Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Казахстан. Події зовнішньо- і внутрішньоекономічного характеру (4 квартал 2008 р.)  
Параметри: Економічне співробітництво

Казахстан. Події зовнішньо- і внутрішньоекономічного характеру (4-й кв. 2008 р.)


1.10.2008 р. у польському місті Замость відбувся Міжнародний економічний форум «EXEAST 2008», партнером в організації якого виступило Посольство Республіки Казахстан в Польщі. Підвищений інтерес і увагу учасників Форуму привернула презентація спеціального економічного довідника «Казахстан - бізнес-інформатор» на польській мові.
 
***
3.10.2008 р. Прем'єр-міністр Республіки Казахстан К. Масімов провів зустріч з Президентом Латвії В.Затлерсом. Сторони обговорили стан і перспективи розвитку двосторонніх казахстансько-латвійських відносин. Констатовано обопільну зацікавленість щодо розвитку економічних взаємостосунків в енергетичній, транспортній і сільськогосподарській галузях, в області інформаційних і комунікаційних технологій, а також у сфері освіти, охорони здоров'я, туризму і спорту. Було також відзначено, що потенціал економічної взаємодії Казахстану і Латвії дозволяє перейти від проведення товарообмінних операцій до якісно нової форми взаємодії – реалізації системних інвестиційних проектів в різних галузях.
 
***
10.10.2008 р. у Бішкеку відбулось засідання Міждержради ЄврАзЕС у вузькому складі. Темою зустрічі стало формування Митного союзу і Єдиного економічного простору. Затверджено заходи на 2008-2010 щодо реалізації пріоритетних напрямів співтовариства.
 
***
15.10.2008 р. в Астані відбулося 10-те засідання Підкомітету «ЄС – Республіка Казахстан» щодо торгівлі, інвестицій, енергетики, транспорту та екології. Головними питаннями заходу були розробка нової угоди про партнерство між Республікою Казахстан і Європейським Союзом та державна програма «Шлях до Європи».
 
***
15.10.2008 р. Переговори щодо вступу Казахстану до Світової організації торгівлі (СОТ) знаходяться на завершальній стадії. Про це на 10-му засіданні Підкомітету «ЄС - Республіка Казахстан» повідомила Віце-міністр індустрії і торгівлі Республіки Казахстан Ж.Айтжанова. «Казахстану ще належить привести законодавчу базу і торговельну політику у відповідність до норм СОТ. Також невирішеними залишаються питання енергетичного транзиту і сектору фінансових послуг», - відзначила Віце-міністр.
 
***
16.10.2008 р. «Майданчик Діалогу щодо співпраці в Азії (ДСА) важливий для Казахстану з точки зору доступу казахстанських товарів на азіатські ринки і використання казахстанської інфраструктури, розвитку транзиту», - відзначив Міністр закордонних справ Республіки Казахстан Марат Тажин в ході роботи VII наради Ради МЗС ДСА. «Казахстан дотримується принципу багатовекторності і економічної доцільності в питаннях експорту казахстанських енергоносіїв і транспортної політики», - зазначив М.Тажин.
 
***
16.10.2008 р. відбулася церемонія підписання протоколу про співпрацю за підсумками роботи 10-го засідання казахстансько-іранської міжурядової комісії з торговельно-економічної, науково-технічної і культурної співпраці. У цілому в протоколі охоплені питання стану і перспектив торговельно-економічної співпраці, співпраці в області малого та середнього бізнесу, інформаційно-комунікаційних технологій, спорту, сільського господарства, транспорту і комунікацій, а також енергетики.
 
***
22.10.2008 р. в Астані презентовано державну програму «Шлях до Європи» на 2009-2011 роки. Головна мета програми – це розвиток і поглиблення співпраці Республіки Казахстан з країнами Європи у сферах енергетики, транспорту, технічного регулювання і метрології, а також створення умов для головування республіки в ОБСЄ у 2010 році.
 
***
23.10.2008 р. у місті Доха відбулося перше засідання казахстансько-катарської ділової ради, яке було організоване Торговельно-промисловими палатами Казахстану і Катару за участю казахстанської компанії «Катар-Казахстан Бізнес Дівелопмент». У ході засідання відбулися презентації бізнес-проектів провідних казахстанських компаній у сфері будівельної індустрії, сільського господарства, нафти і газу, нафтохімії, гірничо-металургійної промисловості, в області кіно- і відеоіндустрії та поліграфії.
 
***
25.10.2008 р. у Києві відбувся бізнес-семінар «Просування експортної продукції підприємств Казахстану на український ринок», організований Комітетом торгівлі Міністерства індустрії і торгівлі Республіки Казахстан. Українським підприємцям були презентовані казахстанські компанії: Держкорпорація зі страхування експортних кредитів і інвестицій, СПК «Тобол», Корпорація KazNex, Держпродкорпорація, «КазАгро», Казфосфат та інші. За підсумками заходу підписано ряд контрактів і меморандумів про подальшу співпрацю.
 
***
30.10.2008 р. в Астані відбулося засідання Ради глав урядів держав-членів Шанхайської організації співпраці (ШОС), за результатами якого підписано спільне комюніке. У даному документі наголошується, що глави урядів вважають за необхідне зосередити зусилля на співпраці на наступних напрямах: створення стабільних умов для взаємної торгівлі і інвестицій, забезпечення енергетичної безпеки, поглиблення взаємодії у сфері митного контролю. Також глави урядів відзначили важливість питання раціонального використання водних ресурсів.
 
***
3.11.2008 р. в Астані відбулося чергове п'яте засідання казахстансько-фінської Міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва. У рамках засідання комісії обговорено питання подальшого розвитку торговельно-економічної співпраці між двома країнами, у тому числі: перспективи взаємодії в області малого і середнього бізнесу, сільського господарства, охорони навколишнього середовища, охорони здоров'я, соціально-трудової сфери.
 
***
6.11.2008 р. в Астані відбулося восьме засідання Міждержавної казахстансько-української комісії з економічного співробітництва. У ході засідання комісії було обговорено широке коло питань щодо стану і перспектив торговельно-економічного співробітництва між двома країнами. За результатами зустрічі підписано відповідний протокол.
 
***
8.11.2008 р. у Брюсселі відбулося підписання Протоколу до Угоди про партнерство і співпрацю (СПС) між Республікою Казахстан і Європейським Союзом щодо розповсюдження дії положень СПС на двосторонню торгівлю текстилем між Казахстаном і Євросоюзом. Відповідно до підписаного протоколу, принципи СПС, які застосовуються для торгівлі товарами (режим найбільшого сприяння та усунення кількісних обмежень), розповсюджуються на торгівлю текстильною продукцією.
 
***
11.11.2008 р. відбулася зустріч Прем'єр-міністра Республіки Казахстан К. Масімова з Прем'єр-міністром Чорногорії М.Джукановічем. За результатами бесіди сторони досягли домовленості, що Фонд національного добробуту «СамрукКазина» проведе переговори про здійснення інвестицій в економіку Чорногорії.
 
***
12.11.2008 р. з метою розширення торговельно-економічних відносин Іран відвідала делегація Республіки Казахстан (РК) на чолі з віце-міністром індустрії і торгівлі Е. Мамитбековим. У результаті проведених казахстанською делегацією переговорів з представниками міністерств торгівлі, нафтової промисловості, дослідницьких центрів і технологічних парків сторонами досягнута домовленість про значне розширення двосторонніх відносин у сфері торгівлі, інвестицій, науково-технічного обміну. Іранська сторона виявила велику зацікавленість до участі в запропонованих Казахстаном проектах, і провела презентацію економічного стану та інвестиційних можливостей Ірану. Зокрема, привернуто увагу казахстанської делегації до прийнятої нещодавно Меджлісом країни поправки до 44 статті Конституції Ірану, згідно якої 80% економіки повинно перейти у приватні руки. Іранська сторона запропонувала РК взяти активну участь в приватизації крупних і середніх промислових підприємств в нафтогазовій сфері, металургії, телекомунікацій, у тому числі в енергетичних проектах на острові Кешм і у вільній економічній зоні «Південний Парс - Ассалуйє».
 
***
19.11.2008 р. відбулося розширене засідання МЗС Республіки Казахстан (РК) за участю Глави країни Н. Назарбаєва. У ході засідання Президент РК заявив, що Європейський Союз є найбільшим торговельно-економічним партнером Казахстану. Н.Назарбаєв відзначив, що держпрограма «Шлях до Європи» сприятиме розвитку економічного співробітництва з європейськими країнами.
 
***
28.11.2008 р. За підсумками першого засідання міжурядової казахстансько-угорської комісії з економічного співробітництва наголошується, що Казахстан може стати основним економічним партнером Угорщини в регіоні Центральної Азії. У протоколі також зафіксовано найважливіші аспекти розвитку двосторонньої співпраці. Угорська сторона висловила зацікавленість щодо: поставок казахстанських вуглеводнів і розвитку співпраці між АТ НК «КазМунайГаз» і MOL Rt.; підписання довгострокового контракту щодо природного газу між АТ НК «КазМунайГаз» і MOL Rt.; збільшення імпорту зрідженого газу, а також реалізація їх через угорсько-казахстанське спільне підприємство; поставок угорської фірми ALT Energo Invest Kft в рамках спільного підприємства ТОО «Казкем» сучасних технологій і устаткування для казахстанської нафтової і газової промисловості. На засіданні були також досягнуті домовленості про розвиток і продовження співпраці в областях: сільськогосподарського виробництва, транспорту і логістики, будівництва, освіти, туризму, фінансів і банківської справи, охорони навколишнього середовища.
 
***
3.12.2008 р. у Тель-Авіві відбувся бізнес-форум «Казахстан - Ізраїль – співпраця без кордонів». Учасники форуму відзначили обопільну зацікавленість у подальшому розвитку економічних відносин між країнами, незважаючи на труднощі, пов'язані з світовою фінансовою кризою. Після закінчення бізнес-форуму члени казахстанської делегації взяли участь в ознайомлювальних турах по Ізраїлю, відвідали провідні компанії у сфері краплинного зрошування, тепличні господарства, розплідники, молочні ферми, дослідницький центр в області сільського господарства, а також технічний університет Ізраїлю «Техніон» та індустріальний парк «Тефен».
 
***
4.12.2008 р. в Алмати відбулася корейсько-казахстанська консультативна нарада з питань торгового обміну технологіями. Від Південної Кореї у заході взяли участь представники шести компаній, що працюють у сфері телекомунікацій, IT-технологій, мобільного зв'язку. Від Республіки Казахстан на зустрічі були присутніми більше 20 компаній, також задіяних у сфері високих технологій.
 
***
5.12.2008 р. під головуванням Президента Республіки Казахстан Н. Назарбаєва в Алмати відбулося 20-те засідання Ради іноземних інвесторів на тему «Питання розвитку казахстанського вмісту». У ході засідання було обговорено такі питання, як створення висококласних виробництв світового рівня через розвиток партнерських зв'язків, фінансування місцевого вмісту, зміцнення потенціалу казахстанських організацій з метою розширення казахстанської складової при реалізації проектів, забезпечення життєздатності програм «місцевого вмісту», залучення іноземних фахівців у контексті розвитку місцевого вмісту, зміна вимог відносно розвитку «казахстанського вмісту» для поліпшення конкурентоспроможності казахстанських компаній, заходи щодо підвищення місцевого вмісту, розвиток допоміжних виробництв та інші. Також були розглянуті питання поліпшення інвестиційного клімату та інвестиційної політики Казахстану.
 
***
8.12.2008 р. у Парижі Посольством Республіки Казахстан у Франції спільно з французькою організацією «Бал де Парі» був організований бізнес-семінар на тему «Економічний потенціал Казахстану», який пройшов в рамках іміджево-презентаційних заходів щодо просування двостороннього економічного і культурно-гуманітарного співробітництва і Тижня Казахстану у Франції. Захід був присвячений обговоренню перспектив партнерських відносин між Казахстаном і Францією в контексті реалізації державної програми «Шлях до Європи», поточному стану казахстанської економіки і ролі казахстанських інститутів розвитку в просуванні економічних проектів.
 
***
12.12.2008 р. Прем'єр-міністр Республіки Казахстан (РК) К. Масімов відвідав Російську Федерацію для участі у черговому засіданні Ради глав урядів ЄврАзЕС. У ході свого візиту глава уряду РК провів переговори з керівником Уряду РФ В.Путіним та Президентом РФ Д.Медвєдєвим. Сторони розглянули план спільних дій з подолання наслідків світової фінансової кризи, формування правової бази митного союзу в рамках співтовариства між Казахстаном, Росією і Білоруссю, а також питання ефективного використовування водноенергетичних ресурсів центральноазіатського регіону. За підсумками засідання ЄврАзЕС підписано 15 міжнародних договорів щодо формування правової бази митного союзу: в області митно-тарифного і технічного регулювання, митного адміністрування тощо.
 
***
12.12.2008 р. місто Кабул відвідала казахстанська делегація в рамках другого засідання казахстансько-афганської міжурядової комісії з торговельно-економічній співпраці. У ході засідання обговорено питання активізації двосторонньої торговельно-економічної співпраці, зокрема, поставок казахстанських нафтопродуктів і зерна до Афганістану, а також розглянуто проект плану заходів Уряду Республіки Казахстан щодо надання сприяння Афганістану на 2009-2011 роки.
 
***
24.12.2008 р. Мажиліс Парламенту Республіки Казахстан схвалив проект Закону «Про ратифікацію Угоди про визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон Митного союзу». Дана Угода, укладена урядами Білорусі, Казахстану і Росії, встановлює єдині правила визначення митної вартості товарів в цілях застосування Єдиного митного тарифу Митного союзу. Митна вартість товарів, переміщуваних через митний кордон Митного союзу, визначається відповідно до цієї угоди з урахуванням принципів і положень Генеральної угоди за тарифами і торгівлею 1994 року.
 
***
24.12.2008 р. Мажиліс Парламенту Республіки Казахстан схвалив проект Закону «Про ратифікацію Угоди про ведення митної статистики зовнішньої і взаємної торгівлі товарами Митного союзу». Дану Угоду уклали уряди Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації з метою забезпечення повного і достовірного обліку даних в торгівлі з третіми країнами і у взаємній торгівлі та забезпечення органів митного союзу відповідною інформацією для ухвалення рішень в області торгової політики. Уповноважені органи держав, що підписали Угоду, самостійно будуть здійснювати ведення статистики зовнішньої і взаємної торгівлі відповідно до методології Комісії митного союзу, що розробляється. З метою ведення статистики торгівлі у складі Комісії Митного союзу утворюється Центр митної статистики, статус якого буде визначено окремим протоколом.
 
***
24.12.2008 р. Мажиліс Парламенту Республіки Казахстан схвалив проект Закону «Про ратифікацію Угоди про єдині правила визначення країни походження товарів». Угода укладена урядами Білорусі, Казахстану і Росії та направлена на створення сприятливих умов для розвитку торгівлі на основі взаємної вигоди і міжнародного права.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки