Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Австрія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Щодо змін в податковій системі Австрії (лютий 2009 р.)  
Параметри: Законодавство у сфері ЗЕД, Економічні новини

 

Щодо змін в податковій системі Австрії
 
 
Рада міністрів прийняла 10.02.2009 р. урядовий законопроект щодо податкової реформи, який повинен бути затверджений парламентом, орієнтовно, у березні 2009 р. Прогнозується, що реалізація реформи принесе суспільству зменшення податкового навантаження на 3,1 млрд. євро.
 
Урядовий законопроект остаточно окреслив усі деталі податкової реформи. Теоретично, на стадії обговорення і прийняття у парламенті до законопроекту ще можуть бути внесені зміни, однак це мало ймовірно.
 
У доповнення до податкової реформи на обговорення скеровано законопроект щодо заходів з пожвавлення кон’юнктури, який містить окремі заходи фіскального характеру, зокрема, спрямовані на заохочення інвестицій, а саме завчасні амортизаційні відрахування на інвестиції, які будуть здійснюватись у 2009-2010 рр.
 
 
1.        Зниження ставок податку на дохід.
 
Реформа передбачає запровадження нових ставок оподаткування доходів громадян. Сума доходу, який не обкладається податком, підвищується з 10 тис. євро до 11 тис. євро. Зміни вводяться минулим числом – з 1 січня 2009 року.
 
В цілому, ставки податку виглядатимуть наступним чином:
 

Оподатковуваний дохід
Податкова ставка
Кількість платників
до 11 000 євро
(досі до 10 000 євро)
 
0,00 %
 
2 700 000
з 11 000 до 25 000 євро
(досі з 10 000 до 25 000 євро)
36,50 %
(досі 38,3333 %)
 
2 400 000
з 25 000 до 60 000 євро
(досі з 25 000 до 51 000 євро)
43,2143 %
(досі 43,5962 %)
 
1 235 000
з 60 000 євро
(досі з 51 000 євро)
 
50 %
 
200 000

 
Внаслідок цих заходів планується досягти суттєвого ослаблення податкового тиску для населення у порівнянні з 2008 роком. Підвищення неоподатковуваного річного мінімуму означатиме звільнення від оподаткування зарплати найманого працівника на суму до 16870 євро/рік брутто, пенсії – на суму до 14 944 євро/рік до сплати відрахувань на соціальне страхування, доходу приватного підприємця – на суму до 12713 євро/рік брутто.
 
Порівняно з 2008 роком додатково майже 200 тис. осіб з найнижчими доходами буде звільнено від оподаткування. Таким чином, у 2009 р. з 6,5 млн. австрійських платників податків 2,7 млн. осіб звільняються від сплати податку на дохід.
 
Для осіб, місячний дохід яких до сплати відрахувань на соціальне страхування становить 1500 євро, сума сплачених за рік податків у 2009 р. знижується на 450 євро, а для осіб з доходом, наприклад, 3000 євро – на 660 євро.
 
Найбільша економія на податках буде досягатись при місячних доходах на рівні 5800 євро брутто і складатиме 1350 євро на рік, від яких, з урахуванням росту відрахувань на соціальне страхування реально залишиться 1250 євро на рік.
 
Оскільки податкова реформа, як передбачається, вступить у силу у кінці березня після оприлюднення у Федеральному законодавчому віснику, вже у квітні може бути проведено перерахунок зарплат з початку року з урахуванням нових податкових ставок.
 
 
2. Сімейний пакет.
 
Реформа передбачає ряд заходів для ослаблення податкового тиску на сім’ї з дітьми.
 
Сума щомісячної допомоги на дітей, яка виплачується разом з допомогою на сім’ю і у 2008 році становила 610 євро на рік, буде збільшена у 2009 році на 90 євро і, незалежно від доходу батьків, становитиме 700 євро на рік.
 
Частина доходу батьків в розмірі 220 євро на дитину протягом року не буде обкладатися податком. Економія податків в результаті може досягати максимально 50% від цієї суми, що становить 110 євро на дитину.
 
Податкова реформа також передбачає, що не будуть обкладатись податком витрати батьків, пов’язані з доглядом за дітьми до досягнення ними 10-річного віку, в розмірі до 2300 євро на дитину на рік.
 
Окрім того, роботодавці отримують право виплачувати працівникам неоподатковувану допомогу для догляду за дітьми до досягнення ними   10-річного віку в розмірі 500 євро на дитину на рік.
 
 
3. Оподаткування підприємств.
 
У сфері оподаткування підприємств податкова реформа передбачає такі зміни:
 
За аналогією зі зниженим оподаткуванням 13-ї та 14-ї зарплати найманих працівників підвищується з 2010 року з 10% до 13% неоподатковуваний мінімум інвестованого прибутку для приватних підприємців. Він буде поширюватись на всі виробничі доходи і способи визначення прибутку.
 
З метою підтримки МСП підприємства з прибутком в розмірі до 30 тис.євро отримують можливість користуватися нормою про неоподатковуваний мінімум інвестованого прибутку без обов’язкових інвестицій. У цьому випадку цей мінімум матиме назву “основна неоподатковувана прибутку”. Максимально він може досягати 3900 євро (13% від 30000 євро). З 2010 року ця норма буде автоматично застосовуватись при оподаткуванні приватних підприємців.
 
Для того, щоб норму про звільнення частини прибутку від оподаткування можна було застосувати до прибутків на суму понад 30000 євро, потрібно підтвердити відповідні інвестиції. Ця частина прибутку, який звільняється від оподаткування, матиме назву “реінвестована неоподатковувана частина прибутку”.
 
Розширено перелік зношуваних основних фондів з терміном амортизації чотири роки і більше: сюди додані механізми, виробниче обладнання, вантажні автомобілі, таксі та ін. Не входять до переліку земля (оскільки вона не підлягає амортизації), легкові і напіввантажні автомобілі (за винятком транспортних засобів шкіл водіння та засобів, що використовуються з виробничою метою), повітряні транспортні засоби, а також інвестиції, які звільняються від оподаткування як такі, що пов’язані з дослідженнями, або на які отримується дослідницька премія.
 
З 2010 р. надаються пільги для інвестицій у будівлі та оренду приміщень, наприклад ремонт або перебудова орендованих офісних приміщень), якщо будівельні роботи почалися після 31.12.2008 р.
 
До інвестицій, яким надаються пільги, зараховується також придбання цінних паперів, які повинні утримуватися чотири роки.
 
Норма про частину прибутку, яка звільняється від оподаткування, як і раніше, стосується всіх виробничих способів отримання доходів (сільське і лісове господарство, самостійна робота і промислове підприємство). Однак, з 2010 р. вона поширюється також на фізичних осіб.
 
Незважаючи на підвищення з 10% до 13 % частини прибутку, яка не підлягає оподаткуванню, максимальна сума у 100 000 євро залишається незмінною. Таким чином максимальний прибуток, на який поширюються податкові пільги, становить 769 230 євро.
 
Податкова реформа з 2010 р. припиняє дію пільг для невилучених з виробничого обігу прибутків. Для прибутків, які відповідно до цієї норми досі підлягали пільговому оподаткуванню, продовжує діяти норма щодо заборони їх вилучення на сім років. Порушення цієї норми тягне за собою оподаткування цих прибутків минулим числом за половинною ставкою подоходного податку, яка діяла на момент застосування пільг. Підприємець, який не має наміру дотримуватись цієї норми, відповідно до перехідних положень, має право добровільно сплатити податки за прибутки, на які поширювались пільги, за ставкою 10 % протягом 2009 року.
 
З метою сприяння інвестиційній діяльності підприємств законопроект щодо заходів з пожвавлення кон’юнктури передбачає запровадження завчасних 30-відсоткових амортизаційних відрахувань для інвестицій, здійснених протягом 2009-2010 рр. зазначені відрахування поширюватимуться на зношувані основні фонди, включені до відповідного переліку, про який ішлося вище, а також на інвестиції, які звільняються від оподаткування як такі, що пов’язані з дослідженнями, або на які отримується дослідницька премія.
 
Запровадження завчасних амортизаційних відрахувань дозволяє значно підвищити рівень списання вартості основних засобів у рік їх придбання або виготовлення – до 30% включно з нормальними щорічними відрахуваннями.
 
Податкова реформа розширює можливості звільнення доброчинних пожертв – як виробничих витрат, так і особливих витрат – від оподаткування.
 
Додатково до тих можливостей, які існують на сьогоднішній день, з 01.01.2009 р. від оподаткування звільняються пожертви, зроблені на користь доброчинних організацій, включених до відповідного офіційного переліку фінансового відомства, якщо ці пожертви використовуються:
·          для доброчинної діяльності на території Австрії, а також ЄС і Європейського економічного простору;
·          з метою подолання бідності у країнах, що розвиваються;
·          для надання допомоги при катастрофах природного чи техногенного характеру.
 
Для пожертв, які можуть бути звільнені від оподаткування, встановлюються такі рамки:
·          10% прибутку за попередній рік – для пожертв як виробничих витрат;
·          10% доходу за попередній рік – для пожертв як особливих витрат (приватних пожертв).

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки