (у т.ч. підвищення заробітних плат вчителям) за рахунок коштів ЄС. На думку економістів, фінансові ресурси ЄС у сумі 8 млрд. злотих (2,5 млрд. дол. США) будуть виплачені Польщі у формі позики, яку потрібно буде віддати.

За критерієм відкритості економіки Польща зайняла 57 місце

Світовий економічний форум опублікував черговий щорічний звіт про можливості розвитку світового економічного обміну (TheGlobalEnablingTradeRaport 2009), в якому польську економіку оцінено на рівні «в міру відкритої» (57 місце). Серед країн, нових членів ЄС, найвищу оцінку отримала Естонія (22 місце).

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки