Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Огляд кон’юнктури Грузії (1 півріччя 2009 р.)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, ЗЕД, Макроекономічні показники, Товари агропромислового комплексу

 

Огляд кон’юнктури Грузії (1-е півріччя 2009 р.)
 
 
Сектор промислового виробництва
 
В 2-му кварталі 2009 року відмічалися тенденції щодо подальшого скорочення обсягів виробленої в країні промислової продукції, що, за наявними показниками, склало різницю у 18,45%. При цьому, обсяги виробленої підприємствами промислової продукції у 2-му кварталі 2009 року склали 755,5 млн. ларі (близько 452 млн. дол. США, у І кварталі – близько 424 млн. дол. США), з яких 7,21% (у І кварталі - 6,4%) промисловій продукції доводиться на гірничодобувну промисловість, 70,67% (І кв. - 65,6%) – на оброблювальну промисловість, 22,12% – на виробництво і розподіл електроенергії, газу і води (збільшення виробництва на 5,4% до аналогічного періоду 2008 року).
 
Індекс цін виробників промислової продукції у червні 2009 року до відповідного місяця 2008 року склав 90,6% (до грудня 2008р. – 95,3%, до попереднього місяця – 101%).
 
В умовах загострення світової фінансової кризи, за наявними експертними оцінками протягом другого кварталу ц.р. продовжувалася тенденція до скорочення споживання металопрокату та хімічної продукції, в т.ч. українського виробництва. 
 
 
Сільськогосподарський сектор
 
Протягом 1-го півріччя поточного року АПК Грузії продовжував відігравати одну з провідних ролей в економіці держави та займати високу питому вагу у структурі її ВВП, що складає близько 12%, де зайнято більше 55% населення країни. В той же час, основною причиною стійкості грузинського АПК від зовнішніх факторів залишається вплив на економіку країни домашніх господарств, що складають близько 50% загальної економіки Грузії. При цьому із всього обсягу земельних ресурсів країни культивована земля становить 11,51%, а постійні врожаї збираються лише на 3,79%. Із 69 700 км. кв. земельних ресурсів зрошується лише 4 690 км. кв.
 
За наявними даними грузинської статистики, протягом другого кварталу 2009р. виробництво с/г продукції у всіх категоріях господарств проти аналогічного періоду 2008 р. збільшилось на 2,1% і становило у грузинському експорті 11,3% (з яких основну частку становили фрукти, вино та мінеральні води).
 
У свою чергу, кількість імпортованої Грузією продукції становила 15,2% (з яких 103,99 тис. тонн становила пшениця (на суму 22,09 млн. дол. США); 21,9 тис. тон – овочі (на суму 7,71 млн. дол. США); 16,52 тис. тонн – мука (4,69 млн. дол. США); 13,84 тис. тонн – цукор (6,8 млн. дол. США); 8,92 - домашня птиця (7,94 млн. дол. США); 7,91 – олія (6,45 млн. дол. США); 6,67 – фрукти (4,35 млн. дол. США); 5,42 – риба (8,31 млн. дол. США); 3,61 – м'ясо (5,39 млн. дол. США); 3,25 – маргарин (3,72 млн. дол. США); 2,85 – рис (1,61 млн. дол. США); 1,65 - концентроване молоко (2,85 млн. дол. США); 0,94 – картопля (0,5 млн. дол. США) та ін.). При цьому, у квітні-червні 2009 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2008р., ціни на с/г продукцію зросли в цілому на 2,1%, безалкогольні напої – на 3,93%.
 
Основною продукцією грузинського експорту у першому кварталі 2009 року були напої, парфуми та оцет, їстівні плоди та горіхи, цитрусові, продукція харчової переробки, які становили до 76% всією сільськогосподарської продукції, що йде з Грузії на експорт.
 
За вказаний період, 53% грузинського експорту було реалізовано в трьох країнах, які є головними торговельними партнерами Грузії – в Україні (21%), Туреччині (17%) та Азербайджані (15%).
 
Основною продукцією грузинського імпорту у першому кварталі 2009 року були зернові культури, тютюн та його замінники, м’ясо та вироби з нього, тваринні і рослинні жири, олія, готові харчові продукти, частка яких становила більше 40% всього сільськогосподарського імпорту країни перебування. 
 
За вказаний період, 65% грузинського імпорту становила с/г продукція з п’яти країн – України (29%), РФ (17%), Туреччини (10%), США (5%) та Бразилії (5%).
 
Таким чином, за обсягами грузинського сільськогосподарського експорту та за обсягами закордонного імпорту до Грузії у галузі АПК, Україна обіймає перше місце серед країн світу, з якими Грузія має торговельні стосунки. 
 
 
Ціни споживчого ринку
 
Станом на серпень 2009р. індекс споживчих цін (інфляція) у Грузії по відношенню до грудня 2008 року склала 97,9%, а по відношенню до серпня 2008 року – 96,9%.За існуючими даними грузинської статистики, у серпні ц.р. у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року, ціни на продукти харчування і безалкогольні напої знизилися на 6,3%, на житло, воду, електроенергію, газ – на 6,1%. У порівнянні з груднем минулого року зниження цін склало 3,6% (6%), а у порівнянні з липнем ц.р. – 0,4% (0,1%). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року у серпні також знизилися ціни на транспортні засоби – на 6%, на взуття і одяг – на 5,8%, на меблі – 2,5%.
 
За офіційними даними департаменту статистики Міністерства економічного розвитку Грузії, станом на липень 2009 року прожитковий мінімум в країні перебування зменшився та склав 109 ларі, що на 6,2 ларі менше аналогічного періоду минулого року та на 5,2 ларі менше за попередній місяць. Так, згідно з оприлюдненою інформацією, прожитковий мінімум працездатної особи у Грузії склав 123,1ларі, сім'ї з однієї особи – 109,1 ларі, сім'ї з двох осіб – 174,44 ларі, сім'ї з трьох осіб – 196,2 лірі, сім'ї з чотирьох осіб - 218 ларі.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки