Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Грузія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Щодо основних подій в економіці Грузії (станом на 05.08.09)  
Параметри: Економічні новини

 

Щодо основних подій в економіці Грузії (05.08)
 
Станом на 05 серпня ц.р., суттєвих змін в економіці Грузії не відбулося.
 
З початку серпня 2009 р., за пропозицією підприємців курортних зон (готельні комплекси, ресторани тощо), Міністерство фінансів країни перебування надало дозвіл своїм регіональним управлінням самостійно встановлювати ставку податку на майно на місцях. Разом з тим, верхня межа даного податку не повинна перевищувати 1%. На думку заступника міністра фінансів І.Гваладзе, диференціальний розрахунок даного податку сприятиме надходженню в туристичні регіони додаткових інвестицій.
 
В той же час, на фоні послаблення податкового тиску на юридичних осіб, в Грузії спостерігається все більше посилення митного режиму по відношенню до фізичних осіб. Так, згідно з рішенням грузинського уряду, сума неоподаткованого ліміту на ввезення до Грузії предметів особистого вжитку скорочується з 1.000 до 500 ларі. При цьому імпорт товарів фізичним особам без оподаткування дозволяється лише один раз на місяць. В іншому випадку, більш частий перехід кордону розглядатиметься як економічна діяльність, і громадянам доведеться сплачувати митні збори.
 
Крім того, в Грузії планується змінити режим оподаткування поштових переказів. Так, у відповідності з внесеними до Податкового кодексу поправками, з 10 серпня цього року грошовий переказ до Грузії суми до 300 ларі буде можливий без оподаткування. При отриманні переказу понад 300 ларі, особі необхідно буде пройти звичайну митну процедуру (відповідно до діючих норм, під оподаткування підпадають лише поштові перекази понад 1.500 ларі).
 
Поряд з цим, Міністерство фінансів Грузії посилює режим оподаткування і для тих громадян, які виписують товари по Інтернету. До теперішнього часу, під час придбання того або іншого товару або продукції, необхідно було сплатити лише його ціну і вартість транспортування, а товари малої вартості не вимагали розмитнення. Відтепер будь-яка посилка, вартість товару якої перевищує 300 ларі, оподатковуватиметься. Крім того, якщо виявиться, що особи часто виписують той або інший товар з-за кордону і в посилці часто опиняється продукція одного і того ж виду, ця продукція розглядатиметься як призначена для економічної діяльності і оподатковуватиметься.
 
Станом на початок серпня ц.р., Асоціацією молодих фінансистів і бізнесменів Грузії розроблено для уряду власні рекомендації з вирішення проблеми прострочених кредитів. Так, молодими експертами запропоновано створити спільну робочу групу, до якої увійдуть Міністерство фінансів, Національний банк, комерційні банки і неурядовий сектор, яка в максимально короткі строки повинна розробити єдиний економічно виправданий і прийнятний для громадськості підхід до вирішення проблеми з поверненням кредитних ресурсів. У зв’язку з цим Асоціація звернулася до Національного банку і Міністерства фінансів організувати з цього питання відповідний симпозіум. На думку представників Асоціації, в країні повинна відбутися диверсифікація проблемних кредитів. Крім того, державі необхідно також припинити процес конфіскації закладеного майна і його продаж з аукціонів, що може залишити на вулиці до 700 тис. осіб і робить соціальний фон ще більш складним. Разом з цим в Асоціації відзначають, що не є прихильниками списання кредитів.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Товари агропромислового комплексу Транспорт Транспортно-експедиційні послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки