Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Австрія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Діяльність українсько-австрійської Змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків (1999 - 2009 рр.)  
Параметри: Інвестиції, Міжурядова комісія, ЗЕД, Економічне співробітництво, Довідкова інформація, Енергоносії, Будівництво, Туризм

Русскоязычный заголовок: Деятельность украинско-австрийской Смешанной комиссии по вопросам торгово-экономических связей (1999 - 2009 гг.)

Діяльність українсько-австрійської Змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків (1999 - 2009 рр.)

 
Статтею 12 міжурядової Угоди про двосторонні торговельно-економічні зв’язки передбачено, що за бажанням однієї з договірних сторін скликається Змішана комісія в Україні або Австрійській Республіці для розгляду двосторонніх торговельно-економічних зв’язків, перспектив їх розвитку, а також для розробки рішень актуальних питань, що випливають з цієї Угоди.
 
Голова української частини Комісії: заступник Міністра економіки України Н. Є. Бойцун.
 
Голова австрійської частини Комісії: Керівник центру зовнішньоекономічної політики та європейської інтеграції Федерального міністерства економіки та праці Республіки Австрія, начальник секції Йозеф Майєр.
 
В рамках роботи Комісії проведено:
 
  • І спільне засідання (6-8.07.1999 р., м. Київ)
  • ІІ спільне засідання (27-29.06.2000 р., м.Відень)
  • ІІІ спільне засідання (21-24.11.2001р., м.Львів)
  • ІV спільне засідання (27-29.11.2002 р., м. Відень )
  • V спільне засідання (3-7.08.2003 р., м. Ялта )
  • VІ спільне засідання (2-7.11.2004 р., м. Зальцбург )
  • VІІ спільне засідання (6-9.12.2005 р., м.м. Київ, Івано-Франківськ )
  • VІІІ спільне засідання (10-14.12.2007 р., м.м. Відень, Клагенфурт)
  • ІX спільне засідання (29.09-02.10.2009 р., м.Київ)
 
Наступне спільне засідання заплановано провести у 2010 році в Австрії.
 
З метою реалізації домовленостей, досягнутих під час восьмого засідання українсько-австрійської Змішаної комісії, у період з 1 по 4 грудня 2008 року здійснено візит до Австрії української делегації на чолі з заступником міністра економіки України, співголовою українсько-австрійської Змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків Н.Є.Бойцун.

У рамках візиту відбулась зустріч співголів Ураїнсько-австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, а також зустрічі у Федеральному міністерстві економіки та праці Австрії, Палаті економіки Австрії, Міністерстві сільського, лісового, водного господарства та довкілля Австрії, Віденському економічному форумі.

У пленарному засіданні, що проходило у Будинку уряду з австрійської сторони брали участь представники Федерального міністерства економіки, сім’ї та молоді, Федерального міністерства європейських та міжнародних справ, Федерального міністерства сільського, лісового, водного господарства та довкілля, Палати економіки Австрії та Австрійської енергетичної агенції.

Під час засідання сторони відзначили активну українсько-австрійську співпрацю у рамках робочих груп з питань співробітництва у сфері малого та середнього підприємництва, туризму, та статистики.

Сторони констатували високу ефективність роботи українсько-австрійської Робочої групи з питань співробітництва в сфері малого та середнього підприємництва, що призвело до активізації співробітництва між двома країнами в сфері підтримки МСП, зокрема, в контексті набуття Україною членства у СОТ.

Під час обговорення співпраці в енергетиці було зазначено, що з метою розвитку співробітництва у сфері енергоефективності та енергозбереження Національним агентством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (далі – НАЕР) було надіслано пропозиції щодо співробітництва у сфері виробництва біоетанолу та біопалива з водоростей.

Австрійська сторона висловила зацікавленість у реалізації спільних проектів щодо використання відновлюваних джерел енергії. Проте, на думку АЕА, в Україні поки що не створені необхідні рамкові умови для реалізації таких проектів. Зокрема, відсутні механізми щодо продажу такої енергії через електромережі загального користування напряму споживачам.

Сторони відзначили врегулювання всіх проблемних питань, що розглядалися під час восьмого спільного засідання українсько-австрійської Змішаної Комісії з питань торговельно-економічних зв’язків (грудень 2007 року, Австрія).

Австрійська сторона також зазначила, що ефективна робота Змішаної комісії дозволяє збільшувати рівень довіри інвесторів та розширювати торговельно-економічне співробітництво між нашими країнами.

Сторони домовилися провести дев’яте засідання українсько-австрійської Змішаної Комісії з питань торговельно-економічних зв’язків восени 2009 року в Україні.
 
Одночасно з цим, було проведено консультації в рамках Робочої групи з питань співробітництва у нафтогазовій галузі за участю представників НАК «Нафтогаз України», ДАТ «Чорноморнафтогаз», ТЕМ у складі Посольства України в Республіці Австрія та австрійської компанії «OMV» щодо співпраці у видобутку вуглеводнів на чорноморському шельфі.

Сторонами розроблено попередню економічну модель по проекту спільної розробки Скіфської площі на умовах угоди про розподіл продукції та погоджено структуру заявки на участь у конкурсі.
 
Засідання робочої групи з питань малого та середнього підприємництва відбулося 16 червня 2009 р. у Відні. Сторони намітили план спільних заходів на 2009 рік, зокрема, було досягнуто домовленості щодо організації семінарів з обміну досвідом у сфері ліцензування підприємницької діяльності та реєстрації нових підприємств за принципом “єдиного вікна”, з питань підвищення енергоефективності малих та середніх підприємств, а також щодо запровадження стандартів охорони праці на підприємствах (OHSAS 18000) та стандартів охорони навколишнього середовища (ISO 14000).
 
Під час зустрічі робочої групи з питань туризму 17.06.09 (Відень, Австрія) сторони проаналізували стан реалізації Меморандуму про українсько-австрійське співробітництво в галузі туризму, підписаного 4 листопада 2004 р. у м. Зальцбург та Протоколу четвертого спільного засідання українсько-австрійської робочої групи з туризму в рамках Українсько-Австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків, поінформували про розвиток туризму в своїх країнах, обговорили широкий спектр питань двостороннього туристичного співробітництва з точки зору збільшення обсягів туристичних обмінів, підвищення економічної ефективності співробітництва. Сторони підкреслили реальні можливості щодо збільшення обсягів туризму між двома країнами та взаємну зацікавленість у розвитку двосторонніх туристичних зв’язків. Під час засідання було зазначено, що подальшому розвитку туристичної галузі значною мірою сприяла б розробка спільних українсько-австрійських інвестиційних проектів і залучення австрійських інвестицій у розбудову інфраструктури туризму нашої країни, зокрема в рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Сторони домовились щодо проведення наступного засідання в рамках засідання Змішаної комісії у 2010 році та попередньо обговорили перелік питань, які будуть включені до порядку денного.
 
В рамках засідання робочої групи з питань статистики 19.06.09 (Відень, Австрія) сторони провели аналіз розбіжностей у статистичних даних двосторонньої торгівлі Статистичного відомства Австрії, Держкомстату України, Австрійської митниці та Державної митної служби України. За результатами порівнянь даних визначено, що основними чинниками розбіжностей є поставка товарів через «треті країни», «Ротердамський ефект» та відмінності у кодах товарної номенклатури України та Австрії. Сторони домовилися продовжити обмін статистичною інформацією.
 
Дев’яте засідання Українсько-австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва відбулося 28 вересня - 2 жовтня 2009 р. у м. Києві. Українську делегацію очолювала заступник Міністра економіки Н.Бойцун, Австрійську – Генеральний директор зовнішньоекономічних відносин Федерального міністерства економіки та праці Йоган М.Сакс.

Під час засідання було обговорено, зокрема, сучасний стан та перспективи розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва. Українська сторона відзначила, що, за даними Держкомстату України, у 2008 році товарообіг товарами та послугами між Україною та Австрією досяг 2 215 млн. дол. США, причому український експорт товарів та послуг дорівнював 854 млн. дол. США і збільшився на 40 %, порівняно з 2007 роком, а імпорт австрійських товарів та послуг склав 1361 млн. дол. США і збільшився на 41 %. Однак, у першому півріччі 2009 р., у зв’язку із світовою економічною кризою обсяги двосторонньої торгівлі дещо скоротилися. У сфері інвестиційного співробітництва Австрія є одним з головних партнерів України. Обсяг австрійських інвестицій в українську економіку досяг 2448,6 млн. дол. США, що складає 6,7 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку України. За цим показником вона посіла четверте місце після Кіпру, Німеччини та Нідерландів.

Під час засідання було обговорено перспективи розвитку інвестиційного співробітництва, зокрема, можливості реалізації спільних інвестиційних проектів в Україні в рамках підготовки до ЄВРО-2012. У зв’язку з цим Комісія підтримала пропозицію української сторони щодо створення робочої групи з питань підготовки до Євро-2012.

Сторони констатували відсутність проблемних питань в галузі двостороннього інвестиційного співробітництва. Разом з тим, було відзначено існування ряду проблем австрійських фірм у сфері торговельно-економічного співробітництва, пов‘язаних, перш за все, з неплатежами та неповерненням ПДВ.

Австрійською стороною були передані на розгляд та опрацювання Меморандуми австрійських підприємств щодо подальшої співпраці та вирішення проблемних питань.

Комісія обговорила шляхи співробітництва в галузі енергетики, енергоефективності, енергозбереження та альтернативних джерел енергії. Було відзначено, що між Національним агентством України питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів та Австрійським енергетичним агентством ведеться узгоджувальна робота над проектом Меморандуму про взаєморозуміння в сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

В рамках засідання було розглянуто перспективи співпраці у сфері енергетики з ряду питань, зокрема, щодо розвитку та поширення технологій виробництва біопалива, створення в Україні навчально-дослідного центру енергоефективних та енергозберігаючих технологій, проектування та будівництва енергоощадних житлових будинків тощо.

Учасники засідання обмінялись думками стосовно перспектив розвитку співробітництва з питань охорони довкілля та екологічних технологій, зокрема у сфері реалізації проектів у рамках Кіотського протоколу.

Сторони розглянули актуальний стан співпраці у сфері малого та середнього підприємництва, зокрема, результати реалізації спільних проектів щодо ознайомлення із заходами з підтримки інтернаціоналізації австрійських МСП, контролю якості та безпеки в галузі виробництва продуктів харчування, розвитку спеціальних промислових зон, інноваційних центрів та технологічних парків, покращення доступу до фінансування МСП – з особливим фокусом на системі надання гарантій щодо кредитів.

Комісія підвела підсумки співпраці в рамках Робочої програми щодо реалізації Протоколу намірів про співробітництво у сфері соціальної політики між Міністерством праці та соціальної політики України та Федеральним міністерством соціального забезпечення і захисту прав споживачів Республіки Австрія у сфері соціальної політики на 2007-2010 роки. У цьому контексті сторони обговорили стан реалізації проекту співпраці між центрами професійної реабілітації людей з інвалідністю в Австрії і в Україні за темою „Професійна реабілітація в Україні”, а також проекту професійної і соціальної реабілітації, інтеграції та працевлаштування інвалідів за темою „Соціально-економічне підприємство для людей з інвалідністю”.

Під час засідання було обговорено стан та шляхи розвитку українсько-австрійського міжрегіонального співробітництва та співробітництва в галузі туризму. Учасникам засідання було представлено туристичний потенціал Івано-Франківської області та м.Кам’янця-Подільського (Хмельницька область).

За підсумками засідання підписано Протокол дев‘ятого спільного засідання українсько-австрійської Змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків.

З метою подальшого розширення українсько-австрійського торговельно-економічного співробітництва та реалізації домовленостей, досягнутих в ході засідання Комісії, дорученням Кабінету Міністрів України від 16.11.2009 № 51473/7/1-09 затверджено План заходів із реалізації домовленостей, досягнутих під час дев‘ятого спільного засідання Українсько-Австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.
 
На виконання зазначеного доручення КМУ, з метою залучення консультативної та фінансової допомоги Австрії у реалізації проектів, пов‘язаних з підготовкою проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року Міністерством економіки України спільно з Федеральним міністерством економіки, сім‘ї та молоді Австрії сформовано склад українсько-австрійської робочої групи з питань підготовки до Євро-2012, попередньо узгоджено перелік питань, які будуть опрацьовані в рамках робочої групи та визначено терміни проведення першого засідання.
 
3 грудня 2009 р. у м.Києві було проведено ХІ засідання робочої групи з питань малого та середнього підприємництва, під час якого сторони обговорили питання робочої програми на 2010 рік. Зокрема, досягнуто домовленості, що основними напрямками співпраці у 2010 році стануть енергозбереження, переробка сміття та відходів, державно-приватне партнерство, сертифікація продуктів харчування, державна система навчання підприємців.
 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки