Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Бельгія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Щодо основних події, пов’язаних з фінансовою кризою (станом на 21.05.09)  
Параметри: Економічні новини, Енергоносії, Товари чорної металургії, Інше машинобудування

 

Щодо основних події, пов’язаних з фінансовою кризою

 
 
L’Echo, 15.05.09. За даними європейської асоціації виробників автомобілів, об’єми продажу нових автомобілів продовжують знижуватися уже 12 місяців поспіль, а у квітні місяці впали на 12,3%. Загалом за період 2009 року, об’єми скоротилися на 15,9% (у січні на 27%, в лютому на 18,3%, в березні на 9%). Завдяки державним виплатам при утилізації старого автомобіля, які практикуються в деяких країнах ЄС, продаж дещо пожвавився. В цілому було продано 1 251 863 авто у 28 країнах ЄС. У Німеччині продаж зріс на 19% у квітні, натомість у Франції, Італії, Великобританії та Іспанії – скоротився відповідно на 7%, 8%, 24% та 46%. Для стимуляції продажу іспанський уряд встановив на цьому тижні виплату на рівні 2000 євро при утилізації автомобіля. Ситуацію в Центральній Європі досить контрастна: в Польщі +2%, в Чехії + 19%, +44% у Словаків, -50% в Угорщині та Румунії. Разом з тим, за останні три місяці у автопромисловому секторі ЄС загалом зафіксовано тисячу днів виробничого простою. І це єдиний засіб, який знайшли підприємства для протидії кризі. За найоптимістичнішими прогнозами падіння продажу на 2009 сягне 25%. Європейська асоціація автовиробників нагадує, що автомобільний сектор - це рушійна сила економіки. Кожне десяте робоче місце в ЄС безпосередньо чи опосередковано залежить від даного сектору. 27 країн ЄС щорічно отримують 381 млрд євро у формі податків пов’язаних з користування автомобілями. Передбачається, що максимальні показники у автобудівній сфері, отримані півтора року тому, будуть досягнуті не раніше 2015 року. Крім того, велика загроза існує від експансії південнокорейського виробника. На даний момент Єврокомісія та Парламент обговорюють з Південною Кореєю угоду щодо вільного продажу автомобілів, що викликало незадоволення у європейців. Щороку країна ПК виробляє 3,5 млн авто з них 73% йдуть на експорт. 
 
*** У час кризи підприємствам стає дедалі складніше уникнути ризиків неплатоспроможності клієнтів. З огляду на це міністр фінансів Бельгії Д.Рейндерс подасть на розгляд Кабінету міністрів пропозицію щодо надання спеціальної державної допомоги у вигляді часткового погашення страхових внесків. Цей інструмент разом з відміною оподаткування страхових кредитних внесків має подвоїти кредитні лінії. Загальний обсяг державної допомоги варіюється в межах 100–300 млн. євро. За даними федерації бельгійських підприємств та дилерської агенції CriOn підприємницькі кредити перевищують у 5 разів суму короткострокових банківських кредитів наданих підприємствам. У середовищі business-to-business 80% підприємств надають кредити своїм клієнтам, іншим підприємствам, у формі відстрочки оплати від 1 до 4 місяців. Зараз це стало набагато складніше робити через затримки у виплатах та вимогу постачальників розраховуватися скоріше. У Франції така система діє з початку року, вартість допомоги становить 5 млрд євро, але застосовується лише до французьких підприємств. Оскільки експортні ринки для бельгійських підприємств є дуже важливими, міністр фінансів вважає, що поле застосування механізму буде ширшим. Підприємствам потрібно правильно інформувати кредитного страхового агента, оскільки на відміну від банку, який видає кредити лише на основі гарантій, перші надають кредитні лінії на основі детальної облікової інформації підприємства.            
 
*** Квартальні результати діяльності провідної бельгійської мережі супермаркетів „Delhaize” фіксують неймовірне для кризового періоду зростання обсягів продаж: у США на 69%, у Бельгії на 23%, Греції на 7%, на 1% в Індонезії. Delhaize мало представлений на широких міжнародних ринках, особливо країн, що розвиваються. Він залишив Словаччину, оскільки вважався там занадто дорогим, Чехію, де хоч і мав успіх, але мав обмежену кількість магазинів. Оскільки країни з перехідною економікою, як вважають провідні економісти, мають великий потенціал, то Delhaize прогне там розширити свою діяльність. Що ж до його конкурентів, то французький „Carrefour” працює в 31 країні, в Європі реалізував 88% своїх продаж із них 44% у Франції, в Латинській Америці 12%, Азії 7%. Інший бельгійський супермаркет „Colruyt” реалізує лише 15% свого товарообігу за кордоном. Він залишив Нідерланди, має лише один магазин у Люксембурзі, 40 у Франції, де викупив мережу „Ripotot”.
 
*** Позика від європейського Центробанку у 150 млн. євро, виділена цими днями франко-бельгійському банку „Dexia” стане значним імпульсом для розвитку екологічно чистих видів енергії. Таке фінансування для Бельгії здійснюється вперше, хоча ЄЦБ уже надав кредитні лінії іншим десятьом країнам ЄС. Dexia створить спеціальну програму по фінансуванню проектів “BEI Dexia Renewable Energy”. Програмою зможуть скористатися приватні підприємці, держустанови та представники не торгівельного сектору. Проекти, які зможуть отримати фінансування будуть направлені на розробку сонячної, вітрової енергії, використання біомаси та покращення енергоефективності. Натомість проекти щодо біопалива були відхилені. Відібрані проекти будуть фінансуватися максимум на 50% завдяки виділеним кредитним лініям, решту бере на себе Dexia. Завдяки такому партнерству 300 млн євро будуть інвестовані у сектор відновлювальної енергії в Бельгії та Люксембурзі. На такі цілі ЄЦБ у 2008 виділив кредити на загальну суму 2,2 мрлд євро. Dexia поступово стає одним із світових лідерів по фінансуванню такого типу проектів (6% ринку відновлювальної енергії).
 
L’Echo 16.05.09. У своїй статті бельгійський політолог T. де Вільде д’Естмель надає оцінки певним геополітичним процесам відносин ЄС-Росія: “ЄС купує енергоресурси в Росії, а зовнішня торгівля останньої на 50% здійснюється в ЄС. Виходячи з такого положення можна було б інвестувати в транспортний та нафтогазовий сектор Росії з метою створення з цією країною так званого „комплексу безпечності”. У цій географічній зоні знаходиться Україна та Грузія, які викликали напруження у відношеннях між ЄС та Росією. Політолог вважає: ”Необхідно аби обидва партнери прийняли рішення не робити в цих країнах нічого такого, що могло би зашкодити одному з нас”. Інша проблема в тому, що росіяни, хоч і вважають себе в більшості європейцями, але з недовірою ставляться до ЄС вважаючи його „пронатівським”.
 
Le Soir 18.05.09. 15 травня з ініціативи Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) близько 40 тисяч робочих з різних країн ЄС провели масову демонстрацію біля штаб-квартири Європейської комісії у Брюсселі, вимагаючи більш рішучих дій на захист їхніх робочих місць в умовах економічного спаду. ЄК прогнозує, що рівень безробіття в 16 країнах єврозони зросте до 9,9% цього року та до 11,5% - наступного, що буде найвищим показником з часу закінчення ІІ Світової війни. „Ситуація є поганою на сьогодні та вона погіршуватиметься протягом цього року та наступної зими,” - заявив Джон Монкс, голова ЄКП. За його оцінкою, економічна ситуація в країнах Європи може зазнавати коливань та навіть моментами покращуватися, але з точки зору безробіття вона виглядає дуже складною.   
 
L’Echo 19.05.09. Незважаючи на кризу, від якої особливо потерпає авіапромисловість, на найбільшому у світі солоні в Лебурже (Франція), яка відбудеться 15-17 червня ц.р., бельгійських представників буде більше, ніж в минулому році. Координує бельгійський проект валлонська експортна агенція AWEX, фламандська Flandres Investment & Trade та авіабудівельна компанія Gebecomа. Вартість участі становить 856,431 тис. євро. Серед найбільших програм – заміна в найближчі десять років літаків класу А320 і 737, лідерів продаж компаній Airbus i Boeing, а також інвестиційна підтримка проекту A350XWB.
 
19.05.09 Прес-служба Уряду Великого Герцогства розповсюдила повідомлення про підписання Міністром культури, вищої освіти і досліджень Ф. Білтженом та Президентом Національного агентства космічних досліджень Франції (CNES) Я.д’Ескатом рамкової двосторонньої угоди про співробітництво в космічній галузі. Зазначається, що укладена угода є першою двосторонньою угодою Великого Герцогства з однією із країн учасниць Європейського космічного агентства. Він переконаний, що досягнуті домовленості сприятимуть посиленому співробітництву між двома країнами у наукових галузях, розвитку космічних матеріалознавчих технологій, проведенню спільних досліджень, обміну науковцями та реалізації Національної програми дій у науковій сфері і космічних технологіях.
 
Нагадаємо, що НКАУ започаткувало у 2007 р. співробітництво з люксембурзькою SES Astra, яке наразі втратило активність з боку української сторони. 
 
L’Echo 19.05.09. Одна із статей видання вивчає формулу т.зв. соціального ПДВ, покликаного фінансувати частку соціальних відрахувань завдяки збільшенню самого ПДВ на національні чи імпортовані споживчі товари. На всі товари та послуги ймовірно буде підвищено ПДВ, але соціальні відрахування у національному виробництві зменшаться. Наприклад, товар коштує 100 без ПДВ або 121 з ПДВ. Припустимо, що соцвідрахування закладені в ціні без ПДВ – 12. Знижуючи їх на 5, ціна без ПДВ буде 95. Щоб зберегти ту саму ціну з ПДВ, тобто 121, податкова ставка ПДВ збільшиться з 21% до 27,3%. Таким чином вартість виробничих витрат не зміняться.
 
L’Echo 20.05.09. Впродовж останніх тижнів було зупинено діяльність комплексу „Ougrée”, сталеливарного та прокатного цеху „Chertal”. Закриття останньої доменної печі цього вівторка взагалі поставило під сумнів існування льєжського філіалу компанії „ArcelorMittal”. За таких умов, чавун має надходити з заводу в Дюнкерку (Франція). Закриття печі призведе до звільнення 1 000 осіб. Керівництво заявляє, що це тимчасові вимушені заходи, проте не зазначає коли саме відновиться повна фаза виробництва. За останні 6 місяців попит на сталь упав на 40 %. Загалом у цьому році передбачається зниження попиту на металопродукцію на 15-20%.
 
*** За результатами „стрес-тесту” проведеного Міжнародним інститутом розвитку менеджменту у 57 країнах світу, першою країною, яка вийде з економічної кризи буде Данія. Бельгія займає лише 35 позицію. Дослідження роз’яснює: якщо бельгійські підприємства знаходяться на відносно високому конкурентному рівні (26 місце із 57), то їхнім зусиллям перешкоджають державні адміністрації. У цьому питанні Бельгія знаходиться на 47 місці разом з Польщею та Росією. Федерація бельгійських підприємств вимагає від державних органів кращого регулювання та підвищення на 3% ефективності у роботі. За задими ОБСЄ у Бельгії забагато чиновників – на 100 чоловік нараховується 4 чиновника, а їхні зарплати були необґрунтовано підвищені.
 
*** Після початку світової кризи, і особливо після німецького скандалу щодо ухиляння від сплати податків через Ліхтенштейн та після G20, почався бій з податковим шахрайством. Міністр економіки Бельгії виступив за запровадження з 2010 системи обміну податковою інформацією між різними установами ЄС, а також за зняття банківського секрету в разі підозри у податковому шахрайстві та за вдосконалення регуляційних механізмів.
 
20.05.09 Національне статистичне агентство Люксембургу „Statec” оприлюднило дані про рівень середньої зарплати у різних сферах бізнесу Великого Герцогства.
 
Найвищу зарплату отримають:
працівники фінансового сектору – її середній рівень становить 5,148 тис. євро,
співробітники юридичних фірм та компаній, що працюють у сфері інформаційних технологій, отримають у середньому 4 тис. євро,
будівельники – 2,7 тис.,
представники готельного бізнесу та сфери громадського харчування – 2,099 тис.
 
Середня зарплата робітників жіночої статі становить 3,446 тис. євро, що на 350 євро менше, ніж у чоловіків.
 
20.05.09 Уряд Люксембургу інформує, що цього дня Міністр фінансів країни Л. Фріден та Посол США у Люксембурзі А.Вагнер взяли участь у церемонії підписання Протоколу про взаєморозуміння, яким вносяться зміни до Конвенції від 1996 року про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням між США та Люксембургом. Підписання цього документа, за оцінкою офіційних джерел, стало ключовим моментом в конкретизації урядових зобов’язань Люксембурга від березня ц.р. щодо рамкової конвенції Організації з питань співробітництва та економічного розвитку (ОСЕР) стосовно міжнародної взаємодії в податковій сфері. Протокол передбачає обмін інформацією щодо індивідуальних справ у відповідь на запити фіскальних адміністрацій обох країн, починаючи з 2009 податкового року та у майбутньому. Водночас, домовленості не передбачатимуть автоматичного обміну банківською інформацією та відповідей на загальні запити. Крім того, в офіційному прес-релізі відзначається, що підписання зазначеного Протоколу стало першим прикладом укладення подібних домовленостей між Люксембургом та країнами-членами ОСЕР і Великої двадцятки, що свідчить про чудові політичні та економічні відносини між двома країнами, а також сприяє подальшому зміцненню їх торговельного партнерства.
 
Нагадаємо, що Мінфін України наполягає на продовженні переговорів щодо внесення змін до Конвенції з Люксембургом 1997 р. щодо уникнення подвійного оподаткування. Нератифікація Україною до цього часу Конвенції суттєво гальмує розвиток двостороннього економічного співробітництва.
 
LeSoir 21.05.09. Прем’єр-міністр Бельгії Г.Ван Ромпей застеріг, що уряд Фландрії на наступний рік може розраховувати на фінансування, що буде на 2 млрд. євро меншим, ніж у цьому році. У зв’язку з цим урядовець пропонує політичним партіям не роботи електоральних обіцянок, яких вони не в змозі будуть виконати, зокрема щодо скорочення податків. Прем’єр зазначив, що він краще, ніж будь-хто, усвідомлює, що 2009 та 2010 рр. будуть важкими з точки зору бюджетної ситуації. Як відомо, регіональні вибори стартують у Бельгії 7 червня. 
 
Станом на 21.05.09 в Бельгії зареєстровано п’ять випадків захворювання на грип A/H1N1. Уряд Бельгії має намір найближчим часом укласти контракт з однією з фармацевтичних компаній на створення вакцини від вірусу цього грипу для всього населення Бельгії. Для цього уряд країни замовить 20 мільйонів доз вакцини, тобто в середньому по дві дози на кожного бельгійця. На думку експертів, розробка нової вакцини займе від 3 до 6 місяців. Вартість контракту оцінюється в 150 мільйонів євро.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки