Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Ізраїль
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
«Веб-Портал Державна підтримка українського експорту» за умови постійного поновлення інформації забезпечить українським товаровиробникам необхідну інформаційну підтримку в здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності»

Украинские нефтепродукты
Проблемні питання торговельно-економічного співробітництва між Україною та Ізраїлем (станом на 08.04.2009)  
Параметри: Економічне співробітництво

 

Проблемні питання торговельно-економічного співробітництва між Україною та Ізраїлем (08.04.09)
 
В числі проблемних питань двостороннього торговельно-економічного співробітництва вважається доцільним виділити наступні:
 
·          необхідність подовження терміну дії (чи підписання нової) Міжурядової Угоди про співробітництво у сфері сільського господарства;
·          затримки з фінансуванням українською стороною спільних наукових проектів з біотехнологій;
·          відсутність механізмів кредитування двосторонньої торгівлі;
·          проблемні ситуації на рівні ділових кіл.
 
1. Необхідність подовження терміну дії Міжурядової Угоди про співробітництво у сфері сільського господарства
 
Тривалий процес відновлення чинності Міжурядової Угоди про співробітництво у сфері сільського господарствазаслуговує самої серйозної уваги.
 
Термін дії зазначеної Угоди закінчився у 2006 р., під час проведення спільного засідання Секретаріату українсько-ізраїльської Міжурядової комісії з торгівлі та економічного співробітництва у 2006 р. було прийнято рішення щодо поновлення її дії шляхом обміну нотами, що і було зроблено дипломатичними каналами на початку 2007 р.
 
В серпні 2007 р. Ізраїлем закінчено всі внутрішньодержавні процедури по вступу у дію зазначеної Міжурядової Угоди, про що офіційно поінформовано українську сторону (нота МЗС Ізраїлю від 17.09.2007 № 1352/В/2007, направлено до МЗС України листом Посольства від 20.09.2007 № 6164/630–112-817).
 
Мінагрополітики України, зі свого боку, по теперішній час зволікає з вирішенням питання подовження терміну дії згаданої Міжурядової угоди.
 
Необхідно відзначити, що відсутність рамкової Міжурядової Угоди між двома країнами стримує розвиток галузевого співробітництва за цілим рядом напрямків, як то створення та дію профільної Комісії, обмін спеціалістами, розширення напрямків кооперації та укладання дійових Програм співробітництва за відповідними напрямками у галузі сільського господарства тощо. 
 
2. Проблеми з фінансуванням спільних наукових проектів з біотехнологій
 
Згідно з домовленостями Другого спільного засідання українсько-ізраїльського комітету з науково-технічного співробітництва (березень 2008 р., м.Єрусалим), сторони відібрали 8 спільних наукових проектів у галузі біотехнологій та домовилися виділити на їх фінансування по 150 тис. дол. США та 100 тис. дол. США від ізраїльської та української сторони відповідно (що зафіксовано у відповідному двосторонньому Протоколі).
 
Всупереч досягнутим домовленостям, МОН України по теперішній час не відкрито фінансування згаданих проектів у частині своїх зобов’язань, що викликає непорозуміння з ізраїльського боку.
 
За інформацією Міністерства науки Ізраїлю, до них надходять скарги ізраїльських учасників проектів щодо зриву запланованих наукових робіт через порушення українською стороною своїх зобов’язань.
 
Вказана ситуація потребує термінового врегулювання, оскілки може призвести до офіційних претензій Міністерства науки Ізраїлю щодо порушення МОН України взятих на себе фінансових зобов’язань.
 
3. Відсутність механізмів кредитування двосторонньої торгівлі
 
У 2005 р. сторонами було підписано Меморандум про співробітництво між “Укрексімбанком” та Державною ізраїльською корпорацією по страхуванню зовнішньоторговельних ризиків “ASHRA”, яким передбачається страхування зовнішньоторговельних операцій до 50 млн. дол. США. Але відсутність кредитних ліній на здійснення експортних та передекспортних операцій уповільнює дію Меморандуму між двома фінансовими установами. Розробка та укладання двосторонніх кредитних ліній в межах існуючого Меморандуму між “Укрексімбанком”, “ASHRA” та ізраїльськими комерційними банками сприяла б змістовному його наповненню та реалізації у повному обсязі.
 
4. Проблемні ситуації на рівні ділових кіл
 
Найбільш проблемною на рівні ділових кіл слід визначити ситуацію навколо інвестиційного проекту ізраїльської компанії «Ландау Груп» з реконструкції та управління готелю «Козацький» в м.Київ.
 
По суті вказаної ситуації МЗС та Мінекономіки України докладно інформувалися.
 
Питання перебуває на контролі в Голови Української частини спільної українсько-ізраїльської міжурядової комісії з торгівлі та економічного співробітництва, віце-прем’єр-міністра І.В.Васюника.В результаті вжитих І.В.Васюником заходів (ряд спільних нарад та робочих зустрічей з учасниками конфлікту) гостроту питання наразі вдалося нівелювати, проте по суті питання по теперішній час не вирішене.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Законодавство у сфері ЗЕД ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Населення Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари фармацевтичної промисловості

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки