Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Бельгія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Зовнішньо і внутрішньо-економічна ситуація у Бельгії та Люксембурзі (06.02)  
Параметри: Економічні новини

 

Зовнішньо і внутрішньо-економічна ситуація у Бельгії та Люксембурзі
 
03-06 лютого 2009 р.
 
 
Зменшення ціни на газ для побутових споживачів
 
01.02.09 видання „Libre Belgique” та інші опублікували статті де засуджуються дії компанії „Electrabel”, одного з основних газопостачальників на бельгійському внутрішньому ринку. Як ми повідомляли 28.01.09, „Electrabel” надіслала більше 1,6 млн. своїх клієнтів повідомлення про значне зменшення ціни на газ для побутових споживачів (до 20-25%). Ця заява була піддана різкій критиці з боку Міністра енергетики Бельгії П. Маньєтта, який заявив, що „Electrabel” вводить в оману своїх клієнтів, намагаючись певним чином пом’ягшити можливе підвищення ціни з квітня ц.р.
 
 
Продаж бельгійського банку «Фортіс»
 
02.02.09 нідерландомовне видання „De Standaard” розмістило інтерв’ю Віце-прем’єр-міністра, міністра закордонних справ Бельгії Карела Де Гухта, в якому він торкнувся результатів місячної роботи уряду В. Ромпея за п’ять місяців до регіональних виборів. Де Гухт відзначив, що модифікована угода щодо продажу банку „Фортіс” на користь „Паріба” (НБП) - перше вагоме рішення чинного уряду - стало більш сприятливою для його акціонерів, а також послужила своєрідним „індустріальним проектом” для самого „Фортісу” як найбільшої страхової групи Бельгії. Незважаючи на це, К. Де Гухт висловив жаль з приводу продажу „Фортіс”, що стало, за його оцінкою, втратою бельгійської економіки через передачу французам контролю над найбільшою фінансовою корпорацією країни. Віце-прем’єр віддав би перевагу сценарію, за яким „Фортіс” залишився б у власності Бельгії або був би спільною бельгійсько-французькою власністю. Він відзначив оперативні дії уряду Фландрії, спрямовані на врятування від банкрутства фламандського банку КВС. При цьому зауважив, що федеральний уряд ніколи не відмовлявся вживати заходів з врятування КВС. Було зазначено також, що напружена передвиборча боротьба між ліберальним Реформістським рухом та Соціалістичною партією у Валлонії значно ускладнює процес прийняття рішень у нинішньому федеральному уряді. Водночас, на думку К. Де Гухта, найскладнішою проблемою цього уряду є недофінансування федерального бюджету, а також той факт, що Бельгія перебуває „у стані постійної дипломатичної конференції, присвяченої переговорам між франкофонами та нідерландофонами”.
 
 
Новини фондових ринків європейського регіону
 
03.02.09 видання „L’Echo” повідомляє, що 2 лютого фондові ринки європейського регіону завершили день з негативними показниками на тлі ряду песимістичних новин найбільших регіональних кредиторів, макроекономічних даних із США і загальних настроїв відносно подальшого розвитку рецесії. Статистика по індексах ділової активності в промисловості різних країн регіону показала, що показники, як і раніше, знаходяться нижче відмітки 50 пунктів, що говорить про спад в більшості секторів. Акції BNP Paribas скотилися на 8,71% до 27,39 євро в результаті заяви про те, що придбання бельгійської фінансової групи Fortis не допоможе банку збільшити рівень достатності капіталу, як заявлялося раніше. Папери Fortis злетіли на 10% до 1,0750 євро. BNP Paribas погодився купити меншу, ніж передбачалося, частку в страховому підрозділі фірми, а також поглинути більше її «проблемних » активів.
 
 
Скорочення робочих місць у AtlasCopco
 
03.02.09 видання „L’Echo” з посиланням на AFP повідомляє, що шведська група промислового устаткування Atlas Copco, яка передбачає дуже слабкий попит на свою продукцію у 2009 р., повідомила в понеділок про скорочення 3.000 додаткових робочих місць на своїх підприємствах у світі, не дивлячись на чистий дохід, що удвічі виріс в четвертому кварталі 2008 р. та досяг рекордної суми 2,91 мільярда крон (274 мільйони євро), з підвищенням на 112 % в порівнянні з таким же періодом 2007 р. В цілому ж у 2008 р. чистий дохід компанії виріс на 36%, до 10,19 мільярдів крон (957 мільйонів євро). Коментуючи своє рішення про скорочення кадрів, компанія Atlas Copco заявила, що економічна ситуація під час кризи дає дуже невизначені прогнози, але попит буде слабким у всіх індустріях і у всіх регіонах.
 
 
Думка споживачів про постачальників енергії
 
03.02.09 видання „L’Echo” публікує повідомлення Європейської комісії, згідно якого близько 60% споживачів відмічають підвищення ціни з боку свого постачальника енергії, тоді як тільки 3-4 % відчувають зниження ціни. Менше двох третин споживачів задоволено своїм постачальником енергії. Головним чином, це спричинено підвищенням цін.
 
 
Винахідливість керівників брюссельського готелю «Блум»
 
03.02.09 видання „L’Echo” інформує про винахідливості керівників брюссельського готелю «Блум», який знаходиться в центрі бельгійської столиці. Після того, як кількість постояльців із-за світової фінансової кризи значно зменшилася, вони вирішили збільшити кількість своїх клієнтів в оригінальний спосіб: керівництво готелю організувало акцію для молодих художників. Юним майстрам дали можливість розписати кімнати готелю на тему квітів. Європейська художня ліга підтримала винахідливість господарів готелю. Влаштовано конкурс для художників не старше 15 років та відібрано близько трьох сотень юних майстрів з більшості країн ЄС.
 
 
Подробиці зустрічі керівників урядів Бельгії та Голландії
 
05.02.09 ЗМІ інформують про подробиці зустрічі керівників урядів Бельгії та Голландії Г. Ван Ромпея та Я. П. Балкененде, що відбулася напередодні в Гаазі. Головну увагу її учасники приділили проблематиці подолання міжнародної фінансової кризи. У цьому зв’язку пролунав спільний заклик урядовців до більш тісної співпраці з метою віднайдення шляхів для подолання наслідків кризи, від якої в однаковій мірі потерпають як Бельгія, так і Голландія. Обидва політика висловилися проти застосування протекціоністських заходів, наголосивши, водночас, на важливості більш концентрованих та узгоджених дій між двома країнами. Крім того, Г. Ван Ромпей та Я. П. Балкененде обговорили ситуацію, пов’язану з банком Фортіс, наголосивши на спільній думці, що „домовленості, досягнуті між бельгійською державою, банком Фортіс та фінансовою групою Паріба є позитивним як для Фортіс, так і для його акціонерів”.
 
 
Зміни процентної ставки Європейського центрального Банку
 
06.02.09 видання „L’Echo” повідомляє, що Європейський центральний Банк ухвалив рішення знизити свою незмінну процентну ставку до 2 %, повідомив один з його офіційних представників. Очікується, що на Прес-конференції у Франкфурті, президент установи, Ж. -К. Тріше, сповістить список нової ради управляючих банку. Економісти сподіваються, що будуть поінформовані стосовно планів дій банку на найближче майбутнє, в умовах фінансової кризи. Між жовтнем і січнем, головна процентна ставка, яка визначає рівень кредиту в зоні євро, впала від 4,25 % до 2 %, свого найбільш низького історичного рівня.
 
 
Візит віце-прем’єра Люксембурга до Великої Британії
 
06.02.09 Віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ Люксембурга Ж. Ассельборн 5 лютого 2009 р. відвідав з робочим візитом Великобританію, де відбулася його зустріч з керівником зовнішньополітичного відомства цієї країни Д. Мілібандом. За інформацією урядової Інтернет - сторінки Люксембурга, під час зустрічі сторони мають обговорити як двосторонні відносини, так і актуальні питання міжнародної політики. Зокрема, передбачається обмін думками щодо ситуації на Близькому Сході, а також відносини між Росією, Україною та Європейським Союзом. Крім того, порушуватиметься афганська тематика. Згідно з повідомленням, програмою візиту люксембурзького урядовця передбачені також його зустрічі з К. Флінт, уповноваженим міністром з європейських питань, а також з Ж. Строу, лорд-канцлером та міністром юстиції.
 
 
Незвичайна послуга для європейців – необмежене таксі
 
06.02.09 інформагентство „L’Echo” повідомляє, що європейці матимуть змогу користуватися досить незвичною в умовах фінансової кризи послугою - необмеженим таксі за 48 євро на місяць. Принцип простий: клієнт, який придбав місячний абонемент, зможе зателефонувати у будь-який час дня і ночі і скористатися послугами таксі в межах свого міста. Щоб збільшити прибутковість, компанія залишає за собою право з’єднувати шляхи декількох користувачів, якщо вони слідують одним і тим же маршрутом. Таке рішення ухвалене, щоб розвантажити міста, і дозволити споживачам користуватися „приватним” авто для своєї зручності. Таким чином, можна буде уникнути численних витрат, пов'язаних із утриманням власної машини, таких як реєстрація, страховка, штрафи за паркування і т.д. Послугу почнуть надавати на початку 2009 в місті Боблінген на півдні Німеччини. За умови успіху, за цим послідкують й інші європейські міста.
 
 
Бельгійські сенатори винайшли спосіб боротьби з нетверезими водіями
 
06.02.09 видання „Belga” повідомляє, що у Бельгії винайшли спосіб, як боротися з водінням в нетверезому стані за допомогою нових технологій. Бельгійські сенатори виступили із законопроектом, згідно якому при повторному затриманні водія в стані сп’яніння, в його автомобілі буде встановлений спеціальний замок. Даний прилад підключається до системи запалення і блокує її. «Ключем» до цього пристрою стане тільки свіже дихання водія. Перш ніж завести автомобіль, водій повинен буде дихнути в спеціальний мундштук, після чого прилад визначить, чи варто випускати його на дорогу. Сенатори винесли свій законопроект на розгляд парламенту Бельгії. Якщо проект знайде підтримку в парламенті, то бельгійським автоаматорам доведеться дуже уважно поводитися з алкоголем.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки