Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
ЄС
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (станом на 09.04.2009)  
Параметри: Макроекономічні показники, Валюта, Економічні новини

 

 Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (03 - 09 квітня 2009 р.)

(За даними  польської преси )

 
Рівень дефіциту державного бюджету Республіки Польща  у 2009 р. виявився нижчим від запланованого
 
За даними Міністерства фінансів Республіки Польща  рівень дефіциту державного бюджету Республіки Польща за підсумками трьох місяців 2009 р. виявився нижчим від запланованого.
 
Дохідна частина державного бюджету Республіки Польща склала 0,9 млрд. злотих і була вищою від запланованого.
 
Водночас нижчі витрати державного бюджету, спричинені надто повільними темпами витрат з бюджету ЄС, призвели до того, що у державному бюджеті Республіки Польща  з’явились додаткові 1,3 млрд. злотих.
Таким чином, рівень дефіциту державного бюджету замість 12,3 млрд. злотих імовірно складе 10,1 млрд. злотих, тобто понад 50% запланованого річного рівня дефіциту.
 
Позитивний рівень доходів державного бюджету Республіки Польща  пояснюється також оперативним надходженням одразу наприкінці березня 2009 р. податків з прибутку підприємств (CIT) за результатами першого кварталу 2009 р.
 
Надходження до державного бюджету Республіки Польща від податку на товари та послуги (ПДВ) виявились нижчими, ніж очікувалось. З початку 2009 р. у результаті сплати ПДВ до державного бюджету надійшло на 4 млрд. злотих менше, ніж було заплановано Міністерством фінансів Республіки Польща.
 
На думку експертів, якщо така ситуація продовжуватиметься, то в державному бюджеті не вистачатиме понад 20 млрд. злотих доходу.
 
Таким чином, за підсумками першого кварталу 2009 р. до державного бюджету Республіки Польща надійшло близько 25 млрд. злотих надходжень у результаті сплати підприємствами ПДВ (у аналогічному періоді 2008 р. – 27,8 млрд. злотих).
 
Зменшення рівня надходжень до державного бюджету від сплати ПДВ пояснюється зниженим рівнем діяльності польських фірм через наслідки економічної кризи. Проте Міністр фінансів Республіки Польща все ще планує утримувати дефіцит державного бюджету Республіки Польща на рівні 18,2 млрд. злотих.
 
 
У першому кварталі 2009 р. кількість збанкрутілих фірм в Польщі зросла на 11%
 
За результатами досліджень дослідницької організації “Euler Hermes” у першому кварталі 2009 р. кількість збанкрутілих фірм в Польщі зросла на 11% (загалом ­105 фірм). На думку експертів, у квітні і травні 2009 р. ситуація погіршиться.
 
Найбільше збанкрутілих фірм нараховується у Мазовецькому і Шльонському воєводствах, які вважаються регіонами, націленими на експорт. Підприємства у цих регіонах жаліються на зменшення рівня замовлень, запізнення в оплаті за продукцію, тощо.
 
Найбільшу частку серед збанкрутілих фірм займають виробничі підприємства (31%), друге місце займають підприємства з пропонування послуг (24%).
 
 
У березні 2009 р. польські фірми мали більше замовлень на внутрішньому і зовнішньому ринках
 
Польські фірми, які не відчувають наслідків економічної кризи, за результатами досліджень, проведених експертами Торгово-економічного інституту Польщі (GSH), у березні 2009 р. мали більше замовлень на внутрішньому і зовнішньому ринках, тобто на цих підприємствах підвищилося виробництво продукції.
 
Професор Елжбєта Адамович підкреслює, що другий квартал року завжди був хорошим періодом для промисловості. Водночас, експерти зауважують, що рівень промислового виробництва у 2009 р. буде набагато нижчим у порівнянні до 2008 р.(у березні 2008 р. виробництво зросло на 9% у порівнянні з березнем 2007 р.).
 
Про можливий виробничий регрес промислового виробництва експерти радять робити висновки через два місяці. Натомість, на думку колишнього заступника Міністра фінансів Республіки Польща Станіслава Гомулки, рівень виробництва в Польщі знизився у 25 з 34 промислових галузей (машинобудування, металургійна промисловість, тощо).
 
 
Польські підприємства вдаються до крайніх методів боротьби з негативними наслідками економічної кризи звільнення працівників
 
На думку експертів, польські підприємства вдаються до крайніх методів боротьби з негативними наслідками економічної кризи. З метою зменшення рівня витрат керівництво підприємств звільняє своїх працівників, хоча, на думку експертів, існує багато інших методів.
 
У результаті проведення такої політики у Польщі нараховується 1,78 млн. безробітних, а рівень безробіття складає 11,2% ( у 2008 р. – 10,9%).
 
До підвищення рівня безробіття призвело, зокрема, повернення емігрантів за кордону, а також масові звільнення.
 
Експерти дослідної організації «European Association for People Management», після проведення відповідного дослідження серед 3300 фірм у 30 європейських країнах, прийшли до висновку, що у кризових ситуаціях сім фірм із десяти зменшують рівень працевлаштування, понад 40% задумуються над питанням звільнення тимчасових працівників, а 1/3 опитаних фірм звільняє працівників, які працюють на повну ставку.
 
На відміну від інших європейських країн, серед польських фірм найчастіше використовується третій метод боротьби з кризою – звільнення працівників.
 
Польські експерти пояснюють таку розбіжність у методах боротьби з кризою більш досконалим законодавством у інших європейських країнах у порівнянні з Польщею.
 

Польські гіпермаркети переходять на маркування товарів власними марками

 
За даними консалтингової фірми «Nielsen» у 2008 р. величина продажу товарів власних торгових марок фірм відповідала 9,1% загальної вартості продажу усіх споживчих продуктів і 8,6% загальної вартості продажу хімічних продуктів.
 
У порівнянні з Німеччиною або Великобританією (40% і 50% відповідно) така частка продажу не становить великої суми.
 
Однак, у 2009 р. ситуація на ринку відчутно зміниться.
 
За результатами дослідження фірми «4P Research Mix» випливає, що вже 18% поляків купує продукти власної марки гіпермаркетів і більше половини опитаних поляків планує здійснювати такі покупки у майбутньому.
 
На думку експертів, впровадження такої політики призведе до збільшення не лише попиту, але й пропозиції на товарному ринку. Завдяки простій упаковці товарів гіпермаркетів товар може бути дешевшим навіть на 30 - ­40% від товарів провідних марок.
 
Польська економіка здається стабільною
На думку експертів, польська економіка на перший погляд здається стабільною, а після приєднання Польщі до зони євро позиції Польщі можуть зміцнитись ще більше.
 
Прогнози експертів опираються на основних економічних показниках Польщі.
 
Рівень дефіциту державного бюджету (стан виконання державного бюджету у II кварталі 2009 р. на рівні -5,2 млрд. злотих) і внутрішнього боргу (423,6 млрд. злотих у січні 2009 р.) формуються на відносно низькому рівні у порівнянні з іншими країнами зони євро.
 
Рівень інфляції також є відносно низьким.
 
Експерти відзначають також зовнішню стабільність Польщі (йдеться про стан платіжного балансу, рівень закордонних інвестицій, тощо).
 
У рейтингах агенцій Fitch IBCA, Moody’s, Standard and Poor’s Польща займає відповідно позиції A-, A2 та A-, після неї на другому місці знаходиться Словаччина (A+, A1, A+), Чехія (A+, A1, A+), Угорщина (BBB, A3, BBB), Естонія (A-, A1, A), Литва (BBB+, A2, BBB+), Латвія (BBB-, A3, BBB-), Румунія (BB+, Baa3, BB+) і Болгарія (BBB-, Baa3, BBB).
 
Щодо показників стану платіжного балансу Чехія і Польща володіють найкращими показниками. За даними першого півріччя 2008 р. обидві країни мали найнижчі показники дефіциту платіжного балансу.
 
 
Наприкінці I кварталу 2009 р. сума дотацій ЄС для Польщі склала 1,8 млрд. злотих
 
 
За останніми даними Міністерства регіонального розвитку  Республіки Польща наприкінці кварталу сума дотацій ЄС для Польщі склала 1,8 млрд. злотих. Водночас, до кінця 2009 р. Уряд  Республіки Польща хоче звернутись до Європейської комісії щодо надання допомоги ЄС на суму 16,8 млрд. злотих.
 
Експерти вважають, що якщо з Брюсселя буде надалі надходити допомога у такій малій кількості, то Уряду Республіки Польща не вдасться реалізувати свої плани щодо підтримки польської економіки .

 
Польща може виграти серед інших країн в економічних рейтингах
На думку експертів американської торгово-промислової палати в Польщі, Уряд Республіки Польща може використати світову кризу для підвищення конкурентоспроможності польської економіки.
 
Експерти вважають, що Польща може виграти серед інших країн в економічних рейтингах у той час, коли економіка інших держав переходить у стадію регресу.
 
Перевагами Польщі, на думку представників американської ТПП, є дешева робоча сила і висококваліфіковані кадри. Однак, експерти також переконані, що Польщі необхідно мати висококваліфіковану дипломатичну службу, яка могла б притягнути закордонних підприємців.
 
Міністр закордонних справ  Радослав Сікорський нещодавно переконував, що новий заступник Міністра закордонних справ Республіки Польща  Павел Войчєховські є саме тим висококваліфікованим представником дипломатичних кіл Польщі, який уміло займатиметься економічними питаннями в польській дипломатії.
 
Міністр Радослав Сікорський переконаний, що у 2009 р. Польща втримається на рівні додатних показників економічного розвитку.
 
 
Діаграми курсу польського злотогопо відношенню до основних світових валют

 
 
Найвища вартість американського долара протягом 03 – 09 квітня  2009 р. -3,4140 злотих , а на минулому тижні -3,5779 злотих (2009-03-30).
 
Найвища вартість євро протягом 03– 09 квітня 2009 р. -4,5101 злотих , а на минулому тижні -4,7191 злотих (2009-03-30).

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки