Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Бельгія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Огляд економічних подій в Бельгії та Люксембурзі (07.04)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, Макроекономічні показники, Економічні новини, Енергоносії, Товари чорної металургії, Фінансові послуги

 

Огляд економічних подій в Бельгії та Люксембурзі
 
 
31 березня - 09 квітня 2009 р.
 
 
У 2008 фінансовому році Fortis потерпів збитки
 
31.03.09 видання „L’Echo» повідомляє, що холдингова компанія Fortis повідомила, що чисті збитки компанії у 2008 фінансовому році склали 28 млрд. євро, незважаючи на те, що підрозділу Fortis Insurance Belgium вдалося закінчити минулий фінансовий рік з чистим прибутком у 6 млн. євро (у 2007 році прибуток компанії сягав 522 млн. євро.).
 
В комюніке, опублікованому 31.03.09, Fortis Holding пояснює, що його негативне сальдо 2008 р. було частково компенсовано прибутком від продажу нідерландської частини страхової діяльності компанії (2 млрд. євро).
 
Але, враховуючи втрати, пов'язані з продажем банківської частини діяльності (-29,7 млрд. евро), цей прибуток залишився майже непоміченим.
 
Нагадаємо, що 29 вересня і 3 - 6 жовтня 2008 р. компанія Fortis уклала декілька угод, які призвели до перепродажу всієї банківської частини її діяльності і значної частини страхової діяльності.
 
В кінці 2008 року, власні активи холдингової компанії досягли 7,9 млрд. євро, тобто, „вище мінімальної відмітки 5,4 млрд. євро, необхідної для забезпечення страхової діяльності”, наголошує Fortis.
 
Після укладення угоди про придбання Fortis французьким BNP Paribas (на сьогодні вартість операції оцінюється вже у 14,5 млрд. євро), а також після погашення заборгованостей, чисті вільні оборотні кошти холдингу склали 3,3 млрд. евро.
 
Fortis став однією з найбільших жертв фінансової кризи серед гігантів європейського ринку банківських послуг.
 
 
Бельгія. Скорочення інфляції як результат зменшення обсягів економічного зростання
 
01.04.09 видання „L’Echo» інформує, що, за повідомленням Міністра підприємництва і адміністративних реформ Бельгії В. Ван Квікенборна, інфляція скоротилася в країні до найнижчого рівня з грудня 1998 р.: з 1,93% у лютому до 0,62% у березні 2009 р., в той час як в єврозоні вона тримається на рівні 1,2 %.
 
Падіння пов’язують із зниженням цін на енергопродукти.
 
Так, ціна на природній газ за останній період впала на 11%, на електроенергію - на 2%, на автомобільне пальне - на 0,8%.
 
Водночас, Міністр відзначив, що відчутне підвищення цін спостерігається у таких сферах, як ресторанний бізнес, утримання транспортних засобів та оздоровчих послуг.
 
За оцінками експертів бельгійського аналітичного центру „Ітинера”, зниження рівня інфляції в країні є також логічним результатом зменшення обсягів її економічного зростання.
 
Навіть без урахування зниження цін на нафту, на думку експертів, інфляція у березні мала б бути 2,3 % у порівнянні з 3% у вересні 2008 р. та 5,9% в літній період минулого року.
 
Якщо рівень інфляції продовжує падати незалежно від мінливих цін на енергетичні ресурси, то це свідчить про те, що економіка країни переживає серйозний занепад, підсумовують автори дослідження.       
 
 
Погіршення прогнозів для світового ВВП
 
01.04.09 видання „Belga» повідомляє, що за прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings скорочення світового ВВП в цьому році складе 2,7%, що навіть гірше за прогнози Світового Банку у 1,7%.
 
Таке погіршення прогнозів по світовій економіці викликано різким погіршенням фінансової ситуації, йдеться в дослідженні.
 
"Глобальна рецесія виявляється глибшою, ніж ми очікували", - повідомляє Fitch.
 
"Це буде перша рецесія в сфері виробництва з часів Другої Світової Війни", - визнає Всесвітній Банк.
 
Прогнозується зниження ВВП на 3% в країнах - членах ОЄСР та на 2% в інших високорозвинених країнах.
 
 
Ціни на нафту дещо підвищилися
 
01.04.09 видання „L’Echo» повідомляє, що за підсумками торгів 31 березня 2009 р. ціни світового ринку на нафту на провідних нафтових біржах дещо підвищилися.
 
Офіційні ціни нафтових ф'ючерсів на постачання нафти в наступні місяці склали: у Лондоні на Inter Continental Exchange Futures - IPE Brent Crude - 49,23 (+1,24) дол./барель; у Нью-Йорку на New York Mercantile Exchange - Light, Sweet Crude Oil - 49,66 (+1,25) дол./барель.
 
 
Arcelor Mittal посилює заходи економії
 
03.04.09 видання „L’Echo” інформує, що, враховуючи несприятливу економічну кон'юнктуру, Arcelor Mittal оголосив про нові заходи, направлені на пристосування свого виробництва до стабільно низького попиту.
 
Про це керівництво компанії повідомило на зборах профспілкового комітету підприємства, які відбулися 25 березня в Люксембурзі.
 
Ці заходи будуть застосовані, в першу чергу, на заводах у Франції, Німеччині і Румунії.
 
Група також повідомила, що наступні збори заводського комітету відбудуться 8 квітня. Профспілки побоюються, що на зборах будуть оголошені нові, жорсткіші заходи економії.
 
 
Проблеми економічного безробіття у центрі уваги
 
03.04.09 видання „Belga” повідомляє, що у Бельгії тривають переговори між керівниками підприємств і профспілками щодо запобігання росту економічного безробіття.
 
В ході переговорів обговорено питання, що економічне безробіття, в разі визнання його впливу не тільки на робочих, а й на службовців, створює т.зв. „кисневу подушку” підприємствам у зв'язку з різким скороченням портфеля замовлень.
 
Профспілки вимагають гарантій для координації статутів робочого і службовця.
 
 
Антикризові заходи "Великої двадцятки" затверджено
 
03.04.09 видання „L’Echo» інформує, що до кінця 2010 р. країни "Великої двадцятки" направлять $5 трлн. на підтримку економіки.
 
Про це заявив прем'єр-міністр Великобританії Г. Браун на лондонському саміті G20.
 
Додатковий $1 трлн. буде виділено Міжнародному валютному фонду та іншим фінансовим інституціям.
 
МВФ також використовуватиме золотовалютні резерви для допомоги бідним країнам.
 
Крім того, близько $250 млрд. планується направити на фінансові ринки.
 
За підсумками саміту Г. Браун заявив, що затверджені антикризові заходи дозволять світовій економіці вийти з кризи істотно раніше, ніж попередньо припускав МВФ.
 
 
10 тис. працівників у Великому Герцогстві під загрозою звільнення
 
03.04.09 Прем’єр-міністр Люксембургу Ж. К. Юнкер в інтерв’ю місцевій радіостанції RTL у зв’язку з прогнозами щодо економічного спаду у Люксембурзі як мінімум на 4% висловив занепокоєння, що економічна криза у країні може перетворитися на соціальну.
 
Він зазначив, що сьогодні понад 10 тис. працівників у Великому Герцогстві знаходяться під загрозою втрати робочих місць та висловив побоювання, що деякі компанії можуть використати скорочення робітників як попереджувальний захід ще до того, як їх прибутки розпочнуть реально зменшуватися.
 
 
Бельгія адаптувала план щодо повернення до збалансованого бюджету
 
07.04.09 видання „L’Echo” інформує, що Бельгія адаптувала план, який дозволить повернутися до збалансованого бюджету у 2015 році.
 
Ця програма стабільності передбачає прискорений вихід з рецесії, але у разі продовження фінансової кризи у 2010 р. уряд обіцяє опрацювати нові методи по оздоровленню економіки.
 
Про це повідомив міністр фінансів Бельгії Д. Рейндерс на зборах міністрів фінансів Європейського Союзу в Празі.
 
Програма, яка буде представлена найближчим часом Європейській комісії, передбачає бюджетний дефіцит на 2009 - 2011 роки на рівні 3% ВВП - межі, визначеної європейським пактом про стабільність цін.
 
Очікується, що бельгійський дефіцит складе 3,4 % цього року, досягне кульмінації 4% у 2010 р., а потім прогресивно повернеться до відмітки 3,4% в 2011 р., 2,6 % у 2012 р., 1,5 % у 2013 р. і 0,7 % у 2014 р. За таким планом Бельгія отримає збалансований бюджет у 2015 році.
 
„Йдеться про збалансоване положення по відношенню до двох сценаріїв, складених Вищою радою фінансів", - прокоментував Д. Рейндерс.
 
Як вже повідомлялося, ця консультативна інстанція запропонувала два сценарії виходу з кризи: перший, що передбачає повернення до рівноваги у 2013 р. встановленням радикальних режимів жорсткої економії, і другий, що передбачає повернення до рівноваги лише до 2019 р. як наслідок уповільненого зростання економіки.
 
 
«Велика двадцятка» очікує відновлення економічного зростання до кінця 2010 р.
 
07.04.09 видання „Belga” повідомляє, що лідери країн «великої двадцятки» розраховують на відновлення світового економічного зростання до кінця 2010 р., як результат визначених заходів з допомоги економіці і банківській системі.
 
Про це йдеться у проекті спільної декларації за результатами саміту G20.
 
Керівники найбільш розвинених країн закликали до відновлення зростання, відмови від протекціонізму і реформування ринків.
 
Передбачається, що світове виробництво у перспективі до 2011 р. зросте більш ніж на 2%, завдяки чому буде створено 20 млн. нових робочих місць.
 
Окрім того, ухвалено рішення доручити МВФ розробити програму допомоги бідним країнам, яка фінансуватиметься з доходів, отриманих від продажу частини золотовалютних запасів.
 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки