Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Киргизстан
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Киргизстан. Огляд внутрішніх ринків (10 місяців 2010 р.)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, Економічне співробітництво, Енергоносії

Киргизстан. Огляд внутрішніх ринків (10 місяців 2010 р.)

Згідно з даними Національного статистичного комітету Киргизької Республіки (КР), обсяги видобутку вуглеводнів, виробництва їх продуктів та електроенергії в країні за січень-жовтень 2010 року склали:

 • Природний газ - 17,2 млн. кубометрів.
 • Сира нафта - 68,9 тис. тон.
 • Кам’яне вугілля та лігніт - 372,6 тис. тон.
 • Паливно-мастильні матеріали: бензин – 12346,9 тон, дизельне пальне - 34224,8 тон, мазут - 36722,9 тон.
 • Електроенергія – 9447,2 млн. кВт г.

Довідка: за даними Національного статистичного комітету Киргизької Республіки (КР), обсяги видобутку вуглеводнів, виробництва їх продуктів та електроенергії в країні за 2009 рік склали: природний газ - 15,7 млн. кубометрів; сира нафта - 77,8 тис. тон; кам’яне вугілля та лігніт - 605,0 тис. тон; паливно-мастильні матеріали: бензин - 10,1 тис. тон, дизельне пальне - 48,9 тис. тон, мазут - 39,0 тис. тон; електроенергія - 11058.2 млн. кВт г.

Зважаючи на те, що запаси нафти і газу в Киргизькій Республіці незначні, а родовища вуглеводнів низькорентабельні і технологічно складні у плані їх розробки, країна є імпортером нафти, газу і вугілля та експортує дані продукти на зовнішні ринки у незначних кількостях.

Імпорт вуглеводнів і їх продуктів в КР за січень-жовтень 2010 року склав:

 • Природний газ – 183,7 млн. кубометрів на суму 38365,6 тис. доларів США.
 • Кам’яне вугілля та лігніт – 677,5 тис. тон на суму 24343,1 тис. доларів США.
 • Паливно-мастильні матеріали: бензин – 300, 3 тис. тон на 197671,8 тис. доларів США, дизельне пальне – 175,9 тис. тон на 101849,0 тис. доларів США, мазут - 73,6 тис. тон на 20574,6 тис. доларів США.

У 2010 році нестача енергосировини частково покривається за рахунок гуманітарної допомоги із Казахстану, Росії та ін. країн.

Експорт енергоносіїв із КР за січень-жовтень 2010 року склав:

 • Кам’яне вугілля – 5,5 тис. тон на суму 103,5 тис. доларів США.
 • Паливно-мастильні матеріали: бензин – 1,8 тис. тон на суму 943,3 тис. доларів США, дизельне пальне – 16,7 тис. тон на суму 8338,5 тис. доларів США, мазут – 22,0 тис. тон на суму 4930,3 тис. доларів США.
 • Електроенергія – 1223,4 млн. кВт г. на суму 36706,1 тис. доларів США.

Довідка: обсяги споживання вуглеводнів, їх продуктів та електроенергії в країні за 2009 рік склали: природний газ - близько 315 млн. кубометрів; нафта 2,7 барелів на 1000 осіб (населення КР 5,4 млн. чоловік); вугілля 2,38 млн. тон; електроенергія – точні дані киргизькими статистичними органами не надаються; паливно-мастильні матеріали – 1400 тис. тон. КР самостійно забезпечує себе ПММ тільки на 15%. Внутрішні ціни на природний газ за категоріями споживачів. Тарифи на природній газ для населення Півночі Республіки.

В будинках і квартирах, де встановлені газові лічильники: за 1 м куб. - 0,31 долара США.

В будинках і квартирах, де встановлені газові лічильники: з власників газових плит і постійно діючого водопостачання гарячої води (в місяць з одного проживаючого) 3,1 долара США; з власників газових плит і без діючого водопостачання гарячої води (в місяць з одного проживаючого) 4,4 долара США; з власників газових колонок (в місяць з одного проживаючого) 4,3 долара США; за користування газом при індивідуальному опаленні будинків за 1м кв. опалюваного приміщення (в місяць в опалювальний сезон) 2,4 долара США. Тарифи на природній газ для населення Півдня Республіки.

В будинках і квартирах, де не встановлені газові лічильники: за 1 м куб. - 0,3 долара США.

В будинках і квартирах, де не встановлені газові лічильники: з власників газових плит і постійно діючого водопостачання гарячої води (в місяць з одного проживаючого) 3,0 долара США; з власників газових плит і без діючого водопостачання гарячої води (в місяць з одного проживаючого) 4,2 долара США; з власників газових колонок (в місяць з одного проживаючого) 3,31 долара США; за користування газом при індивідуальному опаленні будинків за 1м кв. опалюваного приміщення (в місяць в опалювальний сезон) 2,4 долара США.

Тарифи щомісячно перераховуються у залежності від курсу долара США по відношенню до сома. Окрім того, щоквартально ціна газу може змінюватися у залежності від цін на нафтопродукти на європейському ринку.

За оприлюдненими Національним статистичним комітетом КР даними, станом на жовтень 2010 року середня ціна виробників на енергоносії по республіці складає:

 • Вугілля – 24,4 долара США за 1 тонну.
 • Бензин – 0,56 долара США за 1 літр.
 • Дизпаливо – 0,6 долара США за 1 літр.
 • Електроенергія – 0,02 долара США за кВт г.

Киргизька Республіка не є великою країною - транзитером вуглеводнів. Більшість її енерготранспортної мережі контролюється російськими та казахськими компаніями. Посилаючись на комерційну таємницю, іноземні комерційні структури не оприлюднюють достовірні відомості щодо тарифів на транспортування нафти і газу магістральними трубопроводами.

Станом на грудень 2010 року середня ціна на нафтопродукти на киргизьких АЗС за 1 літр становить 

 • бензин марки А-95 – 0,85 долара США,
 • А-93 – 0,8 долара США,
 • А-80 – 0,77 долара США,
 • ДП – 0,79 долара США.

Згідно з даними міністерства транспорту і комунікацій КР, вартість ПММ в Киргизії у порівнянні з минулим роком зросла на 52%.

При цьому, за оцінками окремих киргизьких експертів, нелегально на територію країни ввозиться біля 60% паливно-мастильних матеріалів.

Ввізне мито.

З 1 квітня 2010 року бензин і дизпаливо, які ввозилися в Киргизію з РФ обкладалися додатковими експортними митними зборами. Станом на вересень 2010 року, вони становили 193,5 доларів США за 1 тонну. За словами прем’єр-міністра КР А.Атамбаєва, з січня 2011 року митні збори скасовані.

13 липня 2010 року при вивозі з Казахстану сирої нафти і нафтопродуктів та мазуту введене мито у розмірі 66,7 долара США за 1 тонну.

Киргизька Республіка не забезпечує власні потреби у вугіллі самостійно і змушена його імпортувати. На даний час внутрішня роздрібна ціна на вугілля становить 39 доларів США за 1 тонну. За даними міністерства енергетики КР, ціни на електроенергію киргизьких енергорозподільчих компаній для кінцевого споживача становлять 0,02 долара США за 1 кВт.г. Експорт електроенергії з країни за 9 місяців 2010 року склав 1 млрд. 114 млн. кВт.г.

Основним імпортером киргизької електроенергії є Казахстан. 21 липня 2010 року КР уклала контракти з казахськими компаніями на продаж електроенергії за ціною 1,32 сома. Загальний обсяг поставок – 2,3 млрд. кВт г. на суму 57 млн. доларів США.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари хімічної промисловості

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки