Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Греція
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Події зовнішньо і внутрішньо-економічного характеру у Греції (4 квартал 2008 р.)  
Параметри: Економічні новини

 

Щодо економічних показників розвитку економіки Греції
 
Нещодавні дослідження експертної комісії Міжнародної організації економічних та промислових досліджень (ІОВЕ) свідчать про те, що основні економічні показники Греції за жовтень ц.р. досягли найнижчого рівня за останні 18 років.
 
Крім того, провідні грецькі компанії продовжують зазнавати збитків у зв’язку із значним зниженням купівельної спроможності своїх клієнтів. Так, наслідки фінансової кризи відчули на собі одна з найбільших мереж супермаркетів в країні “Альфа-Віта Васілопулос”, валовий прибуток якої знизився на 25,5% за останні 9 місяців цього року та “Емпорікі Банк”, чистий збиток якої за відповідний період склав 121,3 млн. євро.
 
В той же час, Міністр фінансів Греції Й. Алогоскуфіс запевняє, посилаючись на інформацію Національного статистичного офісу Греції, що рівень інфляції за жовтень 2008 року не перевищить 4% у зв’язку з зменшенням цін на нафтопродукти та продукти харчування в країні, що в свою чергу підтверджує тенденцію поступової реабілітації від наслідків спалаху світової фінансової кризи.
 
 
Щодо плану допомоги фінансово-банківській системі
 
В листопаді п.р. Парламент Греції прийняв, запропонований Урядом план щодо виділення 28 млрд. євро допомоги для підтримки стабільного функціонування національної банківської системи, збільшення обсягів кредитування житла та підприємств малого та середнього бізнесу. Зазначений план був також офіційно схвалений Європейською Комісією.
 
Крім того, Національний Банк Греції оголосив, що заморожує на шість місяців арешт квартир, придбаних на суму до 300 тис. євро у зв'язку з неоплаченими кредитами. Заморожуються також виплати кредитів на житло всім безробітним, які одержують матеріальну допомогу.
 
Міністр економіки та фінансів Греції Г. Алогоскуфіс поінформував, що нещодавній аналіз Європейської Комісії свідчить про значне перевищення прогнозних економічних показників Греції на листопад ц.р. середніх показників Єврозони.
 
 
Щодо прийняття бюджету на 2009 рік
 
22 грудня ц.р. Парламентом Греції було прийнято бюджет на 2009 рік, в якому, не дивлячись на можливі ускладнення внаслідок світової фінансової кризи, планується зростання економічних показників країни.
Так, в новому бюджеті передбачено зростання ВВП на 2,7%, рівня інфляції – 3%, рівня безробіття – 7,5%. Витратна частина бюджету складає майже 66 млрд. євро, з якого 12 млрд. євро піде на покриття зовнішнього боргу Греції, який на сьогодні складає близько 97% від ВВП країни. Дефіцит бюджету заплановано на рівні 3%.
 
 
Щодо масових заворушень в Греції
 
На протязі останніх трьох тижнів не вщухають в центрі Афін масові заворушення, спричинені вбивством 6 грудня 15-річного хлопця патрульним міліціонером. Під час масових заворушень, які називають найбільшими з часів відновлення демократії 1974 року, внаслідок застосування бунтівниками саморобних вибухових пристроїв, було зруйновано десятки магазинів, банків, автодилерських салонів та житлових приміщень, що спричинило мільйонні збитки. Поранення отримали близько 200 осіб, з них 10 поліцейських. Затримано 140 осіб.
 
Масові заворушення в Афінах потягнули за собою хвилю протестів і в інших містах Греції. Найбільш серйозний інцидент відбувся в Салоніках, де в акції протесту взяли участь близько тисячі осіб, в м. Патра –200 осіб. Протести на Криті та інших містах Греції пройшли більш мирно.
 
Внаслідок заворушень майже повністю була паралізована робота центральних та місцевих органів державної влади.
 
 
Щодо обрання Греції до Економічної та Соціальної Ради ООН
 
В жовтні п.р. провідні грецькі ЗМІ повідомили про обрання Греції до Економічної та Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) на 2009 - 2011 роки. ЕКОСОР належить до шести основних органів ООН та має на меті вирішення міжнародних проблем в економічній та соціальній сферах, а також в галузі охорони здоров’я, освіти та культури.
 
Крім того, за інформацією агентства, до складу Ради обрано такі країни: Кот-д’Іівуар, Гватемала, Гвінея-Бісау, Франція, Німеччина, Індія, Японія, Ліхтенштейн, Естонія, Мавританія, Марокко, Намібія, Перу, Португалія, Сент-Кітс і Невіс, Саудівська Аравія, Венесуела.
 
Всього в складі ЕКОСОР 54 члени, 18 з яких обирається до Ради щорічно на 3 роки. Інші члени можуть бути переобрані негайно. На даний час членами Ради від країн Східної Європи є Росія, Білорусь, Румунія та Молдова. Місця в Раді розподіляються за принципом географічного представництва.
 
 
Щодо участі Прем’єр-міністра в конференції
 
4 листопада ц.р Прем’єр-міністр Греції К. Караманліс взяв участь в конференції в Брюсселі, організованій Центром європейських політичних досліджень. В конференції взяли участь голова Єврокомісії Ж. М. Баррозо, президент Європарламенту Г. Петтеринг, генеральний директор Фонду Константиноса Караманліса, академік К. Сволопулос та президент Фонду внутрішньої політики і оборони Греції Л. Цукаліс.
 
У ході конференції К. Караманліс заявив, що на даний час та за теперішніх економічних обставин, громадяни як ніколи потребують від своїх лідерів реальних доказів соціально відповідального вирішення їхніх проблем. Прем’єр-міністр підкреслив необхідність кращої координації між валютно-кредитною та податковою політикою, а також фінансовим контролем. Водночас, К. Караманліс наголосив на утриманні контролю над економічною та фінансовою ситуацією в країні, відсутності помітних настроїв у грецьких громадян та заходах уряду, спрямованих на допомогу банківському сектору країни та підтримки малозабезпечених громадян.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки