Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Південна Корея
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Макроекономічні показники Республіки Корея (1 квартал 2010 р.)  
Параметри: Макроекономічні показники

Русскоязычный заголовок: Макроэкономические показатели Республики Корея

Макроекономічні показники Республіки Корея (1 квартал 2010 р.)*

(інформаційно-аналітична довідка)
 
Зростання південнокорейського ВВП у першому кварталі 2010 року склав 7,8%, у порівнянні з тим же періодом 2009 року, номінальний ВВП за звітний період склав 272,3 млрд. дол. США. За даними Банку Кореї, зростання даного показника склало в порівнянні з попереднім кварталом 1,8%. З огляду на курс національної валюти і інші фактори, номінальний ВВП виріс на 9,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року, і рівно на 1% перевищив показник минулого кварталу.
 
Валютні резерви РК збільшились у квітні 2010 р. на 6,5 млрд. дол. США, що склало 278,8 млрд. дол. США. За інформацією Банку Кореї, резерви зросли незважаючи на деякі знецінення в доларовому вираженні цієї частини, яка зберігається в ієнах і євро. Зростання відбулося за рахунок прибутку, отриманого Банком Кореї від вкладення резервів у цінні папери.
 
Збільшення запасів іноземної валюти фіксується другий місяць поспіль. За валютними резервами РК займає шосте місце в світі, поступаючись лише Китаю, Японії, Росії, Тайваню та Індії. 86% південнокорейських золотовалютних резервів є цінними паперами, 12% - банківські вклади. На частку золота припадає лише 0,03%.
 
РК відстає від інших країн за обсягом свого золотого запасу. Станом на кінець 2009 року, південнокорейський золотий запас становив 14,4 тонни. За даним показником РК займала лише 57 місце серед 113 країн, включених до списку, складеного Всесвітньої золотої ради. Тверде лідерство за обсягом золотого запасу утримує США, на другому місці Німеччина, потім Міжнародний валютний фонд, Італія, Франція, Китай, Швейцарія і Японія. У середньому в країнах, що ввійшли в рейтинг Всесвітньої золотої ради, золотий запас становив 10% від загального обсягу золотовалютних резервів.
 
Офіційний курс вони щодо долара США станом на 20.05.2010 склав 1165,10 вони/дол., вони до ЄВРО на 20.05.2010 становив 1443,85 вони/ЄВРО.
 
У березні 2010 р. індекс споживчих цін склав 117,2%, з початку року – 116,0% (торік – 114,3%), індекс експортних цін склав 104,0%, з початку року – 103,5% (торік 107,3%), а індекс імпортних цін склав 139,2%, з початку року – 136,9% (торік 136,8%).
 
У період з січня по квітень 2010 р. експортні ціни в РК знизилися вперше за останні три роки, що пов'язано з зростанням курсу національної валюти по відношенню до американського долара. Індекс експортних цін у перерахунку на південнокорейську вону за перші чотири місяці поточного року склав 103,98 пункту, що на 9% нижче, ніж за той же період минулого року. У останній раз зниження індексу спостерігалося в січні-квітні 2007 року, коли він опустився до 88,71 пункту. Падіння індексу відбувається у зв'язку зі зміцненням вони в умовах зростання експорту і відновлення економіки. Це знижує прибутковість роботи експортерів. У січні-квітні курс вони по відношенню до долара був у середньому на 23% вище, ніж за той же період 2009 року.
 
Ціни (тарифи) на житло у березні п.р. становили 102,1%, з початку року – 101,6% (торік 100,7%).
 
Індекс цін виробників підвищується шостий місяць поспіль. З січня по березень поточного року індекс цін виробників показував зростання в 0,7, 0,3 і 0,6 відсотка. Банк Кореї повідомив, що хоча індекс цін на овочі та зернові знизився, ціни виробників щодо морепродуктів зросли. Відзначається, що це пов'язано із зростанням індексу щодо промислових товарів, нафтопродуктів і золотих виробів.
 
У першому кварталі 2010 року рівень доходів і витрат домашніх господарств РК показав помітне зростання. Однак через збільшення витратної частини рівень профіциту помітно впав. За інформацією Національного статистичного управління РК, в першому кварталі середні доходи одного південнокорейського домогосподарства склали 3,73 млн. вон, або близько 3,3 тис. дол. США на місяць, це на 7,3% більше, ніж за той же період минулого року. Одночасно зросли споживчі витрати які у першому кварталі склали в середньому 2,34 млн. вон, або приблизно 2,1 тис. дол. США на місяць, що на 9,5% більше, ніж у 2009 році. Відзначається, що підвищення цін на паливо викликало збільшенням середньомісячних транспортних витрат на 17%, у порівнянні з першим кварталом 2009 року, або приблизно на 25 дол. США. Витрати, пов'язані із закупівлями споживчих товарів і використанням різних споживчих послуг, зросли на 17,8%.
 
Станом на кінець березня 2010 року 0,2% землі в Південній Кореї перебувало у власності іноземних громадян. Загальна площа землі, що перебуває у власності іноземців в країні склала 202,3 км2. Це на 0,9% більше, ніж наприкінці 2009 року. Вартість придбаної іноземцями землі сягнула 31 трлн. вон, що на 126 млрд. вон перевищує показник кінця 2009 року. Більша частина цієї землі куплена етнічними корейцями, які проживають за кордоном, або спільними підприємствами для ділових та інвестиційних цілей.
 
Профіцит торгового балансу РК склав у квітні 2010 р. 4,41 млрд. дол. США, що на 2,59 млрд. дол. США більше, ніж у попередньому місяці. Крім того, квітневий профіцит торгового балансу на 1,14 млрд. дол. США перевищив відповідний показник всього першого кварталу в цілому. Зростанню профіциту сприяло зростання експорту продукції електронної та суднобудівної промисловості. Обсяг експорту в квітні склав 39,9 млн. дол. США, що на 31,5% більше, ніж у квітні минулого року, а імпорт – 35,5 млрд. дол. США, що на 42,6% перевищує відповідний показник квітня 2009 року.
 
Протягом перших двох місяців після набрання чинності в січні 2010 року Угоди про всеосяжне економічне партнерство між РК і Індією, обсяг двостороннього товарообігу збільшився майже вдвічі, його сума за лютий-березень склала 2,5 млрд. дол. США, що на 96% перевищує відповідний показник того ж періоду 2009 року. Обсяг південнокорейського експорту до Індії зріс на 66%, склавши 1,6 млрд. дол. США. Обсягу імпорту з Індії склав 993 млн. дол. США, збільшившись на 176%.
 
Рівень зареєстрованого безробіття на 1 квітня 2010 р. становив 4,1%, на початку року – 5,0% (торік 3,4%) від кількості населення працездатного віку. На кінець першого кварталу 2010 року зареєстровано 23 млн. 920 тис. жителів країни, які мали роботу. В квітні чисельність безробітних становила 3,8%.
 
Рівень безробіття серед молоді у віці 15-29 років, склав у квітні 8,4%, що на 0,4% менше, ніж у березні. Загальна чисельність безробітних склала у квітні 934 тис. чоловік.
 
Обсяги виробленої промислової продукції за I квартал 2010 р. порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшилось на 23,2%.
 
Випуск промислової продукції на підприємствах переробної промисловості зріс на 6,6%.
 
За березень 2010 р. порівняно з лютим 2010 р. загальний обсяг випуску промислової продукції зросло на 19,0%.
 
За підсумками першого кварталу РК стала світовим лідером в галузі суднобудування, випередивши Китай по загальному тоннажу замовлених судів. За повідомленням Міністерства економіки РК і Корейської асоціації суднобудівників, корейські компанії отримали в першому кварталі замовлення на судна загальним тоннажем 1 млн. 540 тис. тонн, що майже вдвічі перевищує обсяг замовлень, отриманих у першому кварталі 2009 року. Частка південнокорейських суднобудівників склала 51,5% загальносвітового обсягу замовлень.
 
Чотири найбільші в РК суднобудівні компанії - Hanjin Shipping, Hyundai Merchant Marine, STX Pan Ocean і Korealines - завершили перший квартал 2010 року з операційним прибутком. Hyundai Merchant Marine оголосила, що в першому кварталі 2010 р. її операційний прибуток склав 11,6 млрд. вон. Компанія Hanjin Shipping, за прогнозами фондових аналітиків також завершила квартал з операційним прибутком. Що стосується компанії STX Pan Ocean, то вона вже в четвертому кварталі 2009 року, перестала нести збитки і досягла операційного прибутку в розмірі 23,6 млрд. вон. У першому кварталі 2010 року компанія без зусиль повторила цей успіх.
 
Вартість будівельних замовлень, отриманих південнокорейськими компаніями в першому кварталі 2010 року з країн Близького Сходу та інших регіонів, досягла половини запланованого обсягу замовлень на цей рік. За даними Міністерства сухопутних і морських територій РК, вартість будівельних замовлень з-за кордону на 1 квітня 2010 року перевищила минулорічний показник за цей же період на 230%, склавши 27,94 млрд. дол. США, це 47% від поставленої Урядом РК мети на 2010 рік, що становить 60 млрд. дол. США, і 38% від прогнозу Міжнародної будівельної асоціації Кореї. Це пояснюється високою активністю південнокорейських будівельних компаній за кордоном, а також тим, що підписаний в кінці минулого року контракт на будівництво АЕС в Об'єднаних Арабських Еміратах на суму 18,6 млрд. дол. США, увійшов в статистику першого кварталу 2010 року. У минулому кварталі 174 південнокорейські компанії працювали над 105 проектами у 45 країнах.
 
Група компаній Samsung має намір до 2020 року інвестувати понад 23 трлн. вон, або близько 20 млрд. дол. США, в п'ять нових для себе галузей, включаючи сфери, пов'язані з охороною навколишнього середовища та охороною здоров'я. Гроші будуть виділені, зокрема, на розробку сонячних батарей, акумуляторів для електромобілів і світлодіодних пристроїв. Капіталовкладення очікуються також у фармацевтичну галузь і у виробництво медичного устаткування. У Samsung очікують, що плановані інвестиції дадуть у результаті щорічний обсяг продаж у 50 трлн. вон і призведуть до створення 45 тисяч робочих місць.
 
Корейська корпорація залізничного будівництва візьме участь у тендері на будівництво швидкісної залізниці в Бразилії. Як заявив президент Корейської корпорації залізничного будівництва, отримання замовлення в Бразилії відкриє південнокорейським будівельними технологіям шлях у багато країн світу. Як повідомляють бразильські ЗМІ, заявки на участь у тендері подали також японські та китайські компанії. Швидкісна дорога протяжністю 511 км має з'єднати міста Ріо-де-Жанейро і Кампінас. Будівництво повинне завершитися до 2016 року, бразильська влада виділяє на цей проект 20 млрд. дол. США.
 
Південнокорейська компанія LG Electronics уперше у своїй історії увійшла до першої десятки в рейтингу 50 найбільш інноваційних компаній світу за 2010 рік. Цей рейтинг складають американський економічний тижневик BusinessWeek і компанія Boston Consulting Group. LG Electronics вдалося зробити помітний ривок, піднявшись відразу на 20 сходинок у рейтингу, порівняно з 2009 роком, і зайняти 7-е місце. Це перший випадок, коли південнокорейська компанія опинилася в першій десятці списку. Ще двом компаніям з Південної Кореї - Samsung Electronics і Hyundai Motor - теж вдалося увійти в рейтинг найбільш інноваційних компаній світу. Вони зайняли відповідно 11-е і 22-е місця.
 
Найбільша в РК металургійна компанія POSCO направила попередню заявку на придбання контрольного пакета акцій четвертого за величиною металургійного заводу України «Запоріжсталь». У числі інших потенційних покупців підприємства - транснаціональна група Arcelor Mittal та російська компанія «Северсталь».
 
В кінці березня у провінції Чхунчхон-Намдо відбулася церемонія завершення будівництва заводу з повним металургійним циклом профільної компанії Hyundai Steel, який є другим за величиною в РК. У будівництво заводу було вкладено 6,2 трлн. вон, а його виробнича потужність становить 4 млн. тонн сталі на рік. У листопаді нинішнього року компанія Hyundai Steel введе в експлуатацію другу шахтну піч на побудованому заводі з повним металургійним циклом, що дозволить подвоїти виробничу потужність.
 


*Інформація підготовлена за даними Національного Банку Кореї, Корейського національного статистичного офісу, Корейської асоціації міжнародної торгівлі, Корейського агентства зі сприяння торгівлі та інвестиціям, інформаційної службі Президента РК та ряду Міністерств Республіки Корея.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки