Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Бельгія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Полтавська обласна державна адміністрація
«Структура сайту влаштовує, інформація доступна для зацікавлених користувачів, функціональні можливості сайту відповідають потребам»

Украинские нефтепродукты
Щодо основних події, пов’язаних з фінансовою кризою (станом на 25.04.09)  
Параметри: Економічні новини

 

Щодо основних події, пов’язаних з фінансовою кризою
 
17-24 квітня 2009 р.
 
16.04.09 видання L’Echo інформує, що на відміну від інших європейських країн фінансова криза не викликала обвалу на ринку нерухомості в Бельгії, хоча уповільнила темпи росту цін у всіх регіонах і на всі товари. Після збільшення на 13% у 2006 та на 10% у 2007 ціни на приватні будинки підвищилися лише на 5% протягом 2008 і досягли середньої відмітки в 172 509 євро. Проте за останні три місяці 2008 ціни впали на 2,2%, а кількість трансакцій зменшилася. Темпи росту цін на квартири також зменшилися з 7% до 4% (середня вартість становить 174 176 євро). Така ж ситуація із ділянками під забудівлю (зменшення з 8% до 4%, тобто 83.50 за квадратний метр). Хоча як переконаний керівник інформаційного відділу комітету статистики Ф.Веркрюісен, не варто поки що говорити про структурну кризу. Найдорожчим місцем вважається столичний регіон, а саме комуна Волюв-Сент-Пьер (Woluwe-Saint-Pierre), де середня вартість будинку становить 449 793 євро, в той час як в найдешевшій комуні Колфонтен (Colfontаine) з середньою вартістю 81 931 євро. Прогнози на поточний рік, незважаючи на всю свою суперечливість, невтішні. Внаслідок погіршення економічної кон’юнктури та умов фінансування ціни можуть знизитися на 8% у цьому році, а за прогнозами експертів банку ING до 16% в найближчі 3 – 4 роки.
 
16.04.09 видання L’Echo повідомляє, що цими днями до бельгійського парламенту були передані спеціальні рекомендації, розроблені провідними експертами в рамках комісії по боротьбі із наслідками фінансової кризи. Рекомендації, зокрема, передбачають посилення контролю за системними фінансовими закладами (банками та страховими компаніями). Передбачається створення групи досвідчених фінансових аналітиків, які будуть відслідковувати та аналізувати стратегічні напрямки фінансових установ. Також передбачається посилити внутрішню систему контролю через проведення внутрішнього аудиту, який зазвичай не є незалежним оскільки знаходиться в руках вищого керівництва. Планується також: - перетворити Комітет з фінансової стабільності на ефективного посередника між Комісією з фінансових, банківських та страхових питань (забезпечує мікро-контроль) та Національним банком (здійснює макро-контроль); - підтримати міжнародні пропозиції щодо зміцнення власних резервів банків та використовувати прості коефіцієнти, як наприклад, коефіцієнт максимальної заборгованості; - захистити споживачів, дозволяючи регулятору заборонити певні фінансові продукти, походження яких не відповідає нормам, посилити контроль за емітентами фінансових продуктів.
 
Усвідомлюючи, що Бельгія не зможе сама запобігти кризі, експерти звертаються до європейських інституцій з метою посилення регулювання за фінансовими рейтинговими агентствами, які уникають будь-якого судового контролю, в той час як помилка при визначенні рейтингу може призвести до негативних наслідків для багатьох установ. Також передбачається скасувати „податкові раї”.
 
21.04.09 видання L’Echo: Щорічний звіт Єврокомісії „Рапекс” зазначає, що близько 60% усіх небезпечних нехарчових товарів, які потрапили на територію ЄС у 2008 р. надходять із Китаю. Головними жертвами стають діти: іграшки становлять третину конфіскованої продукції, 11% електроприладів, 6% товарів для догляду за немовлятами, 9% текстильної продукції. Такі товари можуть спричинити тілесні пошкодження (20%), хімічні отруєння (20%), удушення (16%), електрошок (15%) або викликати пожежу (10%). У 2008 близько 100 видів товарів китайського походження було визнано небезпечними у Бельгії. Як зазначає відповідальний євркомісар М.Кунєва: ”Криза не повинна служити приводом для зниження якості та безпечності продукції. Безпека – це не розкіш.”
 
21.04.09 видання L’Echo: Після того, як темпи зростання ВВП Бельгії досягли 1,1% у 2008, МВФ прогнозує уповільнення економіки на 3,8% у 2009, хоча уряд Г.Ромпея висуває менш песимістичну цифру у 1,9%. У вівторок МВФ опублікував звіт в якому оцінює наслідки фінансової кризи у 4 000 $ млрд, падіння світового ВВП на 1,3% у 2009 і передбачає часткове відновлення економічного росту лише у 2010 р. з підвищенням на 1,9%. В зоні євро спад діяльності сягне 4,2%, а рівень інфляції становитиме майже 2%. Передумовами нормалізації ситуації є по-перше контроль за тим, щоб фінансові установи мали достатньо ліквідних засобів; по-друге – відслідковувати і оздоровлювати непродуктивні активи і по-третє – рекапіталізувати слабкі, але гідні довіри установи.
 
23.04.09 видання L’Echo: Розпочалися роботи по будівництву тунелю, який забезпечить пряме залізничне сполучення (як для швидкісних, так і для звичайних поїздів) національного аеропорту Завентем з Антверпеном та Брюсселем. Проект „Діаболо”, який реалізує компанія Інфрабел (Infrabel) фінансується на 250млн євро державними коштами та на 290 млн приватно-державним сектором. Введення об’єкту в повну експлуатацію передбачено на 2012 рік.
 
23.04.09 видання L’Echo: Як свідчить дослідження проведене компанією McKinsey на замовлення федерації бельгійських підприємств, Бельгія неекономно використовує енергоресурси. Три сектори (дорожній транспорт, промисловість та нерухомість) споживають 90% всієї енергії, тобто 333 млн барелів у нафтовому еквіваленті (БНЕ) із 368 спожитих у 2005. Передбачені на сьогодні заходи щодо економії енергоресурсів зменшать споживання лише незначним чином – до 366 БНЕ до 2030 р. Споживання енергії сектором нерухомості на 70% більше ніж середньоєвропейський показник. За умов інвестування у цей сектор 24 млрд євро, зокрема у теплоізоляційні та освітлювальні матеріали, до 2030 р. вдасться знизити енергоспоживання на 50%, тобто на 61 БНЕ та створити додатково 20 тис робочих місць. Дорожній транспорт споживає 83% всього транспортного пального. Інвестуючи у цей сектор 10 млрд євро, зокрема на створення електричних авто, до 2030 р. вдасться знизити на 25% споживання палива і створити близько 15 тисяч робочих місць. Незважаючи на те, що за п’ять років було знижено енергоспоживання у промисловості на 20%, цей сектор залишається досить енергоємним. За умов інвестування 5млрд, можна буде зменшити показник на 20%.   
 
23.04.09 видання L’Echo: Як зазначає союз валлонських підприємств (UWE), за останні шість місяців ділова активність значно знизалася. 53% підприємств стверджують, що працювати на експорт наразі нерентабельно. Половина з них припинала інвестиційні заходи, а інша – до цього готується. 23% валлонських підприємств планують скоротити чисельний склад працівників, проте 14% - навпаки, збирається його збільшити. Зниження ВВП валлонського регіону за прогнозами UWE становитиме 2,8%. Директор економічного департаменту союзу підприємців вважає, що необхідно продовжувати виконання плану Маршалла що найменше впродовж 5 – 10 років, щоб пом’якшити наслідки кризи. 
 
24.04.09 видання L’Echo: На звернення торгового суду Антверпена, Європейський суд прийняв рішення, яке має покласти край забороні суміжної продажі товарів (наприклад, продаж телефону за низькою ціною при підписанні абонентського контракту). Законопроект має бути прийнятий Радою міністрів цього літа. Як стверджують у фередації підприємств Бельгії ця заборона негативно впливала на торгівлю та не дозволяла споживачам у повній мірі користуватися спеціальними знижками та акційними пропозиціями. Противник законопроекту -  бельгійський міністр середнього класу С.Лярюель побоюється, що це дозволить комерсантам приховати справжню ціну та ввести в оману споживача.
 
24.04.09 видання L’Echo: Найбільші бельгійські виробники вапна компанії “Лоіст” та “Кармен” несуть збитки через кризу, яка вдарила по сталеливарних підприємствах – головних споживачах вапна, яке використовується для виробництва сталі. “Кармен” зменшила об’єми виробництва на 30-50% після того як втратила таких клієнтів як “Арселор Міттал”, “Карбід” та “Сідмар”. Компанія змушена була звільнити всіх тимчасово зайнятих робітників і планує через дочасні пенсії зменшити чисельний склад кадрів на 10%. Її конкурент “Лоіст” знижує виробництво на 15-20% та планує звільнити до 40 працівників із загальної кількості 250 осіб.
 
24.04.09 видання L’Echo: Вінтон Серф, один із винахідників протоколу ТСР/ІР, який використовується для функціонування всесвітньої мережі, на конференції в бельгійському представництві “Google” заявив, що Інтернет знаходиться лише на початку свого розвитку. Лише 23% населення землі має доступ до мережі і всього 15% користувачів мобільних телефонів мають доступ до мобільного Інтернету. Головними пріоритетами є зміцнення безпеки та вироблення єдиних стандартів для комунікаційних систем, які використовуються в космосі.
 
24.04.09 видання L’Echo: З річним товарообігом в 400 млн євро бельгійська поштова компанія ”ВРІ - Belgian Post International” виступає одним із лідерів на європейському ринку кур’єрських послуг, після DHL (2 млрд євро), французької (700 млн) та швейцарської (700 млн) пошти. Після злиття двох малорентабельних філіалів “Кіло пост” і “Таксі пост” у 2002, компанія “ВРІ” подвоїла свою результативність. На сьогодні вона присутня у 10 європейських країнах, в Північні Америці та Азії (Малайзії, Гонконгу та Індії). Загальна тенденція росту діяльності компанії – 15% на рік. Проте, наслідки кризи дають про себе знати – за перший квартал замовлення зменшилися на 10%.
 
25.04.09 видання L’Echo: До сьогодні для створення приватного підприємства в Бельгії необхідно було мати 18500 євро статутного капіталу. Проте зараз, коли знизилася кон’юнктура та ускладнилися умови отримання кредитів, рада міністрів схвалила в п’ятницю попередній законопроект щодо створення нової форми підприємства – SPRL-Starter (приватне підприємство з обмеженою відповідальністю - початківець), із статутним капіталом в 1 євро. Необхідною умовою для такого підприємства є: засновник має отримати схвальну оцінку свого бізнес-проекту, після п’яти років перевести „стартове” підприємство в класичну форму, нести відповідальність в разі банкротства за перші 3 роки тощо. Проте, цей проект викликає побоювання серед окремих експертів, які вважають, що він призведе до численних банкрутств. Схожа система працює в Великобританії, де можна створити ТОВ без статутного капіталу та у Франції, де підприємство можна створити, направивши по Інтернету у відповідну установу спеціальну заяву. Соціальні та інші відрахування вираховуються в залежності від доходності фірми.
 
25.04.09 видання L’Echo: Європейський банк реконструкції та розвитку інвестує 500 млн євро (у формі капіталу чи кредитних ліній) у країни Балтії, зокрема в підприємства енергетичного сектору. ВВП Латвії за цей рік може знизитися на 12%, Литви на 10,5%, Естонії на 8,5%.Європейський інвестиційний банк та МФВ інвестують відповідно 6 млрд та 20 млрд євро в польську економіку. Головна ціль – відновити довіру підприємств та учасників ринку до цього регіону. Опитування проведене серед 300 директорів міжнародних компаній, представлених в Україні, Росії, Чехії, Польщі показало, що 63% респондентів вважають, що економічна ситуація в цих країнах погіршиться.
 
25.04.09 видання L’Echo: За березень 2009 р. у Бельгії було тимчасово звільнено близько 313 тис. робітників. За три місяці їх кількість зросла в двічі. Наслідки кризи сильно відчутні у Фландрії, зокрема в галузі промисловості, де зареєстровано дві третини усіх тимчасово безробітних. Загальний рівень безробіття за останній місяць у Бельгії зріс на 5% (+ 21 000 безробітних). Для покращення ситуації уряд пропонує такі заходи для підприємств: тимчасове зменшення робочого часу (що приведе до зменшення підприємницьких відрахувань) та тимчасове припинення дії трудового контракту в індивідуальному та колективному порядку. Проте консенсусу щодо цих заходів на даний момент поки що не досягнуто.
 
25.04.09 видання L’Echo: За даними бельгійського центробанку, громадяни країни втратили 106,7 млр євро у 2008 р. внаслідок знецінення фінансових активів. Цей показник менший, ніж був прогнозований – 150 млрд. Таким чином чистий фінансовий прибуток бельгійців зменшився на 11% (- 75,6 млрд) порівняно з 2007. За даними банку, починаючи з третього кварталу 2008 кількість громадян, які вкладають гроші в акції не зменшилась. Натомість знизилася кількість тих, хто вкладає в інвестиційні товариства зі змінним капіталом. За три останні місяці грошові потоки до ощадних рахунків збільшилися на 7,1 млрд євро. Кількість виданих іпотечних кредитів також зросла, що свідчить про ефектність механізму зниження відсоткових ставок. Це в свою чергу підвищило на 7,9% загальну заборгованість громадян. За останній рік короткострокові та безстрокові вклади також зросли.  

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки