Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Єгипет
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Цукровий ринок Республіки Єгипет (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, ЗЕД, Товари агропромислового комплексу

 

Цукровий ринок Республіки Єгипет (4-й квартал 2009 р.)

 
Деякі урядові банки відмовляються фінансувати закупівлю цукрового буряку урожаю 2010 р. державними підприємствами, що входять до Холдингової компанії харчової промисловості (Food Industries Holding Company - FIHC). Причиною цього став продаж цукровими компаніями їх запасів цукру групі «Saudi Savola Company» по 2600 єг.ф. (472 дол. США) за тонну. Крім цього, державні компанії продали частину своїх цукрових запасів деяким єгипетським приватним компаніям, які експортували такі ж обсяги цукру в інші арабські країни. Це призвело до різкого зростання цін на цукор на внутрішньому ринку до 4,5 єг.ф. (0,80 дол. США) за кг.
 
З 1984 р. і до цього часу понад десять разів Уряд вводив митні збори на імпортний цукор та у серпні 2009 р. вирішив не звільняти цукровий імпорт від митних зборів до кінця грудня 2009 р.

На сьогодні в Єгипті існує 5 великих трейдерів та імпортерів, які монополізували торгівлю цукром та імпорт. Так, компанія «Delta Sugar Company» отримала 220 млн. єг.ф. (40 млн. дол. США) прибутку від торгівлі цукром, незважаючи на її заяви про значні збитки від імпортних поставок цукру.

У державних споживчих кооперативах запаси несубсидованого цукру закінчилися. Цукор продавався за 2,75 єг.ф. за кг, а у компаній приватного сектору ціна на цукор зросла до 4 – 4,5 єг.ф. за кг.

Наприкінці вересня ц.р. державні цукрові компанії почали збільшувати ціну на цукор в середньому на 250 єг.ф. за тонну, довівши її до 3750 єг.ф. за тонну проти 2600 єг.ф. у серпні і 2400 єг.ф. у травні – липні ц.р. 

Уряд дозволив цукровим компаніям та державним компаніям харчової промисловості імпортувати 300 тис. тонн цукру-сирцю для забезпечення внутрішнього ринку та споживчих кооперативів.

Група «Saudi Savola Company» імпортувала близько 100 тис. тонн цукру-сирцю з Бразилії після продажу своїх запасів компанії «Delta Sugar Company» за 2550 – 2600 єг.ф. за тонну, яка наприкінці вересня ц.р. реалізувала його значно дорожче.  

На нараді у Міністерстві торгівлі і промисловості Єгипту за участі голів правління цукрових компаній та представників компаній з імпорту цукру розглядалась проблема зростання внутрішніх цін на цукор та подолання наслідків зростаючих цін у світових виробників. Учасників наради було попереджено, що цукрові компанії та трейдери, які порушуватимуть правила торгівлі, матимуть справу з Антимонопольним комітетом Єгипту.

Наприкінці вересня ц.р. ціна на цукор підскочила до 4000 єг.ф. (725 дол. США) за тонну, незважаючи на прогноз державних цукрових компаній, що на світових фондових біржах вона становитиме не більше 3700 єг.ф.

За оцінкою економістів, дорожнеча цукру протягом наступного періоду призведе до зростання цін на 5-10% на деякі харчові продукти, зокрема, соків, цукерок і кондитерських виробів, що негативно позначиться на єгипетському експорті харчової продукції. Тому Уряд має виділити субсидії цукровим компанія, щоб підтримати їх виробництва і, таким чином, сприяти експорту харчових продуктів.   

За даними Міжнародної організації цукру, після Росії, Китаю, ЄС та Алжиру Єгипет посідає 5-те місце за імпортом цукру з обсягом 1,1-1,3 млн. тонн на рік. Єгипет є найбільшим виробником цукру на Близькому Сході, де виробляється 1,7 млн. тонн на рік, а споживання на душу населення становить 35 кг.

Разом з тим, в Єгипті вирощування цукрової тростини та цукрового буряку для виробництва цукру є найдорожчим у світі. Приблизно 110 тис. тонн цукру на місяць відпускається по продовольчим карткам, якими користуються близько 65 млн. громадян. 

Арабські країни контролюють 25% світової торгівлі цукром з обсягом 25 млн. тонн на рік.


Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки