Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (станом на 31.07.09)  
Параметри: Економічні новини

Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (31.07)

(Огляд польської преси)
 

 На думку експертів, міністерства та відомства Республіки Польща повинні різко скорочувати свої витрати

На думку експертів, польську економіку може оминути рецесія, оскільки рівень приросту роздрібного товарообігу у червні ц.р. виявився вищим від прогнозованого. За попередніми даними Головного статистичного управління РП, динаміка економічного росту Польщі у другому кварталі ц.р. є додатна. У червні ц.р. рівень роздрібного продажу підвищився на 0,9% у порівнянні до прогнозованих 0,5%, а також на 2,2% у порівнянні до травня ц.р.
 

 У Польщі збільшується кількість фірм, які мають проблеми з фінансуванням

Система запоруки та гарантій для фірм – це одна з ключових методів боротьби уряду РП з наслідками економічної кризи. На сьогоднішній день вже кілька банків, після завершення переговорів з Польським банком народного господарства РП, заявили про 100% згоду щодо підписання угоди з фірмами про гарантування кредитів. Йдеться про такі банки як "Bank Zachodni", "WBK", "BGŻ" та "Bank Millenium". На думку представників банківського сектора, система запоруки може відлякувати фірми, оскільки ця система у кінцевому рахунку передбачає сплату фірмами ціни за надання банками гарантій у розмірі 2% від суми кредиту, проте банки ще не знають, яким чином формуватиметься ціна за надання гарантії.
 

 На думку експертів, польський уряд повинен проводити активну політику приватизації

Передбачається, що у серпні-вересні ц.р. Міністр інфраструктури РП видасть спеціальний документ, який засвідчуватиме зміну права власності даного підприємства. У 2013 р. у Республіці Польща передбачається перехід до цілковитої лібералізації поштового ринку.          
 

 Польські фірми починають оптимістично дивитись у майбутнє

Нові прогнози експертів свідчать про те, що динаміка росту ВВП РП у 2009 р. складатиме 0,6% (у квітні ц.р. економісти прогнозували приріст ВВП РП на рівні 0,3%). Водночас, експерти стали більшими песимістами щодо показників рівня ВВП РП у 2010 р. Так, за попередніми прогнозами опитаних 10-ти економістів випливає, що у 2010 р. рівень ВВП РП зросте на 1,5%, а не на 1,8%, як це передбачалось попередніми прогнозами. Однак, представлені прогнози є більш оптимістичними у порівнянні до прогнозів експертів з команди Прем’єр-міністра РП Дональда Туска, яка передбачає приріст ВВП РП, за підсумками 2009 р., на рівні 0,2%, а у 2010 р. – на рівні 0,5%. Експерти переконані, що польську економіку підтримуватиме високий рівень індивідуального споживання.
 

 У Польщі важко отримати іпотечний кредит

На сьогоднішній день у банках РП клієнти повинні чекати кілька місяців на рішення щодо можливості отримання іпотечного кредиту. Йдеться про такі банки як DnB Nord, Deutsche Bank PBC, Nordea Bank, а також про деякі філії PKO BP. Таким чином, клієнти банків намагаються подавати заявки одночасно до декількох банків. Восени минулого року польські банки ускладнили умови кредитування, йдеться про спосіб декларації величини доходів, які свідчать про кредитну спроможність клієнта, а також високу процентну ставку за користування кредитом.  
 

 Польські економісти оптимістично прогнозують майбутній економічний розвиток Республіки Польща

За результатами соціологічного опитування проведеного газетою «Жечпосполіта» підприємці вірять у те, що найгірший період економічної кризи вже минув. 80% фірм сподіваються у третьому кварталі ц.р. додатних фінансових показників. Економісти польського банку «Pekao» вважають, що у зв’язку із слабким злотим по відношенню до основних світових валют польські експортери (насамперед йдеться про хімічну, меблеву, деревообробну галузі) мають хороші результати зовнішньої торгівлі. Проте, економісти застерігають фірми від надмірного оптимізму, оскільки в абсолютних числах результати зовнішньої торгівлі польських фірм залишаються низькими.
 
 
Польські фірми розглядають варіанти заощадження в умовах економічної кризи
 
Польські фірми розглядають інші варіанти заощадження в умовах економічної кризи, окрім звільнення працівників. Керівництво польських фірм розглядає можливість запровадження безоплатних відпусток, а також можливість зміни підстав працевлаштування (укладення спеціальних угод про виконану роботу в умовах кризи, а також еластичний графік працевлаштування). Очевидним є те, що будь-які нововведення фірм мають на меті знизити рівень оплати праці працівників.
За результатами червня ц.р. рівень безробіття у Республіці Польща дещо знизився і складає 10,7% у порівнянні до 10,8% у травні ц.р.
 

 Польська пошта стає комерційною спілкою

У іншому випадку, державний борг Республіки Польща сягатиме 60% ВВП. План Державного казначейства РП передбачав продаж державного майна на суму 36,7 млрд. злотих (12,6 млрд. дол. США). Натомість, економісти не вірять, що уряду РП вдасться отримати з цієї приватизації до кінця 2010 р. вищезгадану суму. Економісти також застерігають, якщо уряд РП не знизить рівень потреб позики, то Польща матиме великі проблеми з утриманням рівня заборгованості державного бюджету. Відповідно, Польща не зможе відповідати вимогам Брюсселя і знизити рівень дефіциту державного бюджету у 2012 р. нижче 3% ВВП. За попередніми прогнозами уряду РП, державний борг РП по відношенню до ВВП сягне у цьому році 51,5%. 
 

 Деякі польські банки заявили про згоду гарантування банківських кредитів

 За результатами дослідження Національного банку РП, кожна восьма польська фірма не може виконати своїх фінансових зобов’язань. Виробничі підприємства скаржаться, що фірми-замовники продукції просять збільшувати термін можливої оплати за послуги та продукцію.
 
Передбачається, що у міністерства та відомства РП проводитиметься скорочення кадрів. Загалом, роботу може втратити 10% зі 120 тис. осіб.
 
 
Польську економіку може оминути рецесія
 
У Польща виникла проблема щодо питання будівництва автостради А2 у східному напрямку. На сьогоднішній день, Генеральна дирекція доріг і автострад Польщі шукають приватних інвесторів. Протягом місяця Генеральна дирекція планує завершити економічно-фінансовий аналіз по будівництву доріг.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки