Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Ліван
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Щодо основних економічних подій в Лівані (3 квартал 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Макроекономічні показники, Державний устрій, Економічне співробітництво, Економічні новини, Енергоносії, Туризм, IT та телекомунікації, Фінансові послуги

 

Щодо основних економічних подій в Лівані за третій  квартал 2009 року
 
(за матеріалами ліванських ЗМІ)


Застереження виконуючого обов’язки міністра фінансів Лівану Мохамада Шатаха стосовно затримки з формуванням нового уряду
 
За інформацією ліванської газети „DailyStar„ від 11 серпня 2009 року виконуючий обов’язки міністра фінансів країни Мохамад Шатах   заявив, що затримка з формуванням нового ліванського уряду може негативно вплинути на іноземних інвесторів.

Парламентські вибори відбулися в Лівані ще 7 червня ц.р., але до цього часу йде непростий процес формування нового уряду. На початку серпня він ще ускладнився через вихід з правлячої коаліції „14 березня” лідера друзів Валіда Джумблата.

На думку виконуючого обов’язки міністра фінансів Лівану, якщо країна буде довгий час без нового уряду, виникне багато проблем, особливо в енергетичному секторі. Необхідно прийняти декілька законопроектів та проект бюджету на 2009 рік, який не був ухвалений парламентом минулого скликання.

Не дивлячись на відсутність нового уряду, ліванська економіка і особливо її туристична галузь показали високі темпи росту в першій половині 2009 року. Приток в Ліван іноземного капіталу привів до рекордного активного сальдо платіжного балансу в розмірі 2 млрд. дол. США. Іноземні активи Центрального банку Лівану збільшились на 3,6 млрд. дол. США.

Це дало свого роду компенсацію за зниження експорту (1%) та грошових переводів (12%) у зв’язку з світовою кризою. Продовжує зростати державний борг Лівану, який на кінець 2009 року може досягти 52 млрд. дол. США.

 
Щодо збільшення числа туристів до Лівану в 2009 році
 
За інформацією ліванської газети „DailyStar„ від 22 серпня 2009 року Генеральний директор Міністерства туризму Лівану Нада Сардук заявила, що країна планує закінчити рік з рекордним числом туристів в 2 мільйона чоловік.

За перші сім місяців 2009 року Ліван відвідали 1 085 778 туристів, що на 57,3% більше ніж за такий же період 2008 року коли їх було 690 180 осіб. Для порівняння за весь 2008 рік Ліван відвідали 1 мільйон  300 тисяч туристів.

За словами президента Синдикату власників ліванських готелів П’єра Ашкара, протягом перших шести місяців 2009 року ліванські готелі були заповнені майже на 90% і це буде найкращий сезон за останні 20 років завдяки стабільності в країні.

П. Ашкар надіється, що навіть затримка з формуванням нового ліванського уряду не відіб’ється на туристичній галузі. Але якщо новий уряд не буде сформовано протягом найближчих місяців, то це негативно вплине на інвестиційну політику. 

 
 
Щодо зростання ВВП Лівану
 
За інформацією ліванської газети „DailyStar„ від 11 вересня 2009 року губернатор Центрального банку Лівану Ріад Саламе заявив, що завдяки стабільній роботі ліванського банківського сектору зростання валового внутрішнього продукту на кінець 2009 року може досягти 7%.

За перші сім місяців поточного року приплив капіталу в Ліван привів до активного сальдо платіжного балансу в розмірі 3,347 млрд. дол. США. Для порівняння за такий же період 2008 року Ліван мав негативне сальдо платіжного балансу в розмірі 1,611 млрд. дол. США

За словами Р. Саламе, зараз доларизація досягла 67%, що показує велику довіру до грошово-кредитної ситуації в країні та ліванського фунту. За останні 12 місяців в Ліван поступило близько 16 млрд. дол. США готівкових грошей і біля 90% з них були конвертовані в ліванські фунти.

Державний борг Лівану складає на кінець серпня 2009 року 47,2 млрд. дол. США. Співвідношення державного боргу до валового національного продукту знизилося до 162% у порівнянні з 180% за останні три роки.

Губернатор Центрального банку країни підкреслив, що ліванські банки продовжують строго виконувати інструкції Центрального банку стосовно надання кредитів на житло, інші проекти включаючи освіту та екологію.
                       
 
Щодо поставок єгипетського газу до Лівану
 
За інформацією ліванської газети „DailyStar„ від 2 вересня 2009 року виконуючий обов’язки міністра енергетики Лівану Алан Табурян заявив, що з середини вересня ц.р. країна буде отримувати довгоочікуваний єгипетський газ, який буде транспортуватися через території Йорданії та Сирії. Міністр підтвердив, що раніше були технічні проблеми з транспортуванням, але зараз вони повністю вирішені.

Єгипетський газ буде поступати на газову електростанцію в Беддаві, яка була збудована ще в 1996 році на півночі Лівану.

Ні Єгипет, ні Ліван не розкривають реальну вартість цього газового проекту. Відомо лише, що Ліван буде отримувати 30 мільйонів кубічних футів газу.

Зі слів міністра, дві турбіни цієї електростанції будуть виробляти додаткову електроенергію. Для задоволення зростаючих потреб Лівану необхідно додатково виробляти 800 МВт електроенергії.

Починаючи з кінця громадянської війни (1990 рік) Ліван потратив на ремонт та модернізацію електростанцій 750 млн. дол. США і 650 млн. дол. США на лінії електропередач.


Щодо проекту бюджету Лівану на 2010 рік
 
За інформацією ліванської газети „DailyStar„ від 27 серпня 2009 року виконуючий обов’язки міністра фінансів країни Мохамад Шатах   заявив, що він в загальних рисах може охарактеризувати проект бюджету на 2010 рік, не дивлячись на те, що ще не прийнятий парламентом і колишнім урядом проект бюджету на 2009 рік. Це все повинний буде зробити ще не сформований новий уряд прем’єр-міністра Саада Харірі.

М. Шатах підкреслив, що ріст валового внутрішнього продукту на кінець 2009 року може досягти 6%. Уряд планував отримати в 2009 році від приватизації обох операторів мобільного зв’язку 6 млрд. дол. США, щоб зменшити державний борг Лівану. Але приватизація не відбулася через неблагополучний стан ринку та політичну нестабільність в країні. Міністри від опозиції не погодилися на приватизацію прибуткового сектору телекомунікацій. Зараз необхідно її планувати на 2010 рік.

Економічне зростання відбулося завдяки туристичній галузі та банківській системі, яка практично не відчула впливу світової фінансової кризи.

За інформацією Центрального банку країни лише за 9 місяців 2009 року в Ліван поступило 9,5 млрд. дол. США. Зараз банківські вклади досягли 87,683 млрд. дол. США у порівнянні з 75,477 млрд. дол. США на кінець 2008 року. Активи Центрального банку в іноземній валюті складають 25 млрд. дол. США.

Новий ліванський уряд повинен буде провести ряд реформ в різних секторах економіки країни. Міжнародний валютний фонд наполягає на тому, щоб уряд збільшив податок на додану вартість та зменшив видатки на громадські потреби.
           
 
Щодо фінансової допомоги Лівану
 
За інформацією ліванської газети „DailyStar„ від 14 вересня 2009 року Ліван отримав від Міжнародного валютного фонду допомогу в розмірі 298 млн. дол. США.

Ця допомога надана в рамках нової програми МВФ і розрахована в основному на підтримку країн, які розвиваються для їх боротьби з міжнародною економічною кризою. Вона направлена на підтримання ліквідності національних валют.

За інформацією Національного банку Лівану його запаси в іноземній валюті на кінець серпня 2009 року становили 25 млрд. дол. США.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Населення Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки