Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Газотранспортна система України (2007 р.)  
Параметри: Енергоносії

 

Газотранспортна система України

Газотранспортна система України включає 36 тис. км магістральних газопроводів різного призначення і продуктивності, 71 компресорну станцію (122 компресорних цехи), понад 1600 газорозподільних станцій, 12 підземних сховищ газу з найбільшим в Європі після Росії активним обсягом газу – понад 32 млрд м3, або 21,3% від загальноєвропейської активної ємності.

На «вході» ГТС спроможна прийняти до 290 млрд м3, а на «виході» передати 175 млрд м3 природного газу, в тому числі 140 млрд м3 до країн Західної і Центральної Європи. Понад 80% газу з Росії надходить до Європи через Україну. Україна планує підвищити пропускну спроможність газотранспортної системи на 25%.

 
Обсяги транспортування газу за 2005-2007 рр., млрд куб. м
 
 
2005
2006
2007
Обсяги транзиту
в т. ч.
136,4
128,53
115,2
– транзит до країн СНД
14,9
14,74
11,6
– транзит до країн Європи
121,5
113,8
100,6

Враховуючи строки експлуатації газопроводів і їх технічний стан, для підтримки надійного і ефективного функціонування до 2015 р. планується повністю завершити реконструкцію всіх компресорних станцій. До 2030 р. буде закінчена модернізація і технічне переоснащення газотранспортної системи з використанням найсучасніших і найефективніших на той час технологій. Для реконструкції і модернізації компресорних станцій транзитних газопроводів орієнтовно потрібно понад 700 млн USD.

На підставі Рамкової угоди про інституційні засади створення міждержавних систем транспортування нафти і газу в 2002 р. було створено Спільну Робочу групу експертів із представників України і Європейської Комісії, яка в рамках Міжнародної програми Європейського Союзу щодо транспортування енергоносіїв до Європи виконує роботи з розробки варіантів реформування системи експлуатації транзитної газотранспортної мережі України.

З метою розширення газотранспортної системи України продовжується робота в рамках ТОВ «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України» щодо реалізації проекту будівництва нового газопроводу «Богородчани – Ужгород» діаметром 1400 мм. Для надійної роботи газопроводу «Богородчани – Ужгород» в період пікових навантажень передбачається збільшення загальної місткості підземних сховищ України на 7 млрд м3 до 40 млрд м3. Реалізація цього проекту дозволить збільшити пропускну спроможність ГТС України в ужгородському напрямку, починаючи з 5 млрд м3 і до 19 млрд м3 в 2010 р.

Будівництво газопроводу дозволить збільшити пропускну спроможність існуючої ГТС України в ужгородському напрямку майже на 20%, а також збільшити завантаженість потужностей газопроводів «Івацевичі – Долина» і «Торжок – Долина», що на сьогоднішній день мають резерв потужностей.

Довідково: газопровід «Івацевичі – Долина» потужністю 29 млрд м3 на рік фактично прокачує 3-5 млрд м3 на рік, а «Торжок – Долина», потужність якого складає 6 млрд м3 на рік, фактично прокачує 1,5-2,7 млрд м3 на рік.

Україна зацікавлена в створенні також і міжнародного консорціуму для будівництва в Росії ділянки газопроводу «Олександрів Гай – Новопсков», що дозволить збільшити надходження до України середньоазіатського газу до 30 млрд м3. Мережа газопроводів, яка сьогодні забезпечує поставки до України туркменського газу, має порівняно низьку пропускну спроможність казахської та узбецької ділянок газопроводу «Середня Азія – Центр», а також російської ділянки газопроводу «Олександрів Гай – Новопсков».

За наявних геополітичних умов Україна будуватиме свою довгострокову політику щодо збереження і розвитку транзитного потенціалу, враховуючи інтереси всіх зацікавлених сторін: експортерів природного газу – Росії, Середньої Азії (Туркменістан, Казахстан, Узбекистан), Ірану і імпортерів газу, зокрема в Європі. Нарощуватимуться обсяги зберігання природного газу для іноземних споживачів в українських підземних сховищах.

Тривалі роки експлуатації газотранспортної системи України вимагають капітального ремонту і реконструкції з тим, щоб вона повністю відповідала європейським вимогам. Необхідна також сертифікація газотранспортної системи для оцінки її нинішнього стану і визначення необхідної кількості інвестицій для її модернізації з метою збільшення обсягу транспортування газу.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Алжир Бельгія Білорусь Болгарія Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Індія Ірак Іспанія Італія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Марокко Молдова ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Сирія Словаччина США Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Чехія Швеція
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки