Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Чехія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
«Веб-Портал Державна підтримка українського експорту» за умови постійного поновлення інформації забезпечить українським товаровиробникам необхідну інформаційну підтримку в здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності»

Украинские нефтепродукты
Сільське господарство ЧР (2 квартал 2009 р.)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, Товари агропромислового комплексу

Сільське господарство ЧР (2-й квартал 2009 р.)

 
Значні проблеми у зв’язку з економічною кризою виникли в галузі сільського господарства Чехії.
 
29 червня 2009 року головні магістралі Чеської Республіки були заблоковані сільськогосподарською технікою. Більше 900 одиниць сільськогосподарської техніки перекрили автомобільні дороги на знак протесту проти надзвичайно низьких закупівельних цін на молоко, у зв’язку з чим галузь терпить збитки.
 
У минулому році закупівельна ціна, за якою фермери продавали молоко, була 9 чес. крон за літр (0,40 євро), у цьому році ціна знизилася до 6 чес. крон, в деяких областях до 5 чес. крон. В результаті збитки фермерів від реалізації молока у минулому році склали 6 млрд. чес. крон (майже 231 млн. євро).
 
Неодноразові звернення фермерів до Уряду ЧР та Єврокомісії не дали позитивних результатів. У зв’язку з цим фермери вирішили вдатися до радикальних заходів – заблокувати найбільші автомобільні магістралі.
 
«Ми не виводимо комбайни, сьогодні ми використовуємо лише трактори, вантажівки і легкові автомобілі. Заздалегідь говорю, що ми не порушуємо закони Чеської Республіки. Ці протести повинні змусити політиків задуматися. Ми пробували все вирішити мирним шляхом, але це ні до чого не привело. Такі форми протесту в західних країнах з розвиненою демократією проводяться часто», - коментує ситуацію президент Аграрної палати Чеської Республіки Ян Велеба.
 
На думку Яна Велеби, проблему, що склалася, можна вирішити за рахунок Урядових дотацій фермерам. Такі приклади існують в Словаччині, де фермери отримали дотації по 100 євро на кожну корову, щоб пережити важкі часи під час фінансової та економічної кризи.
 
Він вважає, що для виправлення економічного стану в тваринницькій галузі допоможе встановлення мінімальної закупівельної ціни на молоко не менше 7 чес. крон.
 
Якщо ціни не зміняться, то вже цього року доведеться зменшити поголів’я корів на 20 тис., що в свою чергу, приведе до скорочення майже 2 тис. робочих місць в аграрній галузі та значної площі, яка використовується для пасовищ.
 
На саміті, який відбувся у червні 2009 року у місті Брно, міністри сільського господарства країн Європейського Союзу на звернення фермерів країн, які вступили до ЄС після 2004 року, зобов’язалися розглянути питання вирівнювання рівня дотацій у сільському господарстві окремих країн.
 
Перший заступник Міністра сільського господарства ЧР Іво Главач заявив, що в ЄС діє система прямих дотацій, яка заснована на застарілих показниках виробництва сільськогосподарської продукції і не відповідає рівню розвитку країн.
 
Система передбачає значну кількість виключень. В результаті в Греції сільгоспвиробники отримують по 600 євро на гектар ріллі, в Чехії 200 євро, в Латвії 100 євро. На збереженні такого співвідношення в 2002 році наполягала Франція, з умовою подальшого розширення ЄС.
 
Вирівнювання дотацій, згідно плану, повинно відбутися в 2013 році. В той же час, економічна та фінансова криза, зменшення закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію та скорочення обсягів її реалізації примусили сільгоспвиробників передати Європейському комісару Марианну Фишер-Боель декларацію з вимогою ліквідувати дотаційну нерівність в 2010 році.
 
Голова сільськогосподарського комітету ЄС Нил Періш вважає, що добитися змін до початку встановленого терміну буде складно: «У всіх держав-членів ЄС мають бути однакові умови. Це означає необхідність вирівнювання прямих дотацій всім землеробам ЄС. Проте, без підтримки Німеччини, а головне, Франції це важко зробити». 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари фармацевтичної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки